Pirmasis Oniks sparnuotosios raketos paleidimas Čiukotkoje, archyvinė nuotrauka

NI perspėjo apie pražūtingas pasenusias Rusijos raketas

(atnaujinta 18:09 2020.01.23)
Šį kartą "The National Interest" atkreipė dėmesį į Rusijos raketą, kurią kariuomenė pradėjo naudoti beveik prieš dvidešimt metų ir kuri savo savybėmis vis dar kelia grėsmę paviršiniams laivams

VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. "Oniks" raketos yra lėtesnės nei naujausios viršgarsinės raketos, tačiau jos vis tiek išlieka pražūtingomis ir kelia grėsmę priešo laivams, rašo "The National Interest".

Leidinyje "Oniks" vadinami "senaisiais viršgarsiniais ginklais", nes, leidinio duomenimis, pirmą kartą jos buvo priimtos į kariuomenę prieš beveik 20 metų — dar 2002 metais.

Naujosios kartos "Oniks" skrydžio nuotolis padidės nuo 600 iki 800 kilometrų, be to, ji turės patobulintą nutaikymo ir apsaugos nuo radijo trukdžių sistemą, pažymi straipsnio autorius. Šios raketos sugeba įsibėgėti iki 2,5 Macho skaičiaus. Kaip rašo žurnalas, raketos "Cirkon" greitis viršys 5 Macho skaičius. Tačiau "Oniks" greičio pakaks, kad iškiltų grėsmė vakarietiškų laivų oro gynybos sistemoms.

Anot leidinio, JAV kariuomenė laiko nutaikymo sistemą viena "įdomiausių" "Oniks" raketų savybių. Ši sistema leidžia kartu naudoti skirtingų klasių raketas, ji taip pat gali nustatyti tikslų, kurių pagrindu remiasi puolimo planas, svarbos laipsnį. Sunaikinus pagrindinį taikinį, likusios raketos paleidžiamos į kitus laivus, todėl į nė vieną taikinį nepaleidžiama daugiau nei viena raketa. Paleidus automatinio taikinio lydėjimo režimą, "Oniks" išjungia radarą, tada raketa nusileidžia į 5–10 metrų aukštį, kuriame dauguma oro gynybos radarų nesugeba veikti, aiškina žurnalas.

Kai tik "Oniks" pakyla iš horizonto, raketos radaras vėl įsijungia ir kartu pagauna pagrindinį taikinį. Ši funkcija kartu su dideliu skrydžio greičiu labai apsunkina priešo priešlėktuvinės gynybos sistemų ir elektroninio karo veiksmus, rašo leidinys.

Galiausiai leidinys pabrėžia, jog, nepaisant įvairių pranešimų, kad viršgarsiniai ginklai "pakeis žaidimo taisykles", senesni ir lėtesni viršgarsiniai ginklai vis dar kelia grėsmę paviršiniams laivams.

Tegai:
ginkluotė, raketa, Rusija
Dar šia tema
Amerikos žiniasklaida papasakojo apie "mirtiną" rusų graižtvinį šautuvą
"The National Interest" įvertino sovietinį "supertanką" branduolinio karo atveju
"The National Interest" įvardijo penkias šalis, turinčias galingiausią laivyną
Žiniasklaida rašo apie Rusijos artilerijos pranašumą prieš Amerikos
Sputnik V vakcina

Rusijos priešai bijo "Sputnik V" lyderystės, pareikšta Tiesioginių investicijų fonde

(atnaujinta 15:34 2021.02.26)
Šiuo metu vakcinos efektyvumas siekia 91,6 %, pažymima, jog vakcina suteikia visišką apsaugą nuo sunkių naujos koronavirusinės infekcijos atvejų

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Rusijos vakcinos nuo koronaviruso "Sputnik V" oponentai bando pakirsti pasitikėjimą ja, nes ji yra viena geriausių, ir jie jos tiesiog bijo, pareiškė Rusijos tiesioginių investicijų fondo (RDIF) vadovas Kirilas Dmitrijevas.

"Manau, kad galima kalbėti ne tik apie tarptautinį vakcinos "Sputnik V" pripažinimą, bet ir apie mūsų lyderystę pasaulyje... Turime būti kuklūs, bet sąžiningi. Mes turime vieną geriausių vakcinų pasaulyje, tai puikus Rusijos mokslininkų žygdarbis, mes turėtume tuo didžiuotis", — pasakė Dmitrijevas, parodos, skirtos Rusijos lyderystės istorijai virusologijos srityje, atidarymo metu Rusijos istorinės draugijos aikštelėje.

"Daugelis Rusijos priešų bandė pakirsti pasitikėjimą Rusija, tačiau mes suprantame, kad jie išleidžia tiek daug pastangų, kad pakirstų pasitikėjimą Rusijos vakcina, nes ji yra viena geriausių pasaulyje, ir jos tiesiog bijo", — įsitikinęs jis.

Mokslinis žurnalas "Lancet" anksčiau paskelbė "Sputnik V" klinikinių tyrimų trečiojo etapo rezultatus, patvirtinančius jos aukštą efektyvumą ir saugumą. Klinikinių tyrimų III fazės metu "Sputnik V" pademonstravo aukštus veiksmingumo, imunogeniškumo ir saugumo rodiklius — vakcinos efektyvumas siekė 91,6%. Vakcina suteikia visišką apsaugą nuo sunkių naujos koronavirusinės infekcijos atvejų. Vakcinos "Sputnik V" naudojimą patvirtinto daugiau nei 30 šalių. Bendras šalių, kuriose įregistruota Rusijos vakcina, gyventojų skaičius yra daugiau nei 1,1 milijardo žmonių.

COVID-19 vakcinų palyginimas
© Sputnik
COVID-19 vakcinų palyginimas
Tegai:
Rusija, Sputnik V, vakcina
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Suomiai paaiškino, kodėl renkasi "Sputnik V"
PSO įvardijo sąlygą, kai koronaviruso vakcina bus nenaudinga
Skiepytis ar ne? Štai kur mįslė
Žiniasklaida: "Sputnik V" sugriovė Rusijos kaip "Aukštutinės Voltos su raketomis" įvaizdį
Lady Gaga

Su šaudymu ir aukomis: pagrobti mėgstamiausi Lady Gagos buldogai

(atnaujinta 13:20 2021.02.26)
Incidentas įvyko tuo metu, kai dainininkė išskrido iš šalies ir augintinius paliko per įvykį nukentėjusio agento globai

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Amerikiečių dainininkė Lady Gaga tapo nusikaltėlių taikiniu: užpuolikai atsekė ir sužeidė jos padėjėją Rajaną Fišerį (Ryan Fischer), taip pat pagrobė jos mylimus šunis.

Incidentas įvyko Los Andžele, kai Gaga išskrido į Romą "Gucci" mados namų kvietimu. Vasario 24-osios vakare žvaigždės padėjėjas vedžiojo jos augintinius: buldogus Kodžį, Gustavą ir Mis Aziją — ir buvo apšaudytas nežinomų asmenų.

Kaip pranešė leidinys "Daily Mail", užpuolikai kelis kartus šovė Rajanui Fišeriui į krūtinę, pagrobė Lady Gagos šunis ir pabėgo iš įvykio vietos.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Lady Gaga (@ladygaga)

Atvykus policijai Fišeris buvo sąmoningas, bet beveik nekvėpavo. Jis sunkios būklės nuvežtas į ligoninę. Po išsamios įvykio vietos patikros policijai pavyko rasti Mis Aziją, kuri sugebėjo pabėgti nuo nusikaltėlių, tačiau kitų šunų likimas kol kas nežinomas.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Lady Gaga (@ladygaga)

Pasak pareigūnų, užpuolikai yra tamsiaodžiai vyrai su kepurėmis, jie važiavo baltu "BMW".

Šiuo metu Gaga yra Italijoje, tačiau dainininkė jau paskelbė atlygį už savo mylimus augintinius — 500 tūkstančių dolerių už kiekvieną buldogą.

Tegai:
pagrobimas, augintiniai, Lady Gaga

Rusijos diplomatai Šiaurės Korėjos grįžo stumdami geležinkelio dreziną video

(atnaujinta 15:27 2021.02.26)
Ambasados atstovo teigimu, šis metodas buvo vienintelis priimtinas variantas diplomatinės atstovybės darbuotojams grįžti iš KLDR į gimtinę

Rusijos diplomatai, turėję rankiniu būdu stumti traukinį, kad grįžtų namo iš KLDR, atvyko į Maskvą, RIA Novosti patvirtino Rusijos užsienio reikalų ministerija.

"Grįžome (į Maskvą — Sputnik)", — sakė agentūros pašnekovas.

Anksčiau Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerija savo "Telegram" kanale paskelbė vaizdo įaršą, kaip vyksta Rusijos ambasados ​​KLDR darbuotojų išvykimas į gimtinę: kadangi dėl pandemijos geležinkelio susisiekimas neįmanomas, jie teko įveikti dalį kelio geležinkeliu drezina, kurią patys ambasados ​​darbuotojai ir stūmė. Ministerijos duomenimis, vasario 25 dieną aštuoni Rusijos ambasados ​​KLDR darbuotojai ir jų šeimos nariai grįžo namo.

Vienintelis vyras grupėje ir pagrindinis savaeigės drezinos "variklis" šįkart buvo trečiasis ambasados ​​sekretorius Vladislavas Sorokinas, o jauniausia keliautoja buvo trejų metų dukra Varja. Dreziną teko stumti daugiau nei kilometrą. Svarbiausia atkarpa buvo tiltas per Tumannaja upę.

Rusijos teritorijoje, Chasan pasienio stotyje, rusus pasitiko kolegos iš Užsienio reikalų ministerijos biuro Vladivostoke ir Priemorės krašto administracijos parūpintas autobusas, kuris grįžusius tautiečius išvežė į Vladivostoko oro uostą.

Kaip RIA Novosti sakė Rusijos ambasados ​​Pchenjane spaudos atašė Anastasija Černickaja, egzotiškas kelionės būdas buvo vienintelis priimtinas variantas grįžtant namo iš Šiaurės Korėjos.

Дрезина с российскими дипломатами
Rusijso diplomatai grįžta iš Šiaurės korėjos geležinkelio drezina

"Mums tai yra pirmas tokio sienos kirtimo atvejis. Anksčiau ambasados ​​darbuotojai sieną kirto tradiciniu būdu. Tačiau dabar situacija susiklostė taip, kad tai buvo vienintelis priimtinas variantas, jis buvo kupinas tam tikrų sunkumų, bet viskas pasisekė", — sakė Chernickaja.

Ji patikslino, kad kitas grįžimo namo variantas būtų kelionė per Kinijos miestą Dandongą, tačiau šiuo atveju diplomatai dar tris savaites turėtų likti karantine, o tada laukti skrydžio į Maskvą, dėl kurio nebuvo tikrumo.

Дрезина с российскими дипломатами
Rusijos diplomatai grįžta iš Šiaurės Korėjos

Agentūros pašnekovė paaiškino, kad laukti nebuvo laiko — vaikus dėl medicininių priežasčių reikėjo skubiai išsiųsti į Rusiją, todėl liko vienintelė galimybė Rusijos ir Korėjos sieną kirsti, dalį kalionės nuvažiavus drezina.

"Kelionė drezina truko apie valandą. Oras buvo palankus kelionei. Laukėme, kad pūs stiprus vėjas, nes vietovė yra atvira, dažnai būna vėjuota, tačiau šį kartą sėkmė buvo mūsų pusėje", — sakė spaudos atašė.

Tegai:
diplomatai, Šiaurės Korėja, Rusija