Sasekso hercogas ir hercogienė — princas Haris ir jo žmona Megan Markl

Princas Haris ir Megan Markl neteko karališkųjų titulų po "Megxit"

(atnaujinta 19:20 2020.01.19)
Taip pat karalienės Elžbietos II anūkui ir jo žmonai teks patirti nemažas išlaidas, susijusias su nekilnojamuoju turtu Britanijoje

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Sasekso hercogas ir hercogienė — princas Haris ir jo žmona Megan Markl — turės atsisakyti karališkųjų titulų ir sumokėti Britanijos mokesčių mokėtojams 2,4 milijono svarų (daugiau nei 2,8 milijono eurų), kad kompensuotų Frogmoro rezidencijos sutvarkymo išlaidas.

Apie tai praneša britų leidinys "The Daily Mail".

Kalbama apie "Jo karališkoji aukštybė" ir "Jos karališkoji aukštybė" titulus.

Savaitės pradžioje Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II susitiko su sūnumi Čarlzu, Velso princu, ir dviem savo anūkais — Viljamu ir Hariu. Derybos vyko po to, kai tapo žinoma apie Sasekso hercogų šeimos ketinimą "subalansuoti" savo laiką tarp Britanijos ir JAV, atsisakius vyresniųjų karališkosios šeimos narių privilegijų, taip pat tapti finansiškai nepriklausomais.

Šeštadienį paaiškėjo, kad šalims pavyko pasiekti "sudėtingą susitarimą dėl "Megxit" — taip vadinamas princo Hario ir jo žmonos sprendimas praleisti didžiąją laiko dalį Šiaurės Amerikoje.

Pagal šį susitarimą Sasekso hercogų šeima pasitrauks nuo savo pareigų šį pavasarį ir nedalyvaus jokiuose oficialiuose renginiuose karalienės vardu. Taip pat princas Haris neatliks savo karinių pareigų.

"Megxit" sąlygas paskelbė pati Elžbieta II. Ji pažymėjo, kad Megan sugebėjo ypač "greitai įsilieti į karališkąją šeimą", taip pat padėkojo savo anūkui ir jo žmonai už pareigų vykdymą ir sugebėjimą greitai rasti sprendimą.

Šaltinių duomenimis, už tokią nepriklausomybę Haris ir Megan "turės sumokėti" — tiek finansiškai, tiek morališkai. Visų pirma, be to, kad reikės grąžinti 2,4 milijono svarų už Frogmoro rezidencijos rekonstrukciją, jie turės kasmet mokėti 360 tūkstančių svarų (daugiau nei 422 tūkstančius eurų) už tai, kad rezidencija liktų jų namais Didžiojoje Britanijoje.

Anot "The Daily Mail", princas Čarlzas ir toliau "privačiai teiks finansinę paramą" savo jaunesniajam sūnui, be to, ekspertų manymu, Sasekso hercogų šeima sugebės sudaryti ypač pelningus sandorius, kurie galbūt jai atneš milijonus svarų.

Taip pat yra keletas klausimų, kurie taip ir nebuvo išspręsti per "Megxit" sandorį. Pavyzdžiui, iki šiol neaišku, ar princas Haris ir Megan Markl turės pašalinti žodį "Royal" ("karališkasis") iš savo tinklalapio, taip pat, kas padengs daug milijonų dolerių siekiančias išlaidas, kad būtų užtikrintas jų saugumas.

Tegai:
karališkoji šeima, Megan Markle, Princas Haris, Didžioji Britanija
Temos:
Karališkosios naujienos (180)
Dar šia tema
Elžbieta II sutiko su princo Hario ir Megan noru pradėti "naują gyvenimą"
Žiniasklaida sužinojo apie kivirčą tarp Didžiosios Britanijos princų Viljamo ir Hario
Ieškant ramaus prieglobsčio: kur gali persikelti princas Haris ir Megan Markl
Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II ir jos vyras princas Filipas

Kol mirtis mus išskirs: paaiškėjo paskutinis princo Filipo noras

(atnaujinta 21:33 2021.04.12)
Nujausdamas savo išėjimą, 99 metų Edinburgo hercogas pasikvietė savo pirmagimį princą Čarlzą ir kreipėsi į jį su labai asmenišku prašymu

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Mirusysis Didžiosios Britanijos karalienės vyras princas Filipas nujautė savo mirtį: mirties patale jis išsakė savo paskutinį norą sūnui Čarlzui.

Keletą mėnesių princas Filipas bandė kovoti už savo gyvybę. Hercogas persirgo COVID-19, po to jam buvo atlikta sudėtinga širdies operacija, mėnesį jis praleido ligoninėje. Tuo metu jį aplankė sūnus Čarlzas, kuris su ašaromis išėjo iš ligoninės. Balandžio 9 dieną Jos Didenybės vyras mirė, o Didžiojoje Britanijoje buvo paskelbtas nacionalinis gedulas.

Dabar paaiškėjo tėvo ir sūnaus susitikimo detalės: per atvirą pokalbį princas Filipas išsakė savo paskutinį norą princui Čarlzui.

Anot artimų šaltinių, hercogas paprašė įpėdinio pasirūpinti jo gyvenimo meile — Elžbieta II, kai jo nebebus šalia. Tokiu būdu jis priminė sūnui, kad netrukus jam teks prisiimti atsakomybę už visą šeimą.

Kaip pranešė leidinys "The Sun", karalienės vyras svajojo palikti gyvenimą namuose, artimųjų rate. Taip ir atsitiko: hercogas tyliai mirė savo miegamajame, o žmona buvo su juo iki paskutinio atodūsio, prisimindama jų begalinės meilės istoriją.

Tegai:
Didžioji Britanija, karališkoji šeima, Princas Filipas
Temos:
Karališkosios naujienos (180)
Dar šia tema
Mirė Elžbietos II vyras princas Filipas
Įdomūs faktai apie Britanijos karalienės sutuoktinį princą Filipą
Britanijoje paskelbtas gedulas dėl princo Filipo mirties
Ukrainos kariai Donbase

"National Interest" įvertino karo tarp Rusijos ir Ukrainos tikimybę

(atnaujinta 18:54 2021.04.12)
Konfliktas Donbase tęsiasi septynerius metus, aukomis tapo apie 13 tūkst. žmonių. Padėtis paaštrėjo šių metų vasarį, Savarankiškai pasiskelbusios respublikos mano, kad Kijevas rengia plataus masto puolimą, traukdamas naujus karius į kontaktinę liniją

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Žurnalo "National Interest" apžvalgininkas Markas Episkoposas paaiškino, kodėl Rusijai ir Ukrainai yra nuostolinga smogti pirmomis karo Donbase atveju.

Kaip pabrėžė žurnalistas, šiandien nėra jokių objektyvių ženklų, rodančių, kad Rusija planuoja siųsti karius į šį regioną, nes tokiu būdu ji pažeistų Minsko susitarimus ir jai taip pat grėstų naujos sankcijos ir "karinės pasekmės". Todėl, pasak Episkoposo, Rusijos karių judėjimas turėtų būti suvokiamas tik kaip signalas apie Maskvos pasirengimą reaguoti į Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karių puolimą Ukrainos rytuose.

Kijevas mąsto maždaug ta pačia kryptimi, mano straipsnio autorius. Jei Ukraina panorės jėga išspręsti konfliktą savarankiškai nepriklausomomis paskelbusiose respublikose, ji rizikuoja likti be JAV ir Europos paramos. Šiuo atveju Kijevo valdžia pakartos strategines Tbilisio klaidas, dėl kurių 2008 metais kilo ginkluotas konfliktas Pietų Osetijoje.

Taigi, jei viena iš šalių pirma pradės karą, jis atsidurs nepalankioje padėtyje: nepaisant dabartinio eskalavimo, geopolitiniai Maskvos ir Kijevo skaičiavimai nepasikeitė, padarė išvadą ekspertas.

Padėtis Ukrainos rytuose

Konfliktas Donbase tęsiasi septynerius metus, aukomis tapo apie 13 tūkst. žmonių. Konflikto sureguliavimo klausimas aptariamas kontaktinės grupės susitikimuose Minske. Jos dalyviai priėmė kelis dokumentus dėl ugnies nutraukimo, tačiau susišaudymai tęsiasi.

Aleksejus Puškovas, Federacijos tarybos Informacijos politikos ir sąveikos su žiniasklaida komisijos pirmininkas
© Sputnik / Владимир Трефилов

Padėtis paaštrėjo šių metų vasarį: įvyko pasikėsinimas į Donecko Liadies respublikos Liaudies milicijos bataliono vadą, Ukrainos saugumo pajėgos apšaudė minosvaidžiu Gorlovką ir Donecko pakraštį, suintensyvėjo kovos. Savarankiškai pasiskelbusios respublikos mano, kad Kijevas rengia plataus masto puolimą, traukdamas naujus karius į kontaktinę liniją. Kovo mėnesį Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas Ruslanas Chomčakas pavadino šį scenarijų galimu, tačiau vėliau pareiškė, kad Kijevo valdžia nesvarsto konflikto sprendimo jėga.

Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas anksčiau pareiškė, kad dabar konflikto zonoje prasideda susišaudymai, dėl kurių sprendimus Ukrainos lauko vadai priima vietoje be aukštesnės vadovybės pritarimo.

Tegai:
karas, Donbasas, Ukraina, Rusija
Dar šia tema
Kas ir kodėl provokuoja Rusiją pokalbiais apie Ukrainos priėmimą į NATO
Krymo ir Donbaso gyventojai pateikė EŽTT 8000 skundų prieš Ukrainą
Rusija, Vokietija ir Prancūzija surengs konferenciją Donbaso klausimu
Rusija aiškinasi, kiek Vakarai yra pasirengę vėl padegti Donbasą
"Viskas dėl Donbaso": ką JAV armija sukėlė Europoje
Prie Baltarusijos ir Lietuvos sienos sulaikyti Šri Lankos gyventojai

Išdavė signalizacija: prie Baltarusijos ir Lietuvos sienos sulaikyti užsieniečiai

(atnaujinta 21:35 2021.04.12)
Trims jaunuoliams už pažeidimus gresia daugiau nei 900 eurų bauda ir deportavimas į gimtinę

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Šri Lankos gyventojai buvo aptikti puskilometrio atstumu nuo Baltarusijos valstybinės sienos, praneša Baltarusijos pasienio komiteto spaudos tarnyba.

Užsieniečius išdavė apsaugos signalizacija. Smurgainio pasieniečiai nedelsiant išvyko pagal aliarmą, o tarnybinis šuo buvo paleistas sekti pėdsakus. Netrukus Baltarusijos pasieniečiai sulaikė tris jaunuolius. Dokumentų tie neturėjo.

Vaikinai sugebėjo paaiškinti, kad jie yra Šri Lankos piliečiai ir ketina patekti į ES šalis ieškodami geresnio gyvenimo.

Vyksta tyrimas. Už bandymą neteisėtai kirsti sieną užsieniečiams bus skirta bauda iki 2900 Baltarusijos rublių (daugiau nei 900 eurų). Taip pat bus keliamas jų deportavimo į gimtinę klausimas.

Šis atvejis su Šri Lankos piliečiais nėra pirmas nuo mėnesio pradžios. Taigi balandžio 1 dieną netoli Baltarusijos ir Lietuvos pasienio kontrolės punkto "Benyakoniys" automobilyje buvo sulaikyti vyras ir trys merginos. Jie taip pat neturėjo oficialių dokumentų. Dabar svarstomas jų išsiuntimo klausimas.

O Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje balandžio pradžioje buvo sulaikyti 21 metų Etiopijos pilietė ir 31 metų Eritrėjoоу gimusi moteris, kurios vyko į ES. Jos taip pat bus grąžintos į gimtinę.

Tegai:
neteisėti migrantai, Lietuva, Baltarusija, pasieniečiai
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje
Dar šia tema
Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje pradės dirbti dar trys kontrolės punktai
Italą vežęs tadžikas pasieniečiams pateikė, įtariama, suklastotą dokumentą