Nord Stream-2, archyvinė nuotrauka

Rusijos URM: nepaisant JAV spaudimo, "Nord Stream-2" bus užbaigtas

(atnaujinta 16:47 2020.01.17)
Pažymima, kad tokie JAV veiksmai yra akivaizdus nesąžiningos konkurencijos, pridengtos politizuotais šūkiais, pavyzdys

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Nepaisant JAV spaudimo, dujotiekio "Nord Stream-2" projektas bus baigtas, blaiviai mąstantiems europiečiams papildomo dujotiekio maršruto nauda yra akivaizdi, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos užsienio reikalų ministerijos pranešimą.

"Plačiai žinomų sankcijų įtraukimas į Amerikos gynybos išlaidų įstatymą 2020 metais — neužslėptas kišimasis į Europos reikalus. Kai kurie JAV senatoriai net priėjo iki tiesioginių grasinimų konkretiems rangovams, susijusiems su "Nord Stream-2" statyba", — sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijoje, atsakant į žurnalistų klausimus per spaudos konferenciją apie Rusijos diplomatijos rezultatus 2019 metais.

Teigiama, kad JAV tikslas, be abejo, nėra rūpinimasis Europos energetiniu saugumu, o brangių amerikiečių SGD "prastūmimas" į Europos rinką.

Pažymima, kad tokie JAV veiksmai yra akivaizdus nesąžiningos konkurencijos, pridengtos politizuotais šūkiais, pavyzdys.

"Nepaisant nuolatinio spaudimo, "Nord Stream-2" bus užbaigtas tiesti. Blaiviai mąstantiems europiečiams bus naudinga sukurti papildomą dujotiekio maršrutą. Nors yra šalių, norinčių dirbti užjūrio "šeimininkams" pakenkiant savo piliečių interesams", — pridūrė Rusijos užsienio reikalų ministerijoje.

"Nord Stream-2" statybos

"Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

Dujotiekio tiesimui aktyviai priešinasi Ukraina, kuri baiminasi, jog praras pajamas iš Rusijos dujų tranzito, nemažai Europos šalių, įskaitant Lenkiją, Latviją ir Lietuvą, taip pat JAV, kurios siekia eksportuoti į Europą savo suskystintas gamtines dujas.

Dujotiekį daugiausia remia Vokietija ir Austrija, kurios mano, kad projektas sustiprins Europos energetinį saugumą. Berlynas ir Viena taip pat atkreipia dėmesį į Rusijos, kaip tiekėjos, patikimumą. Rusija ne kartą pareiškė, kad "Nord Stream-2" yra grynai komercinis projektas.

Nord Stream-2
© Sputnik /
"Nord Stream-2"
Tegai:
Nord Stream-2 statyba, JAV, Rusija
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (271)
Dar šia tema
Politologas: siekdamos izoliuoti kitas šalis, JAV izoliuoja save
Lenkų profesorė įvardijo neapykantos Rusijai ištakas