Megan Markl, archyvinė nuotrauka

Megan Markl planuoja užimti Trampo vietą

(atnaujinta 22:38 2020.01.25)
Anksčiau Sasekso hercogienė ne kartą yra pareiškusi, kad norėtų savo gyvenimą susieti su politika, šie jos planai gąsdino karališkosios šeimos narius

VILNIUS, sausio 25 — Sputnik. Megan Markl sukrėtė nauju pareiškimu. Ji planuoja savo gyvenimą susieti su politika, kas labai sujaudino Bakingamo rūmus. Apie šį kunigaikštienės sprendimą informuoja "The Daily Mail".

Princo Hario žmona yra labai nusiminusi, kad "po sužadėtuvių su Hariu ji buvo priversta atsiriboti nuo politikos". Tačiau Markl turi savo įsitikinimus ir nori juos išreikšti viešai.

Prieš vestuves su princu Hariu Markl reguliariai domėjosi politiniu gyvenimu ir gana atšiauriai kritikavo dabartinį JAV prezidentą Donaldą Trampą, vadindama jį "priešiškumo sėjėju" ir "neapkenčiančiu moterų" žmogumi.

Po vedybų jai teko nustumti savo politines ambicijas į šalį. Bet net tai nesutrukdė jai atsisakyti susitikti su Trampu per jo valstybinį vizitą JK praėjusių metų gegužę.

"Daily Mail" rašo, kad, anot šaltinių, artimų Megan Markl ir Hariui, buvusi aktorė ketina įsikišti į kitus JAV prezidento rinkimus. Gali būti, kad ji taps viena iš kandidatų į Baltųjų rūmų vadovo postą.

"Ji turi tvirtas politines ambicijas, o dabar ji pasinaudos didesne laisve, kurią privalo išreikšti viešai", — teigė anonimas.

Tačiau galimi jos politiniai pareiškimai gali sukelti rimtą diplomatinį skandalą. Megan spaudos tarnyba atsisakė tai komentuoti.

Markl turi plačius politinius ryšius. Jos artima draugė Džesika Malroni (Jessica Mulroney) yra buvusio Kanados ministro pirmininko Brajano Malronio (Brian Mulroney) marti. Ji taip pat artima dabartiniam Kanados ministrui pirmininkui Džastinui Triudo (Justin Trudeau). Megan ir Haris palaiko artimus ryšius su Baraku ir Mišele Obama.

Tegai:
Kanada, Didžioji Britanija, JAV, Donaldas Trampas, Princas Haris, Megan Markle
Temos:
Karališkosios naujienos (141)
Dar šia tema
"Gilus liūdesys": princas Haris papasakojo apie titulo atsisakymo pasekmes
Princas Čarlzas ir toliau apmokės Megan Markl išlaidas drabužiams
Žiniasklaida: princas Haris išvyko į Kanadą pas savo žmoną ir sūnų
Žiniasklaida sužinojo princo Hario ir Megan Markl sūnaus krikštatėvių vardus
Keitė Midlton apsilankė vaikų centre Velse — video
Tu-214ON

Šaltiniai pasakojo, kaip Rusija elgsis su "Atviro dangaus" lėktuvais

(atnaujinta 10:33 2021.01.17)
Vieno iš jų teigimu, žvalgybiniais tikslais bus naudojamas orlaivis, kuriuo bus galima stebėti įvairių ginklų bandymų rezultatus ir įvertinti pratimų efektyvumą

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Rusijai galutinai pasitraukus iš Atviro dangaus sutarties, planuojama, kad žvalgybos tikslais bus naudojami orlaiviai "Tu-214ON", RIA Novosti sakė du kariniai-diplomatiniai šaltiniai. 

"Abu Tu-214ON lėktuvus planuojama perkvalifikuoti kitoms užduotims atlikti. Tai visų pirma susiję su žvalgybos funkcijomis ir jų pačių karinių objektų saugumo kontrole", — sakė vienas iš šaltinių.

Be to, jis pridūrė, kad orlaiviu galima stebėti įvairių ginklų bandymų rezultatus ir įvertinti pratimų efektyvumą.

Antrojo šaltinio teigimu, norint naudoti "Tu-214ON" kaip žvalgybinį lėktuvą, jiems reikia sumontuoti modernią elektroninę ir radiotechninę žvalgybos įrangą.

"Išankstinis sprendimas šiuo klausimu buvo priimtas", — sakė agentūros pašnekovas, pažymėdamas, kad projektuojant "Tu-214ON" buvo numatyta galimybė atlikti didelę modernizaciją ir "niekas nebus išsibarstęs su tokiais vertingais orlaiviais".

Kol nebus baigta sutarties atsisakymo procedūra, abu "Tu-214ON" liks atsargoje, pridūrė šaltiniai.

Oro stebėjimo orlaivius "Tu-214ON" 2011 ir 2013 metais pastatė "Tupolev" bendrovė, remdamasi "Tu-204" keleiviniais lėktuvais, jiems skirtą įrangą sukūrė valstybinė korporacija "Rostec". 2018 metų rugsėjo mėnesį abu orlaiviai gavo tarptautinį sertifikatą atlikti stebėjimo skrydžius pagal šią sutartį.

Atviro dangaus sutartis buvo pasirašyta 1992 metais ir tapo viena iš pasitikėjimą skatinančių priemonių Europoje po Šaltojo karo. Susitarimas galioja nuo 2002 metų ir leidžia jo nariams atvirai rinkti informaciją apie vienas kito karines pajėgas ir veiklą.

Dar neseniai 34 valstybės buvo šios sutarties šalys. Tačiau gegužės pabaigoje prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė, kad JAV traukiasi iš susitarimo. To priežastis Vašingtone buvo vadinama pakartotiniais Rusijos pažeidimais. Maskva ne kartą atmetė šiuos kaltinimus.

Lapkričio 22-osios naktį JAV baigė išvykimo procedūrą.

Sausio 15 dieną Rusija taip pat pranešė apie pasitraukimą iš sutarties. Kaip paaiškino Užsienio reikalų ministerija, JAV sprendimas palikti susitarimą gerokai pažeidė dalyvaujančių valstybių interesų pusiausvyrą, o Maskvos pasiūlymai užtikrinti sutarties gyvybingumą naujomis sąlygomis nerado partnerių paramos.

Dar šia tema
Krašto apsaugos ministerija pasirašė susitarimus dėl trijų karinių stovyklų statybos
Pinigus už neįvykusias keliones vėl galima bus atgauti per 14 dienų
Atsisveikinimo ceremonijoje, skirtoje Jeralaš leidėjui, režisieriui Borisui Gračevskiui, kino namuose Maskvoje

Maskvoje vyksta atsisveikinimas su Borisu Gračevskiu

(atnaujinta 12:44 2021.01.17)
Gračevskis mirė ketvirtadienį Maskvos ligoninėje eidamas 72 metus dėl koronaviruso sukeltų komplikacijų

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Maskvoje, kino namuose, prasidėjo "Jeralaš" meno vadovo Boriso Gračevskio atsisveikinimo ceremonija, draugai, kolegos ir kūrybos gerbėjai atvyko su juo atsisveikinti, praneša RIA Novosti.

Gračevskis mirė ketvirtadienį ligoninėje eidamas 72 metus dėl koronaviruso sukeltų komplikacijų.

На церемонии прощания с создателем детского юмористического киножурнала Ералаш, режиссером Борисом Грачевским в Доме кино в Москве
© Sputnik / Антон Денисов
Atsisveikinimo ceremonijoje, skirtoje "Jeralaš" leidėjui, režisieriui Borisui Gračevskiui, kino namuose Maskvoje

Karstas pastatytas scenoje, apsuptas gėlių ir vainikų. Salėje groja muzika, dideliame ekrane rodomos Gračevskio nuotraukos, daugelis jų vaizduoja jį su savo draugais ir kolegomis.

Režisierius gruodžio mėnesį užsikrėtė koronavirusu ir pirmą kartą buvo gydomas namuose. Tačiau mėnesio pabaigoje jis buvo sunkios būklės ligoninėje vienoje iš Maskvos ligoninių.

На церемонии прощания с создателем детского юмористического киножурнала Ералаш, режиссером Борисом Грачевским в Доме кино в Москве
© Sputnik / Антон Денисов
Atsisveikinimo ceremonijoje, skirtoje "Jeralaš" leidėjui, režisieriui Borisui Gračevskiui, kino namuose Maskvoje

Buvo pranešta, kad Gračevskio būklė stabilizavosi, tačiau sausio 14 dieną režisieriaus draugas, aktorius Vladimiras Dolinskis paskelbė apie jo mirtį.

Borisas Gračevskis — režisierius, scenaristas, filmų "Stogas" ir "Tarp muzikos ar tantros simfonijos" autorius, taip pat kelių dokumentinių filmų kūrėjas. Vaikų nuotaikingą naujienų leidinį "Jeralaš" 1974 metais įkūrė Gračevskis kartu su dramaturgu Aleksandru Čmeliku. 10 metų Gračevskis buvo "Jeralaš" direktorius, nuo 1984 metų — laikraščio meno vadovas.

Tegai:
koronavirusas, Rusija, mirtis