Rusijos prezidento Vladimiro Putino darbo vizitas Izraelyje, nuotrauka iš įvykio vietos

Putinas papasakojo apie pribloškusį faktą apie Leningrado blokadą

(atnaujinta 17:11 2020.01.23)
Dalyvaudamas Izraelyje paminklo Leningrado blokados didvyriams atidarymo ceremonijoje, Putinas pasidalino istoriniu faktu, kuris jį pribloškė

VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Vladimiras Putinas papasakojo, kas jį sukrėtė skaitant archyvinius dokumentus apie Didįjį Tėvynės karą, rašo RIA Novosti.

"Pats aš nežinojau, tik prieš kelias dienas <...> atradau faktą, kuris mane pribloškė: per blokados metus Leningrado gyventojai, būdami tokioje padėtyje, fronto reikmėms paaukojo 144 tonas kraujo", — sakė jis paminklo Leningrado blokados herojams atidarymo ceremonijoje Izraelyje, kur jis atvyko kaip pagrindinis Pasaulinio Holokausto forumo svečias.

Rusijos vadovas taip pat pažymėjo, kad žmonės, kuriems trūko vandens ir šilumos, toliau dirbo, neatsisakė mokslo ir meno.

"Nenugalėtas Leningradas tapo tikra legenda apie tvirtybės ir tikėjimo jo gyventojų pergale didybę — žmogaus orumo viršūnę", — sakė prezidentas.

Anksčiau jis pasikalbėjo su Izraelio ministru pirmininku Benjaminu Netanjahu, taip pat susitiko su Jeruzalės ir visos Palestinos patriarchu Teofiliu III ir Rusijoje nuteistos izraelietės Naamos Issachar motina.

Putinas taip pat kalbėjosi su Izraelio prezidentu Reuvenu Rivlinu, vėliau dalyvavo iškilmingo paminklo Leningrado didvyriams atidarymo ceremonijoje.

Iš pradžių vizitas Izraelyje turėjo užtrukti dvi dienas, tačiau dėl susidariusios padėties atnaujinus Rusijos vyriausybę buvo nuspręsta jį sutrumpinti iki vienos dienos.

Leningrado blokada — tai miesto apsuptis Antrojo pasaulinio karo metu, trukusi nuo 1941 metų rugsėjo 8 dienos iki 1944 metų sausio 27 dienos. Iki blokados pradžios mieste trūko maisto ir degalų. Vienintelis susisiekimo su Leningradu maršrutas buvo maršrutas per Ladogos ežerą, kurį iš visų pusių galėjo atakuoti priešas, pačiame ežere veikė ir priešo jūrų pajėgos.

Manoma, kad mieste nuo bado ir išsekimo mirė nuo 700 000 iki 1 500 000 žmonių. Sausio 27-oji yra visiško Leningrado išsivadavimo nuo nacių diena.

Tegai:
Leningrado blokada, Izraelis, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
Putinas pažadėjo "užčiaupti burną" tiems, kurie perrašo istoriją
Putinas papasakojo, kaip išvengti Antrojo pasaulinio karo istorijos iškraipymų
Putinas perspėjo, kad antisemitizmas baigiasi Aušvicu