JAV ambasada Bagdade, archyvinė nuotrauka

Netoli JAV ambasados Bagdade nukrito trys raketos

(atnaujinta 10:34 2020.01.21)
Pasak Irako saugumo pajėgų šaltinio, paaiškėjo, kad incidentas įvyko rajone, kuriame yra JAV ambasada

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Antradienio naktį Bagdado žaliojoje zonoje nukrito trys raketos, pranešė RIA Novosti šaltinis iš Irako saugumo pajėgų.

Paaiškėjo, kad incidentas įvyko rajone, kuriame yra JAV ambasada.

"Iš ambasados girdimi oro pavojaus signalai", — teigė agentūros pašnekovas.

Jis pabrėžė, kad aukų nebuvo.

Tai nėra pirmas Amerikos taikinių apšaudymas Irake. Visų pirma, sausio 14 dieną Al-Tadžio karinei bazei, esančiai į šiaurę nuo Bagdado, kur dislokuotas kontingentas iš JAV, suduotas raketų smūgis.

Dviem dienomis anksčiau nukentėjo Balado karinė bazė, kurioje taip pat įsikūrę amerikiečiai. Aukų nebuvo.

Sausio pradžioje JAV kariškiai paleido raketas į Bagdado oro uostą, per ataką žuvo Irano revoliucinės gvardijos (IRGC) Kudso pajėgų vadas generolas Kasemas Soleimanis.

Sausio 8-ąją IRGC paskelbė apie atsakomųjų operacijų dėl Soleimanio nužudymo pradžią: Teheranas paleido "žemė-žemė" raketas į Ain al Asado bazę vakarų Irake ir į bazę Erbilyje, kur yra JAV kariuomenė.

Dėl pasikeitusios saugumo situacijos Irake operacijoje "Įgimtas ryžtas" tarnaujantys Lietuvos kariai laikinai perkelti į Kuveitą.

Generolo Kasemo Soleimanio mirtis paaštrino krizę tarp JAV ir Irano. Iranas, reaguodamas į išpuolį, paleido raketas į bazes Irake, kur yra JAV kariuomenė. Reaguodamos į šį išpuolį, JAV įvedė sankcijas 17 Irano kalnakasybos ir metalurgijos įmonių, taip pat užsienio laivams, dalyvaujantiems gaminių pirkime. Sankcijos taip pat paskirtos aštuoniems aukšto rango Irano valdininkams.

Tegai:
Iranas, JAV
Dar šia tema
Trampas su Erdoganu aptarė situaciją Artimuosiuose Rytuose
JAV patvirtino, kad per Irano išpuolį nukentėjo 11 karių