Elonas Maskas, archyvinė nuotrauka

Maskas NASA sukurtą raketą "SLS" pavadino tragedija

(atnaujinta 22:37 2020.01.18)
Iš pradžių pirmasis "SLS" raketos paleidimas buvo planuojamas 2017 metais. Dėl techninių problemų kūrimo metu jis buvo atidėtas iki 2020-2021 metų

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. "SpaceX" įkūrėjas Elonas Maskas (Elon Musk) mano, kad NASA sukurta ypač sunki raketa "SLS", kuria skraidoma į Mėnulį, yra tikra tragedija, nes joje nėra daugkartinio naudojimo elementų, praneša RIA Novasti.

"Pagrindinė "SLS" problema yra ta, kad ji nėra daugkartinio naudojimo. Tai reiškia, kad milijardo dolerių raketa susinaikins sulig kiekvienu paleidimu. Šimtaprocentinė tragedija", — Twitter rašė jis.

Skirtingai nuo "SLS", "SpaceX" ypač sunki "Falcon Heavy" raketa turi daugkartinio naudojimo blokus (du šoninius ir vieną centrinį), kurie grįžta į Žemę atlikę užduotį.

Iš pradžių pirmasis "SLS" raketos paleidimas buvo planuojamas 2017 metais. Dėl techninių problemų kūrimo metu jis buvo atidėtas iki 2020-2021 metų.

2022 metais planuojama su "SLS" išsiųsti "Orion" erdvėlaivį su įgula skristi aplink Mėnulį, 2024 metais — kitą "Orion" erdvėlaivį, skirtą dviem astronautams nusileisti Mėnulio paviršiuje.

Tegai:
raketa, NASA, Elonas Muskas
Dar šia tema
Elonas Maskas parodė tarpplanetinio erdvėlaivio "šuolį"
Eloną Maską pakvietė į Krasnodarą dėl reklaminių skydų "Kaip tau tai?"
Masko raketa sprogo, nes ji buvo surinkta "ant kelio", teigė ekspertas