Princas Haris ir Megan Markl Kanadoje, 2020 m. sausio 7 d.

Dėl ko verkė Megan tėvas: Tomas Marklas davė interviu britų televizijai

(atnaujinta 18:54 2020.01.23)
Sasekso hercogienės tėvas mano, kad dukra ir jos vyras yra "jam skolingi", o Haris turėtų laikyti jį savo šeimos nariu

VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Sasekso hercogienės, princo Hario žmonos Megan, tėvas Tomas Marklas pasirodė pusantros valandos trukmės filme britų televizijos kanale "Channel 5", kur pasakojo apie savo santykius su dukra ir pasisakė apie Sasekso hercogų sprendimą atsisakyti karališkųjų privilegijų.

Anot britų laikraščio "The Daily Mail", interviu buvo "sensacingas".

Tomas nebendravo su savo dukra nuo 2018 metų gegužės mėnesio, po skandalo, likus kelioms dienoms iki vestuvių. Tuomet paaiškėjo, kad jis slapta susitarė su fotografu ir sutiko pozuoti jam ruošiantis dukters vestuvėms netrukus po to, kai Kensingtono rūmai paragino žiniasklaidą gerbti jų privatumą. Sužinojęs apie Marklo elgesį, Haris, pasak jo, paskambino jam ir sukritikavo už tai, kas nutiko. Netrukus po skandalo vyrą ištiko širdies smūgis.

Interviu 75-erių Marklas papasakojo, kaip jis, atsigavęs po širdies smūgio, stebėjo dukters vestuves per televiziją. Anot Tomo, jis pavydėjo Didžiosios Britanijos princui Čarlzui, kuris vedė Megan prie altoriaus vietoje jo. Anot leidinio, per Megan ir Hario vestuves Marklas verkė.

Taip pat Marklas neslėpė, kad už tokį ilgą interviu "Channel 5" jam buvo sumokėta.

"Esant tokiai situacijai... karališkosios šeimos nariai man skolingi. Haris skolingas man, Megan skolinga man. <...> Dukra sakė, kad kai pasensiu, ji manimi pasirūpins. Dabar aš esu senas žmogus — laikas rūpintis tėčiu", — sakė Marklas.

Megan tėvas dirbo apšvietimo režisieriumi Holivude, bet dabar yra pensininkas. Su Megan motina Dorija jis išsiskyrė 1980-ųjų pabaigoje. Jis niekada nematė savo anūko ir santykius su dukra apibūdino kaip "sudėtingus".

"Jiems (karališkajai šeimai) aš neegzistuoju, bet dabar Haris, nesvarbu, ar jis tai suvokia, ar ne, yra mano šeimos dalis, ir aš — jo šeimos dalis. Turėtume bendrauti. Jam jau nebe 12 metų, jis negali būti toks jautruolis", — teigė Marklas.

Tuo pačiu metu, jo manymu, Megan motinos santykiai su karališkosios šeimos nariais taip pat sudėtingi, ir jie taip pat nežino, kaip su ja bendrauti.

Anot Marklo, jis norėjo atsiprašyti už 2018 metų pavasarį kilusį skandalą karalienės Elžbietos II, tačiau jam buvo liepta to nedaryti.

Kaip sakė Marklas, kai jis paskambino Megan ir Hariui ir pasakė, kad negalės dalyvauti jų vestuvėse dėl ką tik atliktos širdies operacijos, jie abu buvo nusiminę.

Tačiau vyras teigia neturintis daug vilčių susitaikyti. Anot jo, gali būti, kad Megan ir Haris paskutinį kartą jį pamatys, kai jis bus "nuleidžiamas į žemę".

Marklas taip pat teigė "sutrikęs ir nusivylęs", kai sužinojo, kad Sasekso hercogai ketina atsitraukti nuo savo kaip vyresniųjų karališkosios šeimos narių oficialių pareigų.

Sausio mėnesį princas Haris ir jo žmona Megan paskelbė, kad nori atsisakyti finansinių privilegijų, kurias suteikia jų statusas, ir užsidirbti savarankiškai, tačiau ir toliau vykdyti karališkosios šeimos narių pareigas. Be to, jie teigė ketinantys paskirstyti savo laiką tarp JK ir Šiaurės Amerikos. 

Tačiau už nepriklausomybę Haris ir Megan "turės sumokėti". Visų pirma, be to, kad reikės grąžinti 2,4 milijono svarų už Frogmoro rezidencijos tvarkymo išlaidas, jie turės kasmet mokėti 360 tūkstančių svarų (daugiau nei 422 tūkstančius eurų) už tai, kad rezidencija liktų jų namais Didžiojoje Britanijoje.

Temos:
Karališkosios naujienos (182)
Dar šia tema
Ieškant ramaus prieglobsčio: kur gali persikelti princas Haris ir Megan Markl
Princas Haris ir Megan Markl neteko karališkųjų titulų po "Megxit"
Vakcina Sputnik V

"Sputnik V" yra veiksmingas ir gyvūnų vakcinacijai, pareiškė Guncburgas

(atnaujinta 09:07 2021.04.16)
Gyvūnus reikia vakcinuoti ne tik siekiant juos apsaugoti, bet ir kad sustabdytų viruso cirkuliaciją tarp žmonių ir gyvūnų, mano Gamalėjaus tyrimų centro vadovas

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Vakcina "Sputnik V" gali gerai apsaugoti nuo koronaviruso ir gyvūnus, tačiau pirmiausia reikia paskiepyti žmones, RIA Novosti pareiškė Rusijos sveikatos ministerijos Gamalėjaus nacionalinio epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centro direktorius Aleksandras Gincburgas.

Argentinos prezidentas skiepijamas Sputnik V vakcina nuo COVID-19
Пресс-служба администрации президента Аргентины

"Esu daugiau nei įsitikinęs, kad "Sputnik V" apsaugos ir gyvūnus, ir gerai apsaugos, tačiau pirmiausia reikia skiepyti žmones", — pasakė Gincburgas.

Jis pažymėjo, kad gyvūnus reikia skiepyti ne tik jų apsaugai, bet ir tam, kad sustabdytų viruso cirkuliaciją tarp žmonių ir gyvūnų.

Gamalėjaus centre "Sputnik V" buvo išbandytas su gyvūnais, visi ikiklinikiniai tyrimai buvo atlikti su jais, todėl galima drąsiai teigti, kad šis preparatas veikia, pabrėžė Guncburgas.

"Kitas klausimas, kad specialiai gyvūnams pagaminta vakcina yra daug pigesnė nei mūsų ir tuo pačiu metu taip pat veikia", — pridūrė Guncburgas.

Šiuo metu Rusijoje yra užregistruotos trys vakcinos COVID-19 profilaktikai — tai preparatai "Sputnik V", "EpiVacCorona" ir "CoviVac". Pirmoji ir antroji vakcinos jau patvirtintos skiepyti vyresnius nei 60 metų žmones, tačiau "CoviVac" kol kas patvirtinta vartoti žmonėms nuo 18 iki 60 metų. Kaip balandžio pradžioje pranešė Rusijos sveikatos apsaugos ministras Michailas Muraška, šio preparato tyrimai vyresniems nei 60 metų žmonėms dar vykdomi.

Visos trys vakcinos numato dviejų preparato komponentų įvedimą. Taigi, antroji injekcija "Sputnik V" turi būti atlikta po trijų savaičių, antrą "EpiVacCorona" skiepą galima atlikti po diejų-trijų savaičių, o "CoviVac" injekcijos atliekamos su dviejų savaičių intervalu.

COVID-19 vakcinų palyginimas
© Sputnik
COVID-19 vakcinų palyginimas
Tegai:
Rusija, koronavirusas
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Jūra, archyvinė nuotrauka

Prie Vakarų Afrikos užgrobtame laive buvęs lietuvis išlaisvintas

Mėnesį įkaitu buvęs lietuvis jūreivis ir visa įgula keliauja namo, dabar grėsmės jų gyvybei nėra

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Po mėnesį trukusių derybų išlaisvinta užgrobto laivo įgula, kurioje buvo ir Lietuvos pilietis, rašoma Vyriausybės kanceliarijos pranešime žiniasklaidai.

Kovo 12 dieną su Maltos vėliava plaukęs laivas, priklausantis vienai Nyderlanduose registruotai bendrovei, buvo užpultas prie Vakarų Afrikos krantų. Dalis šio laivo įgulos narių, tarp kurių buvo ir Lietuvos pilietis, buvo pagrobti.

Gavus pirminius duomenis apie įvykį, Lietuvoje nedelsiant buvo pradėti visi tokiems atvejams numatyti veiksmai ir būtinos procedūros. Pagrobto piliečio šeima buvo informuota apie incidentą, su ja buvo palaikomas nuolatinis ryšys. Dėl pagrobtųjų išlaisvinimo glaudžiai bendradarbiavo Lietuvos ir tarptautinės institucijos.

Šiuo metu išlaisvinta įgula keliauja namo. Pranešama, kad igulos nariams grėsmės gyvybei nėra.

Tegai:
Afrika
Dar šia tema
Kaune planuojama atverti Nemuną laivybai per visą Lietuvą

"Neatimkite darbo": "Belorus" sanatorijos atstovų akcija Lietuvoje

(atnaujinta 10:03 2021.04.16)
 • Санаторий Беларусь в Друскининкай, Литва
 • Митинг сотрудников санатория Belorus у знания МИД Литвы
 • Министр иностранных дел Литвы Габриэлюс Ландсбергис
 • Представители санатория Belorus перед президентским дворцом в Вильнюсе
 • Здание Сейма Литвы
 • Представители санатория Belorus перед зданием Сейма
 • Обращение сотрудников санатория Belorus к властям Литвы
Akcijos metu institucijos atstovai perdavė valdžios institucijoms tris apeliacijos egzempliorius su parašais, palaikančiais "Belorus". Išsami informacija — Sputnik Lietuva nuotraukose

Trečiadienį "Belorus" sanatorijos darbuotojai Vilniuje surengė protestą prie Lietuvos užsienio reikalų ministerijos. Jie reikalavo panaikinti neteisėtus apribojimus ir leisti institucijai tęsti savo darbą. Peticiją dėl jų palaikymo pasirašė daugiau nei šeši tūkstančiai žmonių.

Anksčiau "Swedbank" įšaldė "Belorus" sanatorijos Druskininkuose sąskaitas dėl trečiojo ES sankcijų paketo Baltarusijos valdžios institucijoms įsigaliojimo, dėl kurio darbuotojai liko be atlyginimų. Daugelis jų prarado vienintelį pajamų šaltinį. Sanatorijos atstovai surengė keletą protestų ir kreipėsi į teismą.

 • Санаторий Беларусь в Друскининкай, Литва
  © Photo : Sanatoriums

  Šiais metais sanatorija švęs 75 metų jubiliejų. Įstaigos direktorius Ilja Epifanovas anksčiau pažymėjo, kad visą šį laiką ji veikė, nepaisant to, kaip klostėsi Lietuvos ir Baltarusijos santykiai.

 • Митинг сотрудников санатория Belorus у знания МИД Литвы
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Nuotraukoje yra protestuotojų plakatas: "Ministre G. Landsbergi, neatimkite darbo iš 400 žmonių! Leiskite VŠĮ sanatorija "Belorus" darbuotojams dirbti savo darbą — gydyti neįgalius vaikus".

 • Министр иностранных дел Литвы Габриэлюс Ландсбергис
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pakomentavo situaciją aplink "Belorus" sanatoriją. Užsienio reikalų ministras teigė, kad teismas pateiks galutinį atsakymą, ar teisingai pritaikytos sankcijos.

 • Представители санатория Belorus перед президентским дворцом в Вильнюсе
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Nuotraukoje: "Belorus" sanatorijos atstovai mitinge priešais Prezidentūros pastatą.

 • Здание Сейма Литвы
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Trečiadienį institucijos atstovai Prezidentūrai, Seimui ir vyriausybei perdavė peticiją su 6600 parašų.

 • Представители санатория Belorus перед зданием Сейма
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  "Swedbank" gruodį įšaldė "Belorus" sanatorijos sąskaitas, kai ES įvedė ribojančias priemones kaimyninei valstybei. Šį sprendimą sukritikavo ne tik įstaigos darbuotojai, bet ir kai kurie Lietuvos politikai, taip pat Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) atstovai.

 • Обращение сотрудников санатория Belorus к властям Литвы
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Nuotraukoje: "Belorus" sanatorijos darbuotojų kreipimasis į Lietuvos valdžią.

Tegai:
protesto akcija, nuotraukos, Lietuva, Sanatorija "Belorus"
Temos:
Situacija aplink "Belorus" sanatoriją Druskininkuose
Dar šia tema
"Belorus" sanatorijos darbuotojai surengė protestą prie Lietuvos URM
URM įvertino galimybę perpirkti "Belorus" sanatoriją iš Baltarusijos