Gesinamas gaisras Australijoje, archyvinė nuotrauka

Australijoje lokalizuotas didelis gaisro plotas

(atnaujinta 15:10 2020.01.13)
Sekmadienį užfiksuotas lietus ir oro temperatūros kritimas ugniagesiams gelbėtojams leido pagaliau suvaldyti situaciją

VILNIUS, sausio 13 — Sputnik. Australijos ugniagesiams pavyko suvaldyti didelį gaisrą vienoje iš Naujojo Pietų Velso kalnagūbrio viršūnių dėl pagerėjusių oro sąlygų, praneša leidinys "Sydney Morning Herald".

Anot leidinio, didelis gaisras ant Gosperso kalno, vienos iš Mėlynųjų kalnų viršūnių Sidnėjaus šiaurės vakaruose, liepsnojo du su puse mėnesio. Gaisras prasidėjo nuo žaibo spalio 26 dieną ir sudegino per 512 tūkstančių hektarų žemės.

Sekmadienį užfiksuotas lietus ir temperatūros kritimas ugniagesiams gelbėtojams leido pagaliau suvaldyti situaciją.

"Gaisrų lokalizavimas užtruko ilgiau nei tikėtasi dėl nepalankių oro sąlygų, tačiau darbščių komandų dėka mums pavyko tai pasiekti šiandien", — laikraštis cituoja Hoksburio priešgaisrinę tarnybą.

Sekmadienio vakarą valstybė stebėjo 120 gaisro protrūkių, iš kurių 40 dar nebuvo lokalizuoti. Rajone ir toliau dirba apie du tūkstančiai ugniagesių.

Тушение контролируемого пожара в Австралии, 12 января 2020 года
© AP Photo / Rick Rycroft
Gesinamas gaisras Australijoje

Australijoje dėl natūralių gaisrų jau sudegė milijonai hektarų žemės, per pastaruosius mėnesius žuvo 17 žmonių ir sunaikinta tūkstančiai namų.

Sidnėjaus universiteto vertinimu, daugiau nei 1 milijardas gyvūnų žuvo. Kai kuriose vietose gaisrai yra tokie intensyvūs, o dūmai tokie tankūs, kad jų nebeįmanoma gesinti iš oro. Valdžia siunčia jūrų laivus ir orlaivius į paveiktą teritoriją. Australijos pietrytinėje pakrantėje vyksta didelio masto evakuacija.

Tegai:
gaisras, Australija
Dar šia tema
Nuo petardų sprogimų nukentėjo keli Lietuvos gyventojai
Irane sudužo Ukrainos keleivinis orlaivis