Didžiosios Britanijos princai Viljamas ir Haris, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida sužinojo apie kivirčą tarp Didžiosios Britanijos princų Viljamo ir Hario

(atnaujinta 10:06 2020.01.15)
Kivirčas įvyko praėjusią vasarą. Manoma, jog Kembridžo hercogas apkaltino savo brolį, kad jis "šiurkščiai elgiasi su personalu" ir jo charakteris pasikeitė

VILNIUS, sausio 15 — Sputnik. Didžiosios Britanijos princų Viljamo ir Hario santykiai yra labai prasti po daugybės audringų kivirčų, įskaitant prieš labdaros varžybas pernai, praneša britų laikraštis "The Daily Mail", cituodamas šaltinius, artimus karališkajai šeimai.

Kaip rašo "Daily Mail", nepaisant to, kad princai paskelbė pareiškimą, jog Haris ir jo žmona Megan Markl nėra užsipuolami Viljamo, praraja, kuri atsivėrė tarp brolių praėjusią vasarą, netrukus po sūnaus Arčio gimimo, vis tiek nėra išspręsta.
Принцы Гарри и Уильям с женами Меган Маркл и Кейт Миддлтон, 10 июля 2018 года
© AFP 2020 / TOLGA AKMEN
Princai Haris ir Viljamas su savo žmonomis Megan Markl ir Keite Midlton, 2018 metų liepos 10 diena

Anot leidinio, rimta nesantaika tarp brolių užsiplieskė prieš pat jų dalyvavimą labdaros varžybose Berkšyre praėjusių metų liepą. Remiantis kai kuriais pranešimais, Viljamas apkaltino Harį "šiurkščiu elgesiu su personalu" ir jo charakterio pasikeitimu.

Anot leidinio, Megan ir princo Viljamo žmona Keitė Midlton taip pat ginčijosi dėl to, kaip Markl elgėsi su Kensingtono rūmų darbuotojais, sakydama, kad Markl elgesys buvo "nepriimtinas" ir kad pati Midlton bendraus su savo darbuotojais.

Taip pat, pasak šaltinių, pats Haris mano, kad brolis ir jo žmona nesuteikė Markl "jokių šansų", o karališkosios šeimos draugų teigimu, brolių nesutarimai yra tokie rimti, kad artimiausiu metu santykiai vargu ar pagerės.

Berkšyre vykęs renginys buvo pirmasis, kai Kembridžo ir Sasekso hercogų šeimos pasirodė kartu po Hario sūnaus Arčio gimimo.

Kai kurių šaltinių teigimu, esant dabartinei situacijai, Viljamas mano, kad "Haris jį išdavė ir nuvylė".

Neseniai Sasekso hercogienė ir kunigaikštienė pareiškė norinti "subalansuoti" laiką tarp Britanijos ir Šiaurės Amerikos, taip pat tapti finansiškai nepriklausoma. Karalienė Elžbieta II pirmadienį susitiko su sūnumi, Velso princu Čarlzu ir dviem anūkais, princais Viljamu ir Hariu. Po to ji pareiškė pripažįstanti Hario ir jo žmonos norą būti nepriklausomais, tačiau apgailestavo dėl jų planų atsisakyti kai kurių karališkosios šeimos privilegijų.

Tegai:
santykiai, Princas Haris, Princas Viljamas, Megan Markle, Didžioji Britanija
Temos:
Karališkosios naujienos (80)
Dar šia tema
Žiniasklaida paviešino Megan Markl nuotraukas su buvusiu mylimuoju
Žiniasklaida: Megan Markl grįžo į Kanadą pas savo sūnų Arčį
Sraigtasparnis Mi-8

Kietojo Rusijos sraigtasparnio "Mi-8" nusileidimo metu Čukotkoje žuvo įgula

Preliminariais duomenimis, avarijos priežastimi galėjo tapti techninis sraigtasparnio gedimas. Juodosios dėžės jau rastos, jos yra tinkamos būklės

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Rusijos oro gynybos ir kosmoso pajėgų sraigtasparnis "Mi-8" sunkiai nusileido netoli aerodromo "Ugolnyje kopi" Čukotkoje, incidento metu žuvo visa sraigtasparnio įgula. Apie tai praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos gynybos ministeriją.

Pakistane sudužo keleivinis lėktuvas
© AFP 2020 / Asif Hassan

Kaip agentūrai pranešė ekstremaliosios tarnybos, iš viso yra keturi žuvusieji.

Incidentas įvyko antradienį apie 5:00 Maskvos laiku (sutampa su Lietuvos laiku) mokomojo skrydžio metu.

Preliminariais duomenimis, avarijos priežastimi galėjo tapti techninis sraigtasparnio gedimas. Į įvykio vietą buvo išsiųsta Rusijos oro gynybos ir kosmoso pajėgų Aukštosios vadovybės komisija.

Pažymima, kad "Mi-8" juodosios dėžės jau rastos. Avarija beveik neturėjo įtakos skrydžio duomenų savirašiui ir lėktuvo diktofonui.

Anadyro oro uostas veikia įprastu režimu.

Tegai:
sraigtasparnis, Rusija
Raudonoji aikštė, archyvinė nuotrauka

Ukrainoje sukurtas žaidimas su Hitlerio paradu Raudonojoje aikštėje

(atnaujinta 07:55 2020.05.26)
Tokie projektai prieštarauja tarptautinei teisei ir turėtų būti traktuojami kaip fašistinės ideologijos propaganda

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Ukrainos žaidimų kūrėjai "Starni Games" paskelbė vaizdo įrašą naujajai "Strategic Mind: Blitzkrieg" strategijai, kurioje parodyta, kaip Adolfas Hitleris rengia paradą Raudonojoje aikštėje po savo "pergalės mūšyje dėl Maskvos", rašo RIA Novosti.

Autoriai nurodo, kad žaidimo siužetas yra "alternatyvi istorija".

Filmuotoje medžiagoje parodyta, kaip naciai stovi virš Lenino mauzoliejaus, ant jų uniformų yra Trečiojo Reicho simbolika. Aprašyme "Steam" platformoje sakoma, kad žaidime yra tokios istorinės figūros kaip Hermanas Geringas, Ervinas Romelis, Francas Halderis ir kiti. "Blitzkrieg" pranešime raginama "parklupdyti visą Europą vadovaujant Vokietijos kariuomenei".

Į žaidimą jau buvo atkreiptas dėmesys Rusijoje. Kaip sakė radijo stoties "Govorit Moskva" Federacijos tarybos Gynybos ir saugumo komiteto narys Francas Klincevičius, tokie projektai prieštarauja tarptautinei teisei ir turėtų būti traktuojami kaip fašistinės ideologijos propaganda.

"Tai yra nusikalstama veika. Todėl tiems žmonėms, kurie reklamuoja tokį žaidimą, nedelsiant bus taikoma baudžiamoji atsakomybė", — pabrėžė jis.

Šiuo metu žaidimą gali nusipirkti Rusijos vartotojai.

Tegai:
Rusija, Ukraina

JAV pasitraukia Atviro dangaus sutarties

(atnaujinta 09:12 2020.05.26)
JAV pasitraukia iš Atviro dangaus sutarties, paskelbė prezidentas Donaldas Trampas, paaiškinęs sprendimą tuo, kad Rusija tariamai nesilaiko susitarimo sąlygų

JAV vienašališkai pasitraukia iš eilinio tarptautinio susitarimo — iš Atviro dangaus sutarties. Vašingtono sprendimą paskelbė Donaldas Trampas, kuris, žinoma, vėl apkaltino Rusiją. Maskva paneigė Vašingtono kaltinimus ir pareiškė, kad Rusijos pusė savo ruožtu neketina pasitraukti iš sutarties.

Be to Rusijos užsienio reikalų viceministras Aleksandras Gruškos taip pat pažymėjo, kad ir Rusija turi ne mažiau rimtų nusiskundimų dėl JAV Sutarties nuostatų įgyvendinimo.

Sputnik Lietuva vaizdo įraše kalbame apie tai, kaip Donaldas Trampas sužlugdė dar vieną svarbų susitarimą tarptautinio saugumo srityje.

Tegai:
Donaldas Trampas, Rusija, JAV