Žmonės su kaukėmis

Kinijos valdžia įvertino naujojo koronaviruso plitimo tempą

(atnaujinta 21:55 2020.01.27)
Anot Kinijos valstybinio sveikatos priežiūros komiteto vadovo, specialistai mano, kad protrūkis "gana rimtas ir yra sudėtingame etape"

VILNIUS, sausio 26 — Sputnik. Naujasis koronaviruso tipas skiriasi nuo ankstesniųjų, baiminamasi, kad jo galimybės plisti didėja, spaudos konferencijoje sakė Kinijos valstybinio sveikatos priežiūros komiteto vadovas Ma Siaovei (Ma Xiaowei).

"Remiantis genų išdėstymo seka, naujas koronaviruso tipas skiriasi nuo SARS ir MERS [aptikti ankstesniais metais — Sputnik], jis jau perėjo nuo etapo, kai žmogų užkrėsdavo gyvūnas, į tokį, kai jis perduodamas vieno žmogaus kitam. Matyt, viruso plitimo galimybės didėja", — cituoja jį RIA Novosti.

Anot jo, specialistai mano, kad protrūkis "gana rimtas ir yra sudėtingame etape".

Praėjusių metų gruodžio pabaigoje Kinija paskelbė nežinomos kilmės pneumonijos protrūkį Uhane. Paaiškėjo, kad tai yra 2019-nCoV koronavirusas. Visi užsikrėtę žmonės dirbo vietiniame jūros gėrybių turguje.

Remiantis naujausiais oficialiais duomenimis, vien Kinijoje yra užsikrėtę beveik 1,3 tūkst. žmonių, iš kurių 41 mirė. Buvo pranešta apie atvejus Honkonge, Makao ir Taivane, taip pat JAV, Japonijoje, Pietų Korėjoje ir Tailande bei Prancūzijoje.

Anksčiau Estijos Tartu universiteto mikrobiologijos ir virusologijos profesorė Irja Lutsar padarė prielaidą, kad naujasis koronavirusas gali patekti ir į Estiją bei kitas Baltijos šalis. Būnant Kinijoje, ji patarė nesilankyti žuvų ir gyvūnų turguose, nebendrauti su sergančiais žmonėmis ir dažniau plauti rankas.

Tegai:
virusas, Kinija, koronavirusas
Temos:
Koronavirusas iš Kinijos: pasauliui gresia epidemija? (128)
Dar šia tema
Britanijoje devyni žmonės laukia koronaviruso tyrimo rezultatų
"Kiniškas" koronavirusas: pasaulis ant epidemijos slenksčio
Pasirodė tikėtinos pirmojo užsikrėtimo koronavirusu atvejo vietos nuotrauka