Dujos, archyvinė nuotrauka

Sausį Baltarusija planuoja atnaujinti derybas dėl dujų su Rusija

(atnaujinta 09:00 2020.01.16)
2019 metų gruodžio 31 dieną "Gazprom" ir "Gazprom Transgaz Belarus" pratęsė Rusijos dujų tiekimo ir transportavimo sutartis iki 2021 metų

VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Sausį Baltarusija planuoja atnaujinti derybas su Rusija dujų klausimais, praneša RIA Novosti su nuoroda į Baltarusijos energetikos ministerijos vadovą Viktorą Karankevič.

"Mes planuojame derybas [su Rusija — Sputnik] sausį. Dujų yra pakankamai, dujų yra. Nesijaudinkit, mūsų žmonės neliks be dujų", — žurnalistams sakė jis.

2019 metų gruodžio 31 dieną "Gazprom" ir "Gazprom Transgaz Belarus" pratęsė Rusijos dujų tiekimo ir transportavimo sutartis iki 2021 metų.

Dujų tiekimo į Baltarusiją kaina buvo nustatyta tik 2020 metų sausio ir vasario mėnesių. Kaip pranešė Baltarusijos energetikos ministerija, dujų kaina per šiuos du mėnesius buvo palaikoma 2019 metais — 127 dolerių už tūkstantį kubinių metrų.

Tačiau Baltarusija reikalauja, kad rusiškos dujos būtų pigesnės. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka anksčiau teigė, kad patartina mažinti kainas iki artimų vietiniam lygiui.

Nuo rugsėjo 1 dienos Baltarusija padidino naftos gabenimo per Baltarusijos magistralinį dujotiekį tarifą 3,7 proc. Vėliau Baltarusijos operatoriaus "Družba" vyriausiasis inžinierius Andrejus Verigo teigė, kad 21 proc. padidėjęs siurbimo tarifas padengs visas Baltarusijos išlaidas, susijusias su užterštos naftos įvykiu, iki 2019 metų pabaigos.

Tegai:
dujos, Baltarusija, Rusija
Dar šia tema
Ekspertas: Rusijos dujos Lietuvai tarsi peilis į paširdžius
Ekspertas: JAV ir Lenkijos dujos bus labai brangios Ukrainai
Rusijos Nachodkos uoste tanklaivyje sprogo dujos — video