Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka

Zelenskis: "Nenoriu, kad JAV įtrauktų mus į savo vidaus politiką"

(atnaujinta 09:30 2020.01.20)
Ukrainos prezidentas pabrėžė, kad visada stengėsi išvengti bet kokio Ukrainos ar jos piliečių dalyvavimo ar įsitraukimo į JAV vidaus politinę situaciją

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis interviu "Times of Israel" sakė, kad siekia gerų santykių su JAV, tačiau norėtų vengti Ukrainos ir jos piliečių įsitraukimo į Vašingtono vidaus reikalus.

"Nedariau nieko nelegalaus... Aš padariau tai, ką galėjau, būdamas Ukrainos prezidentu, kad turėčiau gerus, patikimus ir tvirtus ryšius su vienu iš mūsų strateginių partnerių — JAV", — teigė Zelenskis.

Taip pat Ukrainos prezidentas pabrėžė, kad visada stengėsi išvengti bet kokio Ukrainos ar jos piliečių dalyvavimo ar įsitraukimo į JAV vidaus politinę situaciją.

"Tai yra jų šalis. Jie elgiasi su savo šalimi taip, kaip jiems patinka. Ir aš nenoriu, kad jie įtrauktų mus į savo reikalus, susijusius su jų vidaus politika", — pridūrė Zelenskis.

Ukrainos prezidentas lapkritį pareiškė, kad Kijevas nesikišo į JAV rinkimus.

Atstovų rūmai gruodžio mėnesį apkaltino Trampą dėl dviejų priežasčių — piktnaudžiavimo valdžia ir Kongreso darbo trukdymu. Byla buvo perduota Senatui. Numatoma, kad apkaltos procesas prasidės kitą antradienį.

Demokratai kaltina Trampą pareikalavus Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio inicijuoti Trampo konkurento prezidento rinkimuose Džo Baideno ir jo sūnaus veiklos Ukrainoje tyrimą mainais už karinę pagalbą, kurią Kongresas jau skyrė Ukrainai. Trampas neigia kaltinimus.

Praėjusią savaitę Atstovų rūmai perdavė apkaltos bylą Senatui. Vyriausiasis teisėjas Džonas Robertsas, kuris pirmininkaus teismo procesui, ir senatoriai, kurie dalyvaus kaip prisiekusieji, jau yra prisiekę. Teismo procesas Senate iš esmės prasidės sausio 21 dieną.

Tegai:
politika, Donaldas Trampas, Vladimiras Zelenskis, JAV, Ukraina
Dar šia tema
Žiniasklaida: Trampas ketina sugriežtinti vizų išdavimo į JAV taisykles
Makronas ir Zelenskis aptarė Paryžiaus susitarimų įgyvendinimą
Zelenskis: Ukraina nebuvo pakviesta pasisakyti Izraelio forume