Žmonės vaikšto gatve Pekine, 2020 m. sausio 24 d.

Pasirodė tikėtinos pirmojo užsikrėtimo koronavirusu atvejo vietos nuotrauka

(atnaujinta 19:21 2020.01.25)
Socialiniame tinkle vartotojas pasidalino nuotrauka, kurioje užfiksuota tikėtina vieta, iš kur paplito nežinomas virusas

VILNIUS, sausio 25 — Sputnik. Internete pasklido Kinijos miesto Uhano jūros gėrybių rinkos, kur, pirminiais ekspertų vertinimais, galėjo prasidėti naujo tipo koronaviruso protrūkis, nuotrauka.

Twitter vartotojas @muyixiao, kuris pasidalino nuotrauka, raudonu apskritimu apibrėžė užrašą ant prekystalio, kur, pasak jo, buvo užrašytas paskutinis hieroglifas, reiškiantis "laukinis". Vartotojas pabrėžė, kad ši nuotrauka padaryta, sužinojus apie ligos protrūkį dėl koronaviruso.

Kitoje jo pateiktoje nuotraukoje užfiksuotas kainoraštis, kuriame pateikiami laukinių gyvūnų pavadinimai, įskaitant vilkų jauniklius ir kiaunę. Autorius pridūrė, kad nežino, kada daryta nuotrauka.

Anksčiau jau uždaryto Uhano turgaus nuotrauka pasidalino šioje gyvenvietėje gyvenanti rusė Sabina Poljakova, kuri interviu RIA Novosti papasakojo apie situaciją mieste.

Ji pridūrė, kad gyvena netoli didmeninio Huanan jūros gėrybių turgaus Uhane, iš kur, tikėtina, paplito pneumonija. Vieną dieną ji ten apsilankė iš smalsumo.

"Aš važiavau ten dviračiu. Aptikus virusą, turgus buvo uždarytas ir dezinfekuotas. Be to, aš užsidėjau kaukę, man pavojus negrėsė", — pasakojo mergina.

Praėjusių metų pabaigoje Kinijos valdžia pranešė apie nežinomos kilmės pneumonijos protrūkį Uhane. Preliminariai buvo nustatyta, kad ligos sukėlėjas — naujo tipo koronavirusas 2019-nCoV. Remiantis naujausia informacija, užsikrėtusiųjų skaičius visoje Kinijoje siekia mažiausiai 1303 žmones, 41 pacientas mirė, o du iš jų už Hubėjaus provincijos ribų.

Virusas jau išplitęs už šalies ribų, užkrėtimo atvejai užfiksuoti Pietų Korėjoje, Japonijoje, JAV, Prancūzijoje, Nepale, Vietname, Singapūre, Tailande ir Australijoje.

Tegai:
Kinija, koronavirusas
Temos:
Koronavirusas iš Kinijos: pasauliui gresia epidemija? (101)
Dar šia tema
Pasirodė vaizdo įrašas apie Kinijoje dėl koronaviruso tikrinamus lėktuvų keleivius
Hubėjaus provincijoje dėl koronaviruso protrūkio uždaryti 10 miestų
Britanijoje devyni žmonės laukia koronaviruso tyrimo rezultatų