Aleksejus Gončarukas, archyvinė nuotrauka

Ukrainos ministras pirmininkas atsistatydina

(atnaujinta 11:18 2020.01.17)
Aleksejus Gončarukas patvirtino, kad parašė atsistatydinimo raštą ir įteikė jį Vladimirui Zelenskiui

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Ukrainos ministras pirmininkas Aleksejus Gončarukas paskelbė, kad parašė atsistatydinimo raštą ir įteikė jį prezidentui Vladimirui Zelenskiui.

"Aš ėmiausi darbo ketindamas vykdyti prezidento programą. Man jis yra atvirumo ir padorumo pavyzdys. Tačiau norėdamas panaikinti bet kokias abejones dėl mūsų pagarbos ir pasitikėjimo prezidentu, parašiau atsistatydinimo raštą ir įteikiau prezidentui su teise pateikti jį parlamentui", — Gončarukas parašė savo Facebook puslapyje.

Anksčiau Ukrainos prezidento svetainėje pasirodė elektroninė peticija, kurios autoriai reikalavo atleisti Gončaruką dėl jo profesinio netinkamumo.

Tai įvyko po to, kai YouTube kanale pavadinimu "Kaip apgauti prezidentą" (šiuo metu kanalas nepasiekiamas Sputnik) pasirodė garso įrašas, kuriame tariamai užfiksuotas neoficialus gruodžio mėnesį įvykęs ministro pirmininko susitikimas su ministrų ir kelių departamentų vadovais. Ten yra nemalonių frazių apie Vladimirą Zelenskį, o viename įrašų sakoma, kad Ukrainos lyderio "supratimas apie ekonominius procesus yra primityvus".

Garso įraše skamba balsas, kurį priskiria Gončarukui. Tariamai susitikimo su Zelenskiu išvakarėse ministras pirmininkas prašo padėti jam paaiškinti prezidentui, kas vyksta su dolerio kursu ir kaip jis stiprėja.

"Zelenskio supratimas apie ekonominius procesus yra primityvus. Yra mokėjimų balansas. Ir jie prievarta sustiprino. Jis ieško atsakymo į šį klausimą. Ir jis neturi atsakymo į šį klausimą", — vaizdo įraše sakoma balsu, kurį šiuo metu priskiria Ukrainos vyriausybės vadovui.

Ministras pirmininkas taip pat tariamai pasakoja savo kolegoms, ką reikia paaiškinti prezidentui, o pats sako, kad pats nelabai išmano ekonomiką.

"Aš nesu tikras ekonomikos žinovas, pagal išsilavinimą esu teisininkas. Bet ką aš suprantu: egzistuoja dvi ekonomikos teorijos — pinigų ir keinsinė", — tariamai priduria Gončarukas.

Ukrainos ministrų kabineto spaudos tarnyba pareiškė, kad neturi duomenų apie šių įrašų tikrumą. Pats Gončarukas šį įvykį pavadino nesąžiningų žmonių machinacijomis.

Vyriausybei jis vadovauja nuo praėjusių metų rugpjūčio 29 dienos, prieš tai ėjo prezidento biuro vadovo pavaduotojo pareigas.

Pagal Ukrainos ministrų kabineto įstatymo 15 straipsnį ministras pirmininkas turi teisę paskelbti Aukščiausiajai Radai apie savo atsistatydinimą, parlamentas turėtų apsvarstyti šį klausimą ne vėliau kaip per 10 dienų nuo atsistatydinimo rašto gavimo, jei jis buvo gautas per eilinę Aukščiausiosios Rados sesiją, ir ne vėliau kaip kitą eilinės sesijos pirmąją plenarinę savaitę, jei toks pareiškimas gautas tarpsezoniniu laikotarpiu.

Ukrainos ministras pirmininkas atleidžiamas nuo sprendimo dėl jo atsistatydinimo Aukščiausiosios Rados plenariniame posėdyje priėmimo dienos. Parlamento sprendimas dėl ministro pirmininko atsistatydinimo reiškia visos vyriausybės atsistatydinimą.

Tegai:
ministras pirmininkas, Ukraina
JAV ginklai

JAV pripažino, kad Amerikos armija nusileidžia Rusijai

(atnaujinta 11:11 2021.04.21)
Dokumente įvertinamas Amerikos karių pasirengimas vykdyti karo veiksmus nuo 2017 iki 2019 metų. Jos autoriai priėjo prie išvados, kad nebegalima kalbėti apie neginčijamą JAV karinį pranašumą dėl galimų priešininkų sustiprėjimo

VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. JAV audito tarnyba pripažino, kad dėl dalyvavimo keliuose regioniniuose konfliktuose per pastaruosius 20 metų Amerikos ginkluotųjų pajėgų pasirengimas kovai sumažėjo, rašo RT, remdamasi departamento ataskaita.

Dokumente įvertinamas Amerikos karių pasirengimas vykdyti karo veiksmus nuo 2017 iki 2019 metų. Jos autoriai priėjo prie išvados, kad nebegalima kalbėti apie neginčijamą JAV karinį pranašumą dėl galimų priešininkų sustiprėjimo.

"2018 metais Nacionalinės gynybos strategijoje atkreipiamas dėmesys į tai, kad JAV dominavimas visose kovinėse dimensijose nebėra garantuotas, nes potencialūs priešininkai, būtent Kinija ir Rusija, sugebėjo išplėtoti ir sustiprinti savo pajėgumus", — rašo dokumento autoriai.

Visų pirma jie atkreipė dėmesį į kovinės parengties rodiklių "jūroje" sumažėjimą, nors pastebėjo, kad padidėjo antžeminių pajėgų rodikliai. Ir pagrindinė kliūtis siekiant atkurti žvalgybos laivų ir povandeninių laivynų parengtį yra vadinama ribotomis priežiūros galimybėmis.

Sistema Poseidon
Министерство обороны РФ

Kalbant apie oro erdvę, ekspertai pagrindinius sunkumus sieja su pilotų, paruoštų valdyti kovinius sraigtasparnius AH-64, trūkumu.

Kalbant apie kosmoso sektorių, ataskaitoje pažymima, kad trūksta duomenų apie atskirų vienetų, reikalingų pagrindinių kosmoso pajėgų ir išteklių pasirengimui patikrinti, būklę.

Amerikos politikai ne kartą pareiškė, kad reikia išplėsti ginkluotųjų pajėgų potencialą išlaikyti pasaulinę JAV vadovybę tarp didžiųjų valstybių.

Tegai:
ginklai, JAV
Su-57

Šaltinis: Su-57 bus pritaikytas valdyti dronų grupei

Kaip paaiškino šaltinis, "vienas naikintuvas "Su-57" vidiniame fiuzeliažo skyriuje galės gabenti daugiau nei tuziną žvalgybos ir kovinių ir elektroninės kovos bepiločių orlaivių"

VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. Rusijos penktosios kartos kovinis lėktuvas "Su-57" bus pritaikytas mažų bepiločių orlaivių grupei valdyti. Juos naikintuvas neš ant savo išorinės ir vidinės pakabos, RIA Novosti sakė šaltinis orlaivių pramonėje.

Anot pašnekovo, borto įranga ir speciali programinė įranga jau pradėti kurti.

"Taip pat kuriamas stendas dronų sąveikos su naikintuvu-nešėju sistemai ir tarpusavyje realiu laiku išbandyti naudojant pusiau natūrinį modeliavimą", — pridūrė jis.

Kaip paaiškino šaltinis, "vienas naikintuvas "Su-57" vidiniame fiuzeliažo skyriuje galės gabenti daugiau nei tuziną žvalgybos ir kovinių ir elektroninės kovos bepiločių orlaivių". Įrenginiai, priklausantys grupės naudojimo koncepcijai, saugiais ryšių kanalais sąveikaus tiek su lėktuvnešio bortu, tiek tarpusavyje, sakė jis.

Su-57
© Sputnik / Максим Блинов

Daroma prielaida, kad "Su-57" numes bepiločių orlaivių grupę, pavyzdžiui, prieš patekdamas į priešo oro gynybos sistemos veikimo zoną. Dronai trukdys sistemos radarams, perkraus jos informacinius kanalus kaip apgaulę ir tiesiogiai atakuos priešlėktuvines sistemas kaip didelio tikslumo lėktuvų ginklus.

Agentūros pašnekovas neįvardijo dronų, kuriuos planuojama naudoti "Su-57", tipo.

Kaip šaltinis kariniame pramoniniame komplekse, apie kurį kovo pradžioje pranešė RIA Novosti, aviacijos ir kosmoso pajėgoms kuriamas daugiafunkcis nepilotuojamas kompleksas "Molnija", kurio reaktyviniai lėktuvai bus paleisti būriu iš, pavyzdžiui, lėktuvnešio, sunaikinti priešo oro gynybą ar vykdyti elektroninį karą.

Agentūros pašnekovas pažymėjo, kad komplekso pagrindas bus mažos bepiločiai orlaiviai, pagaminti pagal sparnuotosios raketos formą. Vieno sistemos aparato ilgis bus 1,5 metro, o sparnų ilgis - iki 1,2 metro. Įrenginio greitis deklaruojamas 600 - 700 kilometrų per valandą lygyje, kovinės galvutės arba naudingosios apkrovos masė sieks apie 5-7 kilogramus.

"Su-57" (anksčiau žinomas kaip PAK FA) yra penktos kartos Rusijos naikintuvas, skirtas sunaikinti visų tipų orą, žemę ir paviršių. Pirmąjį skrydį jis atliko 2010 metais. "Su-57" pasižymi dideliu manevringumu, naujausia aviacijos technika ir prastu matomumu (slapta technologija).

Penktosios kartos naikintuvas Su-57 vs F-35
© Sputnik
Penktosios kartos naikintuvas Su-57 vs F-35
Tegai:
SU-57
Dar šia tema
Rusijos naikintuvas Su-57 užkariauja pasaulį. Kas toliau?
Su-57 išbandė viršgarsinių raketų maketus, sakė šaltinis
JAV Su-57 pasirodymas Turkijoje buvo pavadintas NATO košmaru