Raketos smūgio į Ain al Asado oro bazę vakarų Irake pasekmės, 2020 metų sausio 13 diena, nuotrauka iš įvykio vietos

JAV patvirtino, kad per Irano išpuolį nukentėjo 11 karių

(atnaujinta 10:31 2020.01.17)
JAV karinė vadovybė patvirtino, kad per Irano raketų išpuolius nukentėjo amerikiečiai, tikimasi, kad kariai po gydymo sugrįš į tarnybą Irake

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. JAV centrinė vadovybė (CENTCOM) patvirtino, kad 11 JAV kariuomenės karių nukentėjo nuo Irano išpuolio, per kurį buvo apšaudytos bazės Irake.

Anksčiau apie tai rašė "Defense One" su nuoroda į karinius šaltinius JAV.

Taip pat pranešta, kad jiems diagnozuotas smegenų sukrėtimas, todėl teko evakuoti karius į ligonines Kuveite ir Vokietijoje.

"Tikimasi, kad šie kariai grįš į Iraką, kai pasveiks ir galės tarnauti", — RIA Novosti sakė CENTCOM atstovas kapitonas Bilas Erbanas (Bill Erban).

Sausio 8-osios ankstyvą rytą Iranas paleido į bazes Irake, kur dislokuotos JAV karinės pajėgos, 15 balistinių raketų, 11 pataikė į taikinį. Skelbiama, kad dešimt raketų rėžėsi į Ain al Asado bazės Anbaro provincijoje teritoriją, viena — į bazę Erbilyje, dar keturios, paleistos į bazę Erbilyje, nesuveikė. Per Irano išpuolį prieš JAV bazes Irake žuvo 80 žmonių.

Dėl pasikeitusios saugumo situacijos Irake operacijoje "Įgimtas ryžtas" tarnaujantys Lietuvos kariai laikinai perkelti į Kuveitą.

Generolo Kasemo Soleimanio mirtis paaštrino krizę tarp JAV ir Irano. Iranas, reaguodamas į išpuolį, paleido raketas į Irake esančias Bazes, kur yra JAV kariuomenė. Reaguodamos į šį išpuolį, JAV įvedė sankcijas 17 Irano kalnakasybos ir metalurgijos įmonių, taip pat užsienio laivams, dalyvaujantiems gaminių pirkime. Sankcijos taip pat paskirtos aštuoniems aukšto rango Irano valdininkams.

Tegai:
Iranas, JAV