Ukrainos Boeing katastrofos vieta

Iranas pripažino, kad į Ukrainos "Boeing" pataikė dvi raketos

(atnaujinta 09:29 2020.01.21)
Iš pateiktos ataskaitos matyti, kad raketos buvo paleistos iš zenitinės raketų sistemos "Tor-M1" iš šiaurės

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Iranas pripažino, kad dvi raketos "žemė–oras" pataikė į Ukrainos keleivinį lėktuvą "Boeing 737-800", sudužusį Teherane. Apie tai pranešė RIA Novosti su nuoroda į antrąją Irano civilinės aviacijos preliminariąją ataskaitą.

Iš dokumento matyti, kad raketos buvo iššautos iš priešlėktuvinės raketų sistemos "Tor-M1" iš šiaurės. Po to, kai raketos pataikė į taikinį, virš gyvenamojo rajono skridęs lėktuvas pradėjo prarasti aukštį. Tada jis susidūrė su "kliūtimi" pramogų parke ir nukrito ant žemės.

Ataskaitoje rašoma, kad orlaivis perskrodė futbolo aikštę ir užsidegė.

Dokumente pažymima, kad Ukrainos tarptautinių oro linijų lėktuvas iš Teherano išvyko 6:12 vietos laiku (4:42 Lietuvos laiku). Ryšys su įgula nutrūko, kai lėktuvas buvo maždaug 2,4 tūkst. metrų aukštyje.

Praėjus kelioms minutėms po pakilimo, "Boeing 737-800" dingo iš pirminio ir antrinio stebėjimo ekranų.

Tragedija netoli Teherano

Ukrainos "International Airlines" lėktuvas "Boeing 737-800", skridęs iš Irano sostinės į Kijevą, sudužo sausio 8 dienos rytą, iškart po to, kai pakilo iš Imamo Chomeini oro uosto.

Žuvo 176 žmonės: 167 keleiviai iš Irano, Ukrainos, Kanados, Vokietijos, Švedijos ir Afganistano, taip pat devyni įgulos nariai.

Anksčiau Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis teigė, kad tikisi, jog Iranas visiškai pripažins kaltę, laukia oficialaus atsiprašymo ir prašo nubausti kaltuosius, grąžinti mirusiųjų kūnus ir išmokėti kompensacijas.

Irano vadovas Hasanas Ruhanis (Hassan Rouhani) savo ruožtu pažymėjo, kad katastrofą lėmė "žmogiškasis veiksnys ir klaidingas paleidimas". Jis taip pat patikino, kad už šią klaidą atsakingi asmenys bus patraukti teisinėn atsakomybėn.

Tegai:
raketos
Dar šia tema
Porošenkos partija paragino rasti "Rusijos pėdsaką" per nelaimę Irane
Irane dėl numušto Ukrainos lėktuvo sulaikyti keli žmonės
Pompėjas pabrėžė, kad JAV informuoja ambasadas apie artėjančią Irano ataką