Pistoletai, archyvinė nuotrauka

Paprasta ir patikima: "The National Interest" paaiškino rusiškų pistoletų pranašumus

(atnaujinta 20:45 2020.01.16)
Karinę techniką ir ginkluotę aprašantis leidinys palygino garsius rusiškus pistoletus bei įvertino kiekvieno ginklo pranašumą prieš amerikiečių pistoletus

VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Amerikiečių žurnalas "The National Interest" kaip pagrindinius rusiškų pistoletų pranašumus įvardijo patikimumą ir naudojimo paprastumą.

Kaip pavyzdžiai leidinyje pateikiami Jarygino, Makarovo ir Tokarevo pistoletai.

Kaip pažymėta straipsnyje, TT, kaip ir daugelį sovietinių šaulių ginklų rūšių, buvo ypač lengva naudoti, be to, jis yra labai patikimas, tačiau dėl atskiro saugiklio trūkumo išliko savaiminio šūvio galimybė. Pistoletas buvo eksportuojamas į Vengriją, Lenkiją, Jugoslaviją, Kiniją ir Šiaurės Korėją.

Makarovo pistoletas, pabrėžia leidinys, buvo sukurtas vokiečių Valterio pagrindu, todėl jis primena garsųjį Džeimso Bondo pistoletą. Makarovo pistoletas turėjo pranašumą prieš Tokarevo, nes pagrindinis privalumas buvo kompaktiškumas, kuris buvo pasiektas dėl trumpesnio ginklo vamzdžio.

Leidinyje moderniausiu rusišku pistoletu skelbiamas Jarygino pistoletas, kuriame išsaugoti jo pirmtakų pranašumai ir atsikratyta jų trūkumų.

Straipsnyje nurodoma, kad rusiški pistoletai patogumo prasme gali nusileisti amerikiečių ginklams, tačiau jie gali veikti ekstremaliomis sąlygomis, nes buvo sukurti karo laikais.

Tegai:
ginkluotė, pistoletas, Rusija
Dar šia tema
"The National Interest" išrinko penkis geriausius Rusijos tankus
"National Interest" atskleidė "tikrąjį" rusų "Paskutiniojo teismo" ginklą
Rusijoje išbandoma viena galingiausių pasaulio patrankų
JAV valstybės sekretorius Entonis Blinkenas

JAV ir Didžioji Britanija aptarė padėtį prie Rusijos ir Ukrainos sienos

(atnaujinta 11:56 2021.04.11)
Anksčiau Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas sakė, kad Rusija nevykdė ir neplanuoja ryšių su JAV Ukrainoje užsienio ir gynybos ministrų lygmeniu

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. JAV valstybės sekretorius Entonis Blinkenas ir Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Dominikas Rabas pokalbyje telefonu aptarė padėtį Rusijos ir Ukrainos pasienyje. Apie tai pranešta pranešime spaudai, paskelbtame JAV užsienio reikalų ministerijos tinklalapyje.

Pažymima, kad valstybės sekretorius ir ministras dar kartą patvirtino savo paramą Ukrainai ir pabrėžė "Maskvos poreikį nedelsiant nutraukti (...) kurstinančią retoriką". Be to, Blinkenas pareiškė užuojautą dėl princo Filipo mirties ir su Rabu aptarė Afganistaną.

Anksčiau Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas sakė, kad Rusija nevykdė ir neplanuoja ryšių su JAV Ukrainoje užsienio ir gynybos ministrų lygmeniu.

Dar vienas padėties Donbase pablogėjimas prasidėjo kovo pabaigoje. Ukraina ir pasiskelbusios respublikos kaltina viena kitą intensyvinančiais šaudymais, žvalgybine veikla ir karinės technikos perkėlimu kontaktinės linijos srityje. Kijevas kaltina Maskvą stiprinant karinį buvimą Donbase, Rusijos pusė atmeta šiuos pareiškimus.

Tegai:
Ukraina, Rusija, Didžioji Britanija, JAV
Aleksejus Puškovas, Federacijos tarybos informacijos politikos ir sąveikos su žiniasklaida komisijos pirmininkas

Puškovas įvertino karo tarp Rusijos ir Ukrainos tikimybę

(atnaujinta 11:33 2021.04.11)
Anot politiko, Ukraina nedrįs pradėti karo su Rusija, nes net Kijevas supranta jo pasekmes. Nepaisant to, senatorius teigė, kad Maskvą išprovokuos šaudymas ir "kitokio pobūdžio karinė veikla"

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Senatorius Aleksejus Puškovas teigė, kad karinis konfliktas tarp Rusijos ir Ukrainos yra mažai tikėtinas, tačiau perspėjo apie galimas Kijevo provokacijas, praneša RIA Novosti.

Anot politiko, Ukraina nedrįs pradėti karo su Rusija, nes net Kijevas supranta jo pasekmes. Nepaisant to, senatorius teigė, kad Maskvą išprovokuos šaudymas ir "kitokio pobūdžio karinė veikla".

"Provokacija yra geriausias Ukrainos valdžios draugas ir pagrindinis jų karinio suartėjimo su Vakarais instrumentas", — savo "Telegram" kanale rašė Puškovas.

Šių metų vasarį padėtis Donbase paaštrėjo. Ukrainos kariuomenė DLR ir LLR gyvenvietes apšaudė vis dažniau. Balandžio mėnesį, kaip pranešė DLR, Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms panaudojus droną su sprogmeniu, mirė vaikas ir moteris buvo sužeista. Pasiskelbusios respublikos mano, kad Kijevas rengia didelį puolimą. Kovą vyriausiasis Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadas Ruslanas Chomchakas tokį scenarijų pavadino įmanomu ir apkaltino Rusiją kariuomenės kūrimu netoli sienos su Ukraina.

Rusijos prezidento administracijos vadovo pavaduotojas Dmitrijus Kozakas pabrėžė, kad Kijevo priešiškumas bus Ukrainos valstybės pabaigos pradžia. Jis neatmetė, kad Maskva gins Donbaso gyventojus, jei Kijevas surengs ten masinį gyventojų naikinimą.

Tegai:
karas, Ukraina, Rusija, Aleksejus Puškovas