NATO, archyvinė nuotrauka

NATO ketina reaguoti į "Iskander-M" dislokavimą su nauja raketa

(atnaujinta 14:48 2020.01.13)
Pasak generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo, NATO šalių gynybos ministrai jau susitarė dėl tinkamų priemonių

VILNIUS, sausio 13 — Sputnik. Šiaurės Atlanto aljansas šiais metais ketina sureaguoti į Rusijos "Iskander-M" sistemų dislokavimą su raketa "9M729", sukėlusia ginčus, praneša Vokietijos televizijos kanalas "N-tv" su nuoroda į NATO generalinį sekretorių Jensą Stoltenbergą.

Демонстрация ракеты 9М729 для военных атташе
© Sputnik / Владимир Астапкович
Raketos "9M729" demonstravimas

"Kalbant apie Rusijos SSC-8 sistemą [NATO klasifikacija "9M729"], mes dirbsime su oro gynybos ir priešraketinės gynybos sistemomis, įprastais ginklais, padidinsime kovinį pasirengimą ir pratęsime perspėjimo laiką", — teigė Stoltenbergas.

Pasak generalinio sekretoriaus, NATO šalių gynybos ministrai jau susitarė dėl tinkamų priemonių.

Stoltenbergas raketos "9M729" kūrimą pavadino "Rusijos strategijos dalimi, kuria siekiama investuoti į šiuolaikinius pajėgumus, įskaitant modernius branduolinius ginklus".

Pasak jo, NATO ketina proporcingai reaguoti į gynybines priemones. Tuo pat metu jis pabrėžė, kad NATO nesiruošia Europoje dislokuoti naujų sausumos raketų su branduoline galvute ir siekia sustiprinti ginklų kontrolę.

JAV ir NATO mano, kad raketa "9M729" pažeidžia Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartį, nes neva gali įveikti didesnį nei 500 kilometrų nuotolį, todėl tai tapo priežastimi JAV pasitraukti iš šio pagrindinio tarptautinio susitarimo.

Savo ruožtu Rusija kelis kartus atmetė JAV įtarimus ir pažymėjo, kad pretenzijos dėl "9M729" yra tik pretekstas pasitraukti iš sutarties, o tikroji priežastis — noras dislokuoti savo vidutinio nuotolio raketas netoli Kinijos sienų.

Be to, Rusijos gynybos ministerija pareiškė, kad JAV nusprendė pasitraukti iš INF sutarties prieš keletą metų, kai dar nepaviešino kaltinimų dėl "9M729".

Tegai:
Rusija, JAV, NATO, Jensas Stoltenbergas
Dar šia tema
Žiniasklaida: 90-aisiais Britanija norėjo paversti Rusiją asocijuota NATO nare
Lėktuvas iš Lietuvos oro bazės atliko žvalgybą prie Kaliningrado srities sienų
Trampas pareiškė, kad JAV gina Europą nuo Rusijos