JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida: Trampas ketina sugriežtinti vizų išdavimo į JAV taisykles

(atnaujinta 08:51 2020.01.20)
Pasak šaltinio Baltuosiuose rūmuose, bus pakeistos B tipo vizų, kurios yra išduodamos trumpalaikio atvykimo turizmo ir verslo tikslais, išdavimo taisyklės

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Baltieji rūmai planuoja sugriežtinti vizų išdavimo taisykles užsieniečiams, atvykstantiems į JAV vaikų gimdyti, nes vaikai automatiškai gauna Amerikos pilietybę, pranešė "Axios" portalas, cituodamas prezidento administracijos atstovus.

Teisę į pilietybę, gaunamą gimus šalyje, garantuoja 14-osios JAV Konstitucijos pataisos. Prezidentas Donaldas Trampas šią poziciją pavadino "atvirai juokinga".

"Pataisos padės išspręsti nacionalinio saugumo problemas ir teisėsaugos riziką, susijusią su "motinystės turizmu". Pavyzdžiui, su nusikalstama veikla šioje industrijoje", — sakė šaltinis Baltuosiuose rūmuose.

Anot jo, bus pakeistos B tipo vizų, kurios yra išduodamos trumpalaikio atvykimo turizmo ir verslo tikslais, išdavimo taisyklės.

Valstybės departamento darbuotojai galės atsisakyti išduoti dokumentą, jei kils įtarimų, kad pareiškėjas planuoja atvykti į šalį, norėdamas parūpinti vaikui pilietybę.

Trampo administracija pasiūlė, kad vizų specialistai būtų kvalifikuoti atpažinti tokius ketinimus.

Remiantis Imigracijos tyrimų centro duomenimis, JAV kasmet gimsta apie 33 tūkst. užsieniečių vaikų.

Tegai:
viza, gimdymas, Donaldas Trampas, JAV
Dar šia tema
Trampas mano, kad apkaltos posėdžiai neužims daug laiko
Žiniasklaida: Pentagono prašoma finansuoti sienos statybą pasienyje su Meksika
Rusijos URM pakomentavo galimą JAV pasitraukimą iš Atviro dangaus sutarties