JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Trampas mano, kad apkaltos posėdžiai neužims daug laiko

(atnaujinta 12:22 2020.01.17)
Atsakydamas į žurnalistų klausimus apie tai, ko tikisi iš apkaltos proceso, JAV prezidentas Donaldas Trampas teigė, jog jis neužtruks ilgai

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas mano, kad apkaltos posėdžiai Senate neužims daug laiko, praneša RIA Novosti.

"Tai apgaulė... Manau, kad tai įvyks labai greitai", — atsakė jis į žurnalistų klausimą apie tai, ko tikisi iš apkaltos proceso, ir kiek, jo manymu, tam prireiks laiko (transliuoja kanalas "Fox News").

Anksčiau JAV Aukščiausiojo Teismo teisėjas Džonas Robertsas ir senatoriai prisiekė pradėti Trampo apkaltos procesą. Pradedami svarstyti kaltinimai, kuriuos Atstovų rūmai iškėlė valstybės vadovui. Senatoriai veiks kaip prisiekusieji, grupė Kongreso narių — kaip prokurorai, o Robertsas teisėjaus. Senatoriai spręs prezidento kaltės klausimą.

Atstovų rūmai gruodžio mėnesį apkaltino Trampą dėl dviejų priežasčių — piktnaudžiavimo valdžia ir Kongreso darbo trukdymu. Trečiadienį byla buvo perduota Senatui. Numatoma, kad apkaltos procesas prasidės kitą antradienį.

Šiuo metu respublikonai ketina išteisinti savo partijos narį Trampą.

Trampas tapo trečiuoju prezidentu istorijoje, kuriam buvo pateikti kaltinimai. Demokratai sako, kad Trampas vilkino Kongreso patvirtintą karinę pagalbą Ukrainai, mainais už ją reikalaudamas prezidento Vladimiro Zelenskio pasinaudoti turimais įgaliojimais atliekant tyrimą prieš Trampo oponentą Džo Baideną.

Trampas teigia, kad tik reikalavo, jog Ukrainos valdžia kovotų su korupcija.

Tegai:
apkalta, Donaldas Trampas, JAV
Temos:
Priešrinkiminiai žaidimai: kuo baigsis "Burisma" istorija Baidenui ir Trampui (36)
Dar šia tema
Parnasas teigia, kad Trampas žinojo apie jo veiklą Ukrainoje
Trampas su Erdoganu aptarė situaciją Artimuosiuose Rytuose