Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid Antarktidos ekspedicijoje, archyvinė nuotrauka

Estijos prezidentė Belingshauzeną pavadino "mūsų žmogumi"

(atnaujinta 22:12 2020.01.27)
Kaljulaid vieši Antarktidoje, kur dalyvauja iškilmėse, skirtose 200-osioms Rusijos ekspedicijos, kuriai vadovavo Fadėjus Belingshauzenas ir Michailas Lazarevas, metinėms

VILNIUS, sausio 26 — Sputnik. Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid vizito Antarktidoje metu sakė, kad šalis gali didžiuotis žemyno atradėju, Rusijos admirolu Fadėjumi Belingshauzenu, kuris gimė Saremos saloje, kuri dabar priklauso Estijai. Apie tai ji kalbėjo vaizdo įraše, paskelbtame jos puslapyje Facebook.

Kaljulaid vieši Antarktidoje, kur dalyvauja iškilmėse, skirtose 200-osioms Rusijos ekspedicijos, kuriai vadovavo Fadėjus Belingshauzenas ir Michailas Lazarevas, metinėms. Per šią ekspediciją atrasta Antarktida.

Estijos vadovė aplankė daugybę mokslo stočių Karaliaus Jurgio ir Apgaulės salose, taip pat Port Lokroj uoste ir susitiko su ekspedicijos, kurią Estijos delegacija vykdo su burlaivine jachta "Admiral Bellingshauzen", nariais.

"Admirolas Belingshauzenas — nors jis iš tikrųjų buvo Rusijos laivo admirolas — yra mūsų žmogus. Jis yra iš Saremos. Jis matė tuos pačius kadagius ir akmenis kaip ir mes. Mes galime tuo didžiuotis", — sakė Estijos prezidentė vaizdo įraše, paskelbtame prezidentės Facebook paskyroje.

Ji išreiškė susirūpinimą dėl poliarinių zonų klimato.

"Labai norėčiau, kad ši žinia — jog Antarktida yra greičiausiai atšylantis pasaulio regionas — pasiektų Taliną ir mus visus iš čia. Ir, žinoma, galime pasakyti, kad sunku ir sudėtinga kovoti su klimato pokyčiais, bet, žinoma, atsisakyti kovos dar sunkiau", — teigė Kaljulaid.

Estijos ekspedicija, skirta Antarktidos atradimo 200-osioms metinėms, prasidėjo 2019 metų liepos 11 dieną iš Kronštato ir pagal planus pasibaigs sausio 27 dieną. Pakeliui jachta sustojo 38 kartus 20-yje šalių.

Ekspedicija taip pat rengiama siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į klimato pokyčius, todėl joje dalyvauja nemažai Estijos mokslininkų, žurnalistų ir visuomenės veikėjų.

Fadėjus Belingshauzenas gimė 1778 metais Saremos saloje. Jis baigė Kronštato karinio jūrų laivyno kadetų korpusą ir dalyvavo kelionėje aplink pasaulį, vadovaujant Ivanui Kruzenšternui.

1819 metais jis leidosi į "Vostok" ir "Mirnij" (įsakyta Michailo Lazarevo) link nežinomos pietinės žemės krantų. Laivai pasiekė Antarktidos krantus 1820 metais.

Ekspedicijos metu buvo atrastas Antarktidos žemynas ir 29 salos. Jos metu buvo surinktos unikalios mokslinės ir etnografinės kolekcijos, kurios saugomos Kazanės universitete.

Tegai:
Antarktida, Kersti Kaljulaid, Estija
Dar šia tema
Lietuva prašo įsteigti ES civilinės saugos centrą
Estija pasipiktino "per pigia" rusiška elektra Baltijos šalyse
Traktorius, archyvinė nuotrauka

Baltarusijos prezidentas atskleidė, kiek savo ūkyje turi traktorių

(atnaujinta 17:55 2020.05.30)
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka prisipažino, kad pats dirba traktoriu, pavyzdžiui, pjauna žolę

VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka papasakojo, kiek traktorių yra jo kolekcijoje, siužetą apie tai parodė Baltarusijos nacionalinė televizija "ONT".

Penktadienį Baltarusijos vadovas lankėsi Minsko traktorių gamykloje. Kalbėdamasis su gamyklos darbuotojais jis pareiškė, kad asmeniniais tikslais turėjo du traktorius.

"Aš turiu du traktorius. Vienas iš jų man padovanojo šį gamykla. Antrąjį nusipirkau jau seniai", — pasakojo Lukašenka.

Jis taip pat patikslino, kad pats daug dirbo su šia technika.

"Aš dirbu su jūsų traktoriumi: kažkur žolę papjausiu, arba pakabinsiu plūgą", —  pridūrė Baltarusijos vadovas.

Vizito metu gamykloje prezidentui buvo įteikta dovana — galingiausio traktoriaus modelis. Lukašenka pažadėjo jį pastatyti Nepriklausomybės rūmuose — oficiali Baltarusijos prezidento rezidencija.

Tegai:
Minsko traktorių gamykla, traktorius, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija
Dar šia tema
Grynas oras ir sportas: Lukašenka paragino "fiziškai kovoti" su COVID-19
Pirmasis Nausėdos pokalbis su Lukašenka: išreikštas susirūpinimas dėl Astravo AE
Ir pandemija ne kliūtis: Lukašenka sodina medžius Černobylio zonoje
"Pakentėk mėnesį": Lukašenka paragino nesibučiuoti su visais iš eilės
Grožio salonas, archyvinė nuotrauka

Gydytoja papasakojo, kaip išvengti užsikrėtimo koronavirusu kirpyklose

(atnaujinta 20:14 2020.05.30)
Anot jos, tiek klientas, tiek kirpėjas privalo dėvėti kaukes ir laikytis visų būtinų apribojimų. Tokiu atveju reikės atsisakyti procedūrų, susijusių su blakstienų priauginimu ir veido priežiūra

VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Aukščiausios kategorijos gydytoja Larisa Aleksejeva televizijos kanalui "Zvezda" papasakojo, kaip išvengti užsikrėsti koronavirusu apsilankius kirpyklose.

Vilnius
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

"Kirpykloje galite atlikti tik tas procedūras, kaip kirpimas, šukuosenos formavimas. Veido procedūros nėra atliekamos, nes jūs turite dėvėti kaukę", — aiškino specialistė.

Anot jos, tiek klientas, tiek kirpėjas privalo dėvėti kaukes ir laikytis visų būtinų apribojimų. Tokiu atveju reikės atsisakyti procedūrų, susijusių su blakstienų priauginimu ir veido priežiūra.

"Kontaktas yra labai artimas, o jei kirpykloje yra užsikrėtusių, galite užsikrėsti ir jūs", — perspėjo gydytoja.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyti 1670 užsikrėtimo atvejai, 1229 žmonės pasveiko, 70 pacientų mirė. Karantinas Lietuvoje paskelbtas kovo 16 dieną, kelis kartus pratęstas šiuo metu jis galioja iki birželio 16 dienos.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užregistruota daugiau nei 5,7 milijono ligos atvejų, mirė daugiau nei 357 tūkstančiai žmonių.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
gydytojai, koronavirusas, grožio salonas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Biologė rekomenduoja nesistengti greičiau persirgti COVID-19
Lietuva kompensuoja nuostolius ūkininkams, nukentėjusiems nuo pandemijos ir karantino