JAV ambasada Bagdade, archyvinė nuotrauka

Netoli JAV ambasados Bagdade nukrito trys raketos

(atnaujinta 10:34 2020.01.21)
Pasak Irako saugumo pajėgų šaltinio, paaiškėjo, kad incidentas įvyko rajone, kuriame yra JAV ambasada

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Antradienio naktį Bagdado žaliojoje zonoje nukrito trys raketos, pranešė RIA Novosti šaltinis iš Irako saugumo pajėgų.

Paaiškėjo, kad incidentas įvyko rajone, kuriame yra JAV ambasada.

"Iš ambasados girdimi oro pavojaus signalai", — teigė agentūros pašnekovas.

Jis pabrėžė, kad aukų nebuvo.

Tai nėra pirmas Amerikos taikinių apšaudymas Irake. Visų pirma, sausio 14 dieną Al-Tadžio karinei bazei, esančiai į šiaurę nuo Bagdado, kur dislokuotas kontingentas iš JAV, suduotas raketų smūgis.

Dviem dienomis anksčiau nukentėjo Balado karinė bazė, kurioje taip pat įsikūrę amerikiečiai. Aukų nebuvo.

Sausio pradžioje JAV kariškiai paleido raketas į Bagdado oro uostą, per ataką žuvo Irano revoliucinės gvardijos (IRGC) Kudso pajėgų vadas generolas Kasemas Soleimanis.

Sausio 8-ąją IRGC paskelbė apie atsakomųjų operacijų dėl Soleimanio nužudymo pradžią: Teheranas paleido "žemė-žemė" raketas į Ain al Asado bazę vakarų Irake ir į bazę Erbilyje, kur yra JAV kariuomenė.

Dėl pasikeitusios saugumo situacijos Irake operacijoje "Įgimtas ryžtas" tarnaujantys Lietuvos kariai laikinai perkelti į Kuveitą.

Generolo Kasemo Soleimanio mirtis paaštrino krizę tarp JAV ir Irano. Iranas, reaguodamas į išpuolį, paleido raketas į bazes Irake, kur yra JAV kariuomenė. Reaguodamos į šį išpuolį, JAV įvedė sankcijas 17 Irano kalnakasybos ir metalurgijos įmonių, taip pat užsienio laivams, dalyvaujantiems gaminių pirkime. Sankcijos taip pat paskirtos aštuoniems aukšto rango Irano valdininkams.

Tegai:
Iranas, JAV
Dar šia tema
Trampas su Erdoganu aptarė situaciją Artimuosiuose Rytuose
JAV patvirtino, kad per Irano išpuolį nukentėjo 11 karių
Twitter išmaniajame įrenginyje

Amerikos socialiniai tinklai didina cenzūrą: Twitter įvedė sankcijas RIA Novosti

(atnaujinta 11:50 2020.09.28)
Anksčiau Twitter tokiu pačiu būdu blokavo RT ir Sputnik profilius

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Twitter žengė dar vieną žingsnį kontroliuodama Rusijos informacinį lauką — pašalino RIA Novosti paskyrą iš paieškos lauko, praneša RIA Novosti.

Vartotojai, kurie anksčiau neužsiprenumeravo agentūros puslapio, dabar negalės jo rasti nei Rusijoje, nei kitose šalyse. Anksčiau Twitter tokiu pačiu būdu blokavo RT ir Sputnik profilius.

"Mes tokius Twitter apribojimus laikome žiniasklaidos cenzūros veiksmu, kurį tiesiogiai draudžia Rusijos Konstitucija. Socialinis tinklas nereaguoja į mūsų prašymus ir nepaaiškina savo sprendimų", — sakė naujienų agentūros "Rossija segodnia" spaudos tarnyba.

Rugpjūčio mėnesį Twitter vadovybė paskelbė, kad žymės vyriausybės kontroliuojamas žiniasklaidos paskyras. Tiesa, tai galioja ne visiems.

"Tokio ženklo nerasite šalia "Amerikos balso" arba "Radio Svoboda". Tačiau asmeninėje Margaritos Simonian paskyroje yra ženklas "Valstybinis leidinys". Tai tokia ta lygybė ir teisingumas. Ir, žinoma, teisinga "žodžio laisvė", kurgi be jos. Prašome laikyti šį pranešimą kreipimusi į "Roskomnadzor", — pridūrė spaudos tarnyba.

Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
© Sputnik /
Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
Tegai:
Twitter
Dar šia tema
Lavrovas mano, kad "Sputnik" ir "RT" diskriminacija Europoje yra nepriimtina  
Rusijos senatorius pasiūlė draudimą transliuoti RT Baltijos šalyse aptarti ETPA
Rusijoje palygino RT draudimą Latvijoje su TSRS kova su "priešų balsais"
Geltonųjų liemenių protestai Paryžiuje, archyvinė nuotrauka

Lukašenka patarė Makronui atsistatydinti pačiam, primindamas apie "geltonąsias liemenes"

(atnaujinta 10:29 2020.09.28)
Emanuelio Makrono teigimu, Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka turėtų palikti savo postą. Lukašenka atsakydamas priminė Makronui apie "geltonąsias liemenes" ir pažymėjo, kad pagal Prancūzijos lyderio logiką, jam pats laikas atsistatydinti

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka Prancūzijos prezidentą Emanuelį Makroną pavadino "nebrandžiu politiku", priminė apie "geltonąsias liemenes" ir pasiūlė Minską kaip platformą deryboms dėl valdžios perdavimo su "Black Lives Matter" grupių atstovais ir musulmonais, protestuojančiais Marselyje ir Lione, praneša RIA Novosti

Anksčiau Makronas interviu laikraščiui "Le Journal du Dimanche" sakė, kad Baltarusijoje yra valdžios krizė, kuri "negali priimti demokratijos logikos ir bando išsilaikyti jėga", todėl prezidentas Lukašenka turi palikti savo postą.

Baltarusijos lyderis Aleksandras Lukašenka pakomentavo Makrono žodžius, primindamas jam apie vykstančius "geltonųjų liemenių" protestus Prancūzijoje.

"Būdamas šalies prezidentu, vadovaudamasis paties pono Makrono principais, noriu pasakyti, kad pats Prancūzijos prezidentas, remiantis jo logika, turėjo atsistatydinti prieš dvejus metus, kai Paryžiaus gatvėse pasirodė "geltonosios liemenės", — sakė Lukašenka. 

Primename, kad rugpjūčio 9 dieną, iškart po prezidento rinkimų, kuriuose, CRK duomenimis, laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 % balsų, Baltarusijoje prasidėjo masinės protesto akcijos. Opozicija šių rezultatų nepripažįsta ir nugalėtoja laiko Svetlaną Tichanovskają.

"Geltonųjų liemenių" protestai Prancūzijoje prasidėjo 2018 metų lapkričio viduryje, kai apie 290 000 protestuotojų išėjo į Prancūzijos miestų gatves, protestuodami prieš kuro kainų didinimą.

Masinius protestus lydėjo riaušės ir susirėmimai su policija. Iš pradžių buvo pranešta apie daugiau nei 400 sužeistųjų, 14 sunkiai sužeistų ir vieną žuvusįjį.

Prancūzijos valdžia nuo 2019 metų atšaukė kuro mokesčių padidinimą, tačiau protestuotojų tai netenkino ir jie pradėjo reikalauti padidinti perkamąją galią, be to, reikalavo vyriausybės atsistatydinimo.

Po dvejų metų "geltonųjų liemenių" protestai tęsiasi. Rugsėjo 12 dieną per mitingą Paryžiuje protestuotojai mėtė akmenis į policijos pareigūnus. Buvo sulaikyta apie 200 žmonių. 17-ajame Paryžiaus rajone policija prieš protestuotojus naudojo ašarines dujas.

Tegai:
Aleksandras Lukašenka, Emanuelis Makronas
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Aurelijus Veryga

Veryga paragino savivaldybes aktyviau įvesti karantino apribojimus

(atnaujinta 16:05 2020.09.28)
Patvirtintas 17-os didelės rizikos savivaldybių, kuriose bus vykdomas intensyvesnis gyventojų tikrinimas dėl COVID-19, sąrašas

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Savivaldybės turi didelę veiksmų laisvę ir neturėtų laukti, kol Sveikatos apsaugos ministerija jose paskelbs karantiną, per pirmadienio spaudos konferencija pareiškė ministras Aurelijus Veryga.

Šią savaitę patvirtintas 17-os didelės rizikos savivaldybių, kuriose bus vykdomas intensyvesnis gyventojų tikrinimas dėl COVID-19, sąrašas. 

Šiuo metu tarp labiausiai paveiktų savivaldybių yra Raseinių ir Radviliškio savivaldybės. Pasak ministro, sergamumo rodikliai yra nemaži Šiaulių miesto ir rajono savivaldybėse, Ukmergės, Kelmės rajonų, Vilniaus miesto bei Jurbarko rajono savivaldybėse.

Kaip pažymėjo SAM vadovas, sulaukiama savivaldybių vadovų nuogąstavimų, kad ministerija atskiruose rajonuose neskelbia karantino. Veryga teigė, kad savivaldybės pačios turi pakankamai didelę veiksmų laisvę ir net nepaskelbus karantino gali pačios uždrausti renginius, įvedinėti nuotolinį darbą ir ugdymą bei riboti lankytojų skaičius kavinėse ir įstaigose.

"Dalis savivaldybių tuo naudojasi, tokias priemones taiko. Taip pat, vietose, kur neįmanoma užtikrinti atstumų laikymosi, savivaldybės taip pat gali taikyti papildomas priemones, pavyzdžiui, trumpinti naktinių klubų darbo laiką", — sakė Veryga.

SAM vadovas taip pat teigė, kad nuo šiandien bus testuojama daugiau medikų ir socialinės globos įstaigų darbuotojų.

"Nuo šiandien atnaujinta profilaktinių tyrimų tvarka, bus testuojami ir gydymo įstaigose praktiką atliekantys studentai, taip pat plečiamos tyrimo apimtys sveikatos priežiūros įtaigose. Didelės rizikos savivaldybėse bus testuojama daugiau gydymo įstaigų ir socialinės globos įstaigų darbuotojų", — paskelbė Veryga.

Naujausiais duomenimis, iš viso Lietuvoje patvirtinti 4490 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 2052 asmenys, 2327 pasveiko. Bendras mirties nuo šios ligos atvejų skaičius išaugo iki 92.

Nuo pandemijos pradžios pasaulyje koronavirusu užsikrėtė apie 32,7 mln. žmonių, mirė daugiau nei 991 tūkst.

Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorės Rolandos Lingienės, tam tikruose Lietuvos regionuose prasidėjo antroji koronaviruso banga.

Penktadienio, rugsėjo 25 d., duomenimis, Lietuvos sergamumo koronaviruso infekcija rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekė 31,2.

Tegai:
Aurelijus Veryga, COVID-19
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje