Nord Stream-2 statybos, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: JAV negalės priversti Europos atsisakyti "Nord Stream-2"

(atnaujinta 18:46 2020.01.13)
Vokietija ir jos kanclerė Angela Merkel neatsisakys savo pozicijų priešais Vašingtoną ir toliau sieks savo tikslų, mano ekspertas Eduardas Popovas

VILNIUS, sausio 13 — Sputnik. Nepaisant "Nord Stream-2" projekto pristabdymą galutiniame statybų etape ir JAV pasipriešinimą, jis bus įgyvendintas bet kokiu atveju, sakė interviu Sputnik radijui visuomenės ir informacinio bendradarbiavimo centro "Europa" direktorius Eduardas Popovas.

"Nord Stream-2" bus paleistas — tokia yra daugumos ekspertų, prie kurių prisijungiu, nuomonė. Mano nuomone, šiame atsakyme taip pat slypi atsakymas į klausimą, ar JAV gali priversti Europą ir jos lyderį, vieningos Europos lokomotyvą — Vokietiją — pirkti brangias amerikietiškas suskystintas dujas. Europa ne dėl to investuoja paskolų, politinių pastangų ir lobizmo forma, statant tokį sudėtingą, brangų projektą, kad vėliau pirktų brangią amerikietišką produkciją", — pažymėjo ekspertas.

Pasak Popovo, "Merkel nebūtų Merkel, o vokiečiai nebūtų vokiečiai", jei nesiektų savo tikslų. Jo manymu, jie iš paskutiniųjų bandys diversifikuoti dujų pirkimus.

Austrijos užsienio reikalų ministras Aleksandras Šalenbergas (Alexander Schallenberg) sukritikavo JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2" ir pavadino jas nepriimtinomis. Ministras pažymėjo, kad dujotiekis prisideda prie energijos tiekimo diversifikacijos Europoje ir nepažeidžia Ukrainos interesų. Taip pat jis priminė, kad Europa, kaip ir JAV, turi savų interesų.

Nord Stream-2
© Sputnik /
"Nord Stream-2"
Tegai:
Nord Stream-2, Rusija, JAV, Vokietija, Europa, Austrija
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (262)
Dar šia tema
Ekspertas pavadino sankcijas "Nord Stream-2" "spjūviu į ES veidą"
Rusijos Federacijos taryba įvertino galimybes įgyvendinti "Nord Stream-2"
Lenkijos premjeras pripažino, kad sankcijos nesustabdys "Nord Stream-2"