Lenkijos vėliava, archyvinė nuotrauka

Lenkija ruošiasi atnaujinti grupės su Rusija susijusiems klausimams spręsti darbą

(atnaujinta 18:13 2020.01.21)
Pasak Lenkijos užsienio reikalų ministro, Lenkija teigiamai vertina Rusijos pasirengimą atnaujinti Lenkijos ir Rusijos istorikų bendradarbiavimą ir grupės darbą

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Lenkija yra pasirengusi atnaujinti Lenkijos ir Rusijos sudėtingų tarpusavio klausimų sprendimo grupės darbą, praneša RIA Novosti su nuoroda į Lenkijos užsienio reikalų ministrą Šimoną Šinkovskį.

"Mes teigiamai vertiname Rusijos pasirengimą atnaujinti Lenkijos ir Rusijos istorikų bendradarbiavimą ir grupės darbą", — sakė Šinkovskis.

Jis įsitikinęs, kad tai "būtų geras signalas apie norą nuoširdžiai kalbėtis apie Antrojo pasaulinio karo priežastis".

2017 metų vasario mėnesį paaiškėjo, kad Lenkijos užsienio reikalų ministerija ketina atnaujinti grupės, kurios iniciatorius buvo Lenkijos ambasadorius Rusijoje Vlodzimiežas Marciniakas, darbą.

Tų pačių metų kovo mėnesį Varšuvoje surengtas oficialus renginys, skirtas Lenkijos ir Rusijos sudėtingų tarpusavio klausimų sprendimo grupės darbui atnaujinti.

Vėliau Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad grupės darbo atnaujinimas kelia klausimų, ir Maskva nemato priežasties atgaivinti selektyvų dvišalį dialogą su Varšuva.

Tegai:
Rusija, Lenkija
Dar šia tema
Istorikas paaiškino, kodėl nemažai šalių bando suklastoti istoriją
Lenkija sausį pasirašys susitarimą dėl naikintuvų F-35 pirkimo iš JAV