Kalakutai, archyvinė nuotrauka

ES toliau nustatomi paukščių gripo protrūkiai

(atnaujinta 17:07 2020.01.19)
Apie užregistruotą didelio patogeniškumo paukščių gripo protrūkį pranešė Lenkija ir Vengrija, Lietuvoje užsikrėtimo atvejų kol kas nėra

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Nauji paukščių gripo protrūkiai užregistruoti dar dviejuose komerciniuose naminių paukščių ūkiuose Lenkijoje ir Vengrijoje, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Šiais metais jau trečias didelio patogeniškumo paukščių gripo protrūkis Vengrijoje nustatytas kalakutų ūkyje, kuriame buvo laikoma per 20 tūkst. paukščių.

Vilnius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Apie užregistruotą jau 12-ą paukščių gripo protrūkį pranešė ir kaimyninė Lenkija.

Naujausias ligos židinys aptiktas Didžiosios Lenkijos vaivadijoje esančiame ūkyje. Jame buvo laikomos 19 594 reprodukcinės antys. Staiga nugaišus 54 paukščiams ir ištyrus mėginius, patvirtintas didelio patogeniškumo virusas.

Atsakingos abiejų šalių institucijos ėmėsi visų būtinų priemonių, kad virusas toliau neplistų. Ūkiuose laikyti paukščiai pradėti gaišinti ir naikinti. Aplink ūkius nustatytos apsaugos ir priežiūros zonos, kuriose ribojamas paukščių ir jų produktų judėjimas, naminiai paukščiai laikomi uždarose patalpose ir yra atidžiai stebimi, taikomos dezinfekcijos priemonės.

Pranešama, kad Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba vykdo griežtą kontrolę iš Lenkijos įvežamiems inkubaciniams kiaušiniams, paukščiams ir paukštienos gaminiams.

Pavojinga užkrečiamoji paukščių liga nuo 2019 metų gruodžio pabaigos iki šios dienos pasireiškė keturiose ES valstybėse – Lenkijoje, Rumunijoje, Slovakijoje ir Vengrijoje.

Tegai:
Lietuva, Vengrija, Lenkija, ES, paukščių gripas
Dar šia tema
Paukščių gripas jau pasireiškė ir Slovakijoje
Lenkijoje užfiksuoti jau 9 paukščių gripo protrūkiai
Lenkijoje užregistruotas dar vienas paukščių gripo protrūkis
ES valstybėse užfiksuoti nauji paukščių gripo židiniai