Musulmonės moterys maldos metu, archyvinė nuotrauka

Savižudės sprogdintojos dienoraštis: pabėgusios teroristo žmonos istorija

(atnaujinta 19:33 2020.01.20)
Nedaugeliui islamistų žmonų pavyksta pakeisti likimą, ištrūkus iš klaidingų religinių įsitikinimų nelaisvės

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Radikalių islamistų žmonos tampa marionetėmis teroristų rankose. Daugeliui jų nėra net dvidešimties metų, tačiau žiniasklaidoje jos vadinamos "juodosiomis našlėmis". Jos yra pasirengusios prarasti viską ir mirti dėl "Alacho nuotakos" titulo. Ir tik nedaugeliui pavyksta pakeisti likimą, ištrūkus iš klaidingų religinių įsitikinimų nelaisvės. Aukos, kuriai pavyko pabėgti nuo mirties spąstų, istorija aprašoma RIA Novosti medžiagoje.

Saugumo sumetimais herojės vardas pakeistas.

Su Amina sutarėme susitikti kavinėje netoli Maskvos. Nerimauju — o jei neateis: ilgą laiką bandžiau įtikinti ją kalbėtis. Bet po kelių minučių priešais save pamatau šviesiaplaukę merginą su žalios spalvos kontaktiniais lęšiais ir plonais juodais antakiais, išduodančiais tikrąją plaukų spalvą. Ji kalba glaustai ir aiškiai, judesiai sklandūs, lėti, akcentas vos juntamas. Amina — dagestanietė.

Амина
© Photo : из личного архива
Amina

Amina prisipažįsta, kad dažnai galvojo, kaip papasakoti savo istoriją viešai, tačiau baimė grįžti į buvusį gyvenimą buvo per stipri. Ji padarė viską, kas įmanoma, kad iš atminties ištrintų praeitį. Dabar ji turi kitokį vardą, išvaizdą ir stilių.

Amina labiau mėgsta iškirptes nei hidžabą, raudonus ilgus nagus, o ne trumpus, nelakuotus nagus, ir aukštakulnius. Visi šie pokyčiai nebūtų galėję įvykti, jei ji nebūtų sėkmingai pabėgusi nuo artimiausių žmonių, įstojusių į IV* teroristų gretas.

Vaikystė

Dabar Aminai "oficialiai" yra dvidešimt vieneri, tačiau ji nežino savo tikslaus amžiaus.

"Aš gimiau tarp Mahačkalos ir Derbento. Būdama dvejų netekau tėvo ir likau globojama motinos. Ji mėgo nešioti įvairiaspalvius "hidžus" ir kabinti juos kambariuose. Nebuvo įmanoma nuleisti akių nuo jos. "Mama, noriu būti tokia kaip tu!" — garsiai svajodavo mergina.

Permės miestas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владимир Первенцев

Amina pasakoja apie savo vaikystę mažame Dagestano kaime, kur nebuvo jokių pramogų, išskyrus tai, kad kartą per savaitę eidavo apsipirkti su mama į turgų. Griežtas auklėjimas ir visų Korano reikalavimų laikymasis slopino jos charakterį. Savikontrolė — pagrindinė vertybė gyvenime.

"Mes gyvenome griežtai pagal Šariatą. Aš badavau nuo ketverių metų be maisto ar vandens. Niekada nepamiršiu, kaip per Ramadaną mama mane pažadino trečią ryto maldai. Aš atsimenu, kaip nuolat mokiausi posmų ir surų [eilutės iš Korano — Sputnik]. Ir išsilavinimas niekada nebuvo mano šeimos prioritetas. Mama pagrindiniu savo gyvenimo tikslu laikė "padėti pranašo Mahometo vaikams". Būtent tuo ji laikė potencialius mirtininkus", — prisimena Amina.

Santuoka

"Man buvo vienuolika, kai viskas prasidėjo", — tęsia ji.

"Anksti subrendau skarelei. Pagal islamą, jei pradedi nešioti hidžabą, vadinasi, laikas galvoti apie santuoką. Netrukus mama pradėjo ieškoti jaunikio. Ji mane išsiuntė dirbti į nedidelį knygyną, kuris buvo mūsų namuose, antrame aukšte. Vyrai dažnai eidavo į parduotuvę. Pardavinėjome religinę literatūrą. Tada aš nežinojau, kad visos tos knygos yra ekstremistinės".

Женщины на рынке, архивное фото
© AP Photo / AMR NABIL
Moterys turguje

Aminos teigimu, mirus tėvui, jos motina prisijungė prie radikaliųjų islamistų grupės. Jos užduotis buvo teikti humanitarinę pagalbą ir maistą teroristams. Stovykla buvo įrengta miške, kur motina eidavo kartą per savaitę.

"Kai paklausiau, kur ji eina ir kada grįš, mama pertraukė: "Tau nereikia žinoti, kur aš einu. Kai ateisiu, tada ir ateisiu".

Kai Aminai sukako trylika, artimieji pasakė: "Tu patikai vienam vaikinui. Po trijų dienų ruoškis Nikachui (musulmonų santuokos ceremonija — Sputnik]".

Pagal senas Kaukazo tradicijas, mergaitė privalo pritarti tėvų pasirinkimui, net jei ji nematė savo būsimo sutuoktinio. Tai yra paprotys. Norint pradėti šeiminį gyvenimą, pakanka vietinio imamo palaiminimo.

Молитва мусульманки
© Sputnik / Максим Богодвид
Jauna musulmonė skaito Koraną

"Aš buvau apsirengusi baltu apdaru ir nuvežta į kitą namą, kur buvo atskiras kambarys. Vestuvių naktį mūsų namuose nebuvo vietos. Pamenu, siaubingai bijojau. Drovu — tai mano prisiminimai apie nekaltybės praradimą. Nors mano vyras su manimi elgėsi gerai, stengėsi būti mandagus, nebuvo šiurkštus. Aš jį įsimylėjau už gerumą, už didžiadvasiškumą, — idėją bando perteikti mergina. — Tiesa, mums pavyko pasimatyti daugiausia tris kartus. Jis sakė, kad gyvena miške".

Amina prisipažįsta, kad šis vyras sugebėjo sužadinti tikruosius jausmus jai, trylikametei mergaitei. Ji norėjo pastoti ir tapti motina, turėti daug vaikų, tačiau viskas pasikeitė, kai praėjus metams po vedybų motina paskelbė: "Tavo vyras mirė. Jis nužudytas". Taigi, būdama keturiolikos ji tapo našle.

Гости танцуют во время празднования свадьбы в поселке Кубачи
© Sputnik / Валерий Мельников
Svečiai šoka per vestuvių šventę Kubačių kaime

"Aš iškart pradėjau ieškoti naujo jaunikio. Dėl tam tikrų priežasčių ir miške. Šį kartą jutau, kad kažkas negerai, bet net nežinojau, kas tiksliai. Man padėjo internetas".

Amina dalijasi, kaip slapta nuo motinos taupė pinigus išmaniajam telefonui ir SIM kortelei. Tinklas merginai suteikė galimybę pamatyti gyvenimą tokį, koks jis buvo iš tikrųjų.

Netrukus Amina suprato, kad netyčia pateko į nusikalstamą mirtininkų gaują.

"Nuolat žiūrėjau vaizdo įrašus apie įvairius miestus ir šalis. Didmiestyje lengviau pasislėpti. Tada ir pradėjau galvoti apie pabėgimo planą. Aš turėjau tikslą — pabėgti į Maskvą. Viskas aplinkui — ne mano gyvenimas, ne mano likimas. Aš bet kokia kaina norėjau pabėgti nuo savo motinos".

Merginai daugiau nekilo jokių abejonių.

Pabėgimas

"Atidariau spintelę. Viršutinėje lentynoje buvo pinigai — pajamos už parduotas knygas. Man pavyko juos pavogti ir patekti į Maskvą. Prisimenu, bėgau su ilgu hidžabu, kad niekas neįtartų. Aš su savimi pasiėmiau tik sportinį krepšį. Klupčiodama iš baimės, pagaliau pasiekiau turgų ir greitai įsėdau į taksi. Mygtukinis telefonas, kuriuo skambino mano mama, liko namuose. Buvau tokia sumišusi, kad nesupratau, kodėl vietinėje parduotuvėje nusipirkau gitarą", — pasakojo ji.

Мусульманка подвергается наказанию по законам шариата
© AFP 2020 / CHAIDEER MAHYUDDIN
Musulmonei bus taikoma bausmė pagal Šariato įstatymus

Prieš pabėgdama ji nusikirpo ilgus storus plaukus, kad mieste niekas negalėtų jos atpažinti. Su savimi ji pasiėmė džinsus, marškinėlius ir megztinį — kad persirengtų ir neatkreiptų per daug dėmesio Maskvoje.

"Įtikinau taksi vairuotoją nupirkti man bilietą į vieną pusę, sumokėjau jam didelę sumą už sąmokslą — dešimt tūkstančių rublių. Kai įlipau į traukinį, nuolat dairiausi — gal kažkas mane stebi. Bet niekas į mane nežiūrėjo ir neieškojo. Negana to, pačiame traukinyje patikėjo, jog esu suaugusi, ir net nepatikrino mano paso. Melavau visiems aplinkiniams, kad neva buvau pas tėvus vasarai, o dabar grįžtu į sostinę. Man nereikia šaliko — tik dėl tėčio uždengiu galvą. Šiaip ar taip, aš esu muzikantė — štai gitara", — sako Amina.

Городской пляж в Махачкале
© Sputnik / Денис Абрамов
Miesto paplūdimys Mahačkalos mieste

Vėliau ji atsiminė, kaip kalbėjosi su gidais, kaip jie vaišino ją arbata ir saldumynais, ir kaip tada ramiai kalbėjosi su savo kaimynais, kurie visą kelią uždavė jai įvairius klausimus apie gyvenimą.

"Viskas ėjo lyg sviestu patepta. Tiesa, kiekvienoje stotelėje mane apimdavo baimė, kad mane sugaus ir sugrąžins atgal. Tačiau viskas vyko pagal scenarijų", — sakė ji.

Maskva

Kai Amina atvyko į sostinę, buvo lapkritis.

"Aš drebėjau nuo šalčio, be striukės ir kepurės centre, Trijų stočių aikštėje. Aš vilkėjau tik megztinį. Pirmas dalykas, kurį padariau, — įsėdau į taksi. Kol apsimečiau pažįstanti miestą, greitai ieškojau našlaičių namų internete. Aš iš anksto buvau nusibrėžusi tokį planą, nors man tik keturiolika metų. Slapta nuo mamos nupirktą išmanųjį telefoną paslėpiau krepšio dugne. Dėl to vairuotojas nuvežė mane į nurodytą atsitiktinai pasirinktą vietą ir sustabdė automobilį prie pilkos ilgos tvoros", — sakė Amina.

Мусульманская женщина
© Sputnik / Валерий Мельников
Musulmonė moteris

Amina labai išsigando. Prie slenksčio susidūriau su apsauga. Ji iškart perdavė visus slaptažodžius ir parodymus, ašarodama maldavo negrąžinti jos atgal į Dagestaną.

"Kalbėjau su isterija. Prisimenu, kad tiesiog raudojau, o suaugusieji į mane žiūrėjo visiškai nesuprasdami".

Po kelių minučių atvyko policija ir dėlionė pagaliau buvo sudėliota. Paaiškėjo, kad visą šį laiką Amina buvo stebima. Dagestane jų namą prižiūrėjo saugumo pareigūnai. Vairuotojai, konduktoriai, kolegos keliautojai traukinyje — visi jie buvo specialiosios operacijos dalyviai.

"Apie tai sužinojau tik našlaičių namuose. Mano pabėgimas buvo sėkmingas dėl specialios misijos, kuri tada buvo surengta Šiaurės Kaukaze. Dabar mano mėgstamiausias žanras — detektyvai", — sakė ji.

Po pabėgimo Amina trejus metus praleis socialinės reabilitacijos centre Maskvos šiaurės rytuose, kur psichologai su ja sunkiai dirbs. Tada jai suras globėją, įvaikins ją, padės įgyti išsilavinimą ir net padės ištekėti už Rusijos piliečio.

"Tiesa, neseniai išsiskyriau. Bet tai nėra svarbu. Galiu tvirtai pasakyti: viskas, kas mano gyvenime buvo gera, buvo susiję su pabėgimu ir našlaičių namais — viskas buvo padaryta ten, kad galėčiau išmokti gyventi iš naujo".

Женщина поднимается на эскалаторе в наземном переходе, архивное фото
© Sputnik / Григорий Сысоев
Moteris kyla eskalatoriumi

Aminos motina buvo nužudyta per specialiųjų pajėgų susišaudymą su teroristais 2013 metų rugsėjo mėnesį. Kartu su ja — dar keturi kovotojai.

Rusijoje kasmet islamistų radikalų verbavimo aukomis tampa mažiausiai 500 moterų. Tarp jų — teroristų žmonos, vienišos merginos ir nepilnametės. Vidutinis statistinis potencialių mirtininkių amžius yra nuo 17 iki 27 metų.

* "Islamo valstybė" (IV) — teroristų organizacija, uždrausta Rusijoje ir keliose kitose šalyse.

Tegai:
istorija, pabėgimas, Islamo valstybė, islamistai
Dar šia tema
Moksleivis — smaugikas: jauniausio TSRS maniako istorija
Policija Nicoje, 2020 m. spalio 29 d.

Nicoje peiliu ginkluotas užpuolikas nužudė 3 žmones

(atnaujinta 12:31 2020.10.29)
Pirminiais duomenimis, trys žmonės žuvo, dar keli sužeisti. Išpuolis įvyko prie Notre Dame katedros

VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Prancūzijos Nicos mieste peiliu ginkluotas vyras užpuolė žmones prie Notre Dame katedros, skelbia RIA Novosti su nuoroda į BFMTV televizijos kanalą.

​Incidentas įvyko apie 9:00 (10:00 Lietuvos laiku). Pirminiais duomenimis, trys žmonės žuvo, keli sužeisti. Anot "Reuters", vienai moteriai nupjauta galva.

Užpuolikas sulaikytas.

Miesto meras Christian'as Estrosi neatmeta, kad tai buvo teroro išpuolis.

Tegai:
išpuolis, Prancūzija
Vokietijos kanclerė Angela Merkel

Merkel įvedė Vokietijoje karantiną nuo lapkričio

(atnaujinta 10:38 2020.10.29)
Angela Merkel įvedė karantiną Vokietijoje. Pramoginiai renginiai bus apriboti, teatrai, operos, koncertų salės, panašios įstaigos, mugės ir kino teatrai bus uždaryti mėnesiui

VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. "Ribotas karantinas" dėl koronaviruso pandemijos bus įvestas Vokietijoje nuo lapkričio 2 dienos, pirmadienio, iki mėnesio pabaigos, sakė Vokietijos kanclerė Angela Merkel per spaudos konferenciją Berlyne, po internetinio susitikimo su federalinių valstybių vadovais dėl kovos su koronaviruso pandemija.

"Lapkričio mėnesį, nuo lapkričio 2 dienos, turime vėl sutelkti jėgas visoje šalyje. Tai bus įtemptas režimas, kurį pratęsime iki lapkričio pabaigos", — sakė Merkel ir pridūrė, kad visa tai daroma siekiant "atgaivinti socialinį gyvenimą".

Ji pridūrė, kad lapkričio viduryje šalies valdžia analizuos priemonių, kurių buvo imtasi pandemijai suvaldyti, poveikį.

Anot RIA Novosti, Vokietijoje nuo lapkričio 2 dienos, pirmadienio, iki mėnesio pabaigos bus įvestas "ribotas karantinas" dėl koronaviruso pandemijos. Lapkričio viduryje šalies valdžia analizuos priemones, siekdama jas pakoreguoti. Šalies mokyklos ir darželiai ir toliau veiks laikydamiesi "griežtesnių higienos reikalavimų". Mokyklų ir ikimokyklinių įstaigų darbo užtikrinimą Angela Merkel laiko naujojo karantino "politiniu tikslu".

Pramoginiai renginiai iš esmės bus riboti, teatrai, operos, koncertų salės, panašios įstaigos, mugės, kino teatrai, pramogų parkai ir saunos bus uždaryti mėnesiui. Gastronomijos įmonės, barai, klubai, diskotekos bus uždarytos, išskyrus prekybą išsinešti ir valgyklų darbą įmonėse.

Susitikimai už namų ribų lapkričio mėnesį bus galimi tik ne daugiau kaip dviejų, daugiausia dešimties asmenų grupėms, šeimos nariams. Kanclerė pridūrė, kad susitikimai uždarose patalpose, privačiuose apartamentuose "bus griežčiau kontroliuojami".

Anot jos, "ribotas karantinas" neturės įtakos pamaldoms.

"Mes leidome toliau dirbti visoms parduotuvėms (nuo lapkričio 2 dienos), ir mums atrodė neproporcinga uždrausti pamaldas", — sakė ji.

10 milijardų eurų bus skiriama kompensacijoms įmonėms Vokietijoje, kurios mėnesiui bus uždarytos nuo lapkričio 2 dienos, Twitter sakė Ekonomikos ministerijos vadovas Pėteris Altmajeris.

Rusijos vakcina nuo COVID-19
© Sputnik / РФПИ и Центр имени Гамалеи

Vokietijos įmonėms, kuriose dirba iki 50 žmonių, valstybė kompensuoja iki 75 procentų pajamų dėl apribojimų, susijusių su COVID-19, anksčiau sakė Vokietijos kanclerė.

"Užjaučiu tas įmones ir individualias įmones, kurios turi užsidaryti vienam mėnesiui, kad sustabdytų koronaviruso plitimą. Jūs esate vertinga mūsų kultūros dalis. Štai kodėl mes palaikysime jūsų egzistavimą skirdami 10 milijardų eurų", — savo paskyroje rašė Altmajeris.

Nuo epidemijos pradžios šalyje gydytojai užregistravo 481 013 koronaviruso atvejų ir 10 272 mirčių. Išgydyta daugiau nei 339 tūkst. užsikrėtusiųjų.

Tegai:
Vokietija, koronavirusas, karantinas, Angela Merkel
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Europos Sąjunga pasiūlė įvesti bendrą COVID-19 tyrimų sistemą
Vilniaus miesto klinikinė ligoninė paskirs du korpusus COVID-19 pacientams
COVID-19, archyvinė nuotrauka

Beveik tūkstantis COVID-19 atvejų per parą, trečdalis Vilniaus apskrityje

(atnaujinta 13:25 2020.10.29)
Nauji koronaviruso atvejai fiksuojami Vidaus reikalų ir Finansų ministerijose, ugdymo ir gydymo įstaigas lieka didžiausiais židiniais

VILNIUS, spalio 19 — Sputnik. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 950 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų, informuoja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

350 iš jų registruoti Vilniaus, 152 Kauno, 124 Klaipėdos, 120 Telšių, 97 Šiaulių apskrityse. Dar 35 atvejai registruoti Panevėžio, 32 Tauragės, 28 Marijampolės, 7 Alytaus ir 5 Utenos apskrityse.

Iš šių atvejų didžioji dauguma registruoti, kai asmenys užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas. 142 atvejų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios.

Vilniaus apskritis

Vilniaus apskrityje aktyvūs protrūkiai: dziudo klube "Viesulas", "Alaušo slėnyje" vykęs teniso čempionatas, šokių studija "Vuelta", krepšinio treniruotės Vilniaus Žemynos gimnazijoje.

Taip pat registruoti atvejai, susiję su protrūkiais Vilniaus Karoliniškių gimnazijoje,  Nacionalinėje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykloje, Vilniaus Balsių progimnazijoje, Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijoje, Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijoje, Žirmūnų gimnazijoje, Vilniaus Humanistinėje mokykloje, Socialinių mokslų kolegijoje, Vilniaus Gedimino technikos universitete.

Be to, Vilniaus apskrityje registruoti atvejai, siejami su protrūkiais Vidaus reikalų ministerijoje, Finansų ministerijoje.

Kauno apskritis

Kauno apskrityje praėjusią parą registruoti atvejai, susiję su protrūkiais Kauno klinikų padaliniuose, LSMU Kauno ligoninėje, Laisvės atėmimo vietų ligoninėje, Raseinių ligoninėje, Kauno globos namuose "Akacijų užuovėja", Čekiškės socialinės globos ir priežiūros namuose.

Taip pat Kauno apskrityje registruoti atvejai, susiję su protrūkiais ugdymo įstaigose: Kauno Tirkiliškių mokykloje-darželyje, sporto mokykloje "Startas", Kauno technologijos universiteto Inžinerijos licėjuje, Kėdainių specialiojoje mokykloje, Lietuvos sporto universiteto Kėdainių Aušros progimnazijoje, Žalgirio sporto mokykloje.

Be to, vakarykštę parą Kauno apskrityje registruoti ir atvejai, epidemiologų vertinimu, siejami su protrūkiais Valstybinėje miškų tarnyboje, "RIO sporto arenoje", Pravieniškių pataisos namuose, Kėdainių rajono savivaldybėje.

Šiaulių apskrityje praėjusią parą registruoti atvejai, susiję su protrūkiais Kelmės ligoninėje, Kelmės rajono Liolių socialinės globos namuose, Šiaulių apskrities vyriausiame policijos komisariate, Šiaulių rajono Pakapės mokykloje, Joniškio prekybos centre „Maxima“.

Telšių apskritis

Telšių apskrityje praėjusią parą registruoti 39 atvejai, siejami su protrūkiu Plungės rajone įsikūrusiuose Stonaičių socialinės globos namuose. 37 asmenys, kuriems infekcija patvirtinta vakar, yra šios įstaigos gyventojai, 2 – darbuotojai. Iš viso registruoti 42 su šiuo protrūkiu susiję atvejai.

Taip pat praėjusią parą Telšių apskrityje registruoti atvejai, siejami su protrūkiais Plungės rajono savivaldybės ligoninėje, Plungės technologijų ir verslo mokykloje, Plungės rajono Šateikių pagrindinėje mokykloje, įmonėje "Plungės vandenys". Taip pat registruoti atvejai, susiję su protrūkiais Mažeikių rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnyboje, Telšiuose veikiančiame "Žemaitijos psichikos sveikatos centre", įmonėje "Mažeikių mėsinė".

Kiti atvėjai

Tauragės apskrityje praėjusią parą registruoti atvejai, siejami su protrūkiais Jurbarko ligoninėje, Tauragės ligoninėje, taip pat – Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotame pėstininkų batalione, Šilalės rajono Obelyno pagrindinėje mokykloje. Be to, vakarykštę parą Tauragės apskrityje registruoti atvejai, susiję su protrūkiu Palangos reabilitacijos ligoninėje.

Panevėžio apskrityje praėjusią parą registruoti atvejai, susiję su protrūkiais Respublikinės Panevėžio ligoninės Neurochirurgijos skyriuje, įmonėje "Naideka", įmonės "Energijos skirstymo operatorius" Panevėžio padalinyje.

Marijampolės apskrityje praėjusią parą fiksuoti koronaviruso atvejai, susiję su protrūkiais Marijampolės greitosios pagalbos stotyje, Marijampolės Sūduva-Mantinga krepšinio komandoje.

Tuo metu, Utenos apskrityje registruoti infekcijos atvejai, susiję su protrūkiu krepšinio klube "Utenos Juventus", Alytaus apskrityje fiksuotas atvejis, susijęs su protrūkiu Prienų greitosios pagalbos stotyje, taip pat registruoti šeiminiai atvejai.

Lietuvoje – dar 6 mirties nuo koronaviruso atvejai

NVSC praneša, kad iš gydymo įstaigų praėjusią parą gauta informacija apie 6 mirtis nuo koronaviruso. Šiuo metu infekcija yra pasiglemžusi 150 gyvybių.

Pirmasis mirties atvejis registruotas Klaipėdos apskrityje. Asmuo priklausė 70-79 metų amžiaus grupei, turėjo lėtinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas praėjusį sekmadienį, spalio 25 dieną.

Antrasis mirties atvejis registruotas Telšių apskrityje. Asmuo priklausė 80-89 metų amžiaus grupei, turėjo lėtinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas spalio 21 dieną.

Dar viena mirtis registruotas Panevėžio apskrityje. Asmuo priklausė 80-89 metų amžiaus grupei, turėjo lėtinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas spalio 23 dieną.

Marijampolės apskrityje registruotas ketvirtasis atvejis. Asmuo priklausė 50-60 metų amžiaus grupei bei turėjo lėtinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas spalio 18 dieną.

Penktasis mirties atvejis registruotas Utenos apskrityje. Asmuo priklausė 70-79 metų amžiaus grupei, turėjo lėtinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas vakar, spalio 28 dieną.

Šeštasis mirties atvejis registruotas Marijampolės apskrityje. Asmuo priklausė 90-99 metų amžiaus grupei, turėjo lėtinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas spalio 16 dieną.

Taip pat vakarykštę parą registruoti 3 mirties atvejai (2 Šiaulių ir 1 Kauno apskrityse), kai užsikrėtusieji koronavirusu mirė dėl kitų priežasčių.

Naujausiais duomenimis, nuo pandemijos pradžios šalyje patvirtinti 13 088 koronaviruso atvejai.

Atsižvelgiant į blogėjančią epidemiologinę situaciją šalyje, vietinis karantinas paskelbtas Kauno, Klaipėdos, Vilniaus miestų, Šilalės, Širvintų, Telšių, Trakų, Vilniaus rajonų, Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono ir Švenčionių rajono, Raseinių savivaldybių teritorijose.

Tegai:
Vilnius, COVID-19
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Europos Sąjunga pasiūlė įvesti bendrą COVID-19 tyrimų sistemą
Lietuvoje dėl COVID-19 plitimo apribojami masiniai renginiai
Kariuomenė grįžta prie COVID-19 plitimo prevencijos priemonių