Billie Eilish laimėjo Grammy apdovanojimą už geriausią metų albumą

Billie Eilish, Lana Del Rey ir Lady Gaga: kas laimėjo "Grammy" apdovanojimą

(atnaujinta 12:29 2020.01.27)
Šiemet pagrindinėse nominacijose apdovanojimą gavo jauniausi atlikėjai. Vis dėlto netikėčiausias nugalėtojas buvo nominacijoje "Geriausias repo albumas"

VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Los Andžele buvo paskelbti "Grammy" apdovanojimų laimėtojai. Transliacija vyko per "CBS" kanalą.

"Geriausios dainos" nominacijoje laimėjo Billie Eilish su daina "Bad Guy".

Dėl apdovanojimo šioje nominacijoje taip pat kovojo Lizzo su savo daina "Truth Hurts", Lady Gaga su daina "Always Remember Us This Way", dainininkė Tanya Tucker ir jos daina "Bring My Flowers Now", H.E.R. su "Hard Place", Taylor Swift "Lover", Lana Del Rey su Norman F *** ing Rockwellu ir Lewis Capaldi "Someone you loved".

Geriausiu metų roko albumu pripažinta amerikiečių grupės "Cage The Elephant" "Social Cues". Geriausiu alternatyvios muzikos žanro albumu pripažintas roko grupės "Vampire Weekend" "Father Of The Bride".

Eilish laimėjo ne vieną apdovanojimą. Daina "Bad Guy" buvo pripažinta geriausiu metų įrašu, pati dainininkė laimėjo kategorijoje "Geriausias naujas atlikėjas", o jos albumas "When We All Fall Asleep, Where Do We Go?" tapo geriausiu metų albumu.

Kantri kategorijoje laimėjo "Bring My Flowers Now", roko kategorijoje — "The Land" amerikiečių atlikėjo Gary Clark jaunesniojo. Geriausia repo daina buvo "A Lot", o R&B — "Say So", kurią atliko PJ Morton.

"Geriausio Gospel atlikimo" nominacijoje apdovanojimą pelnė dainininkė Lizzo su savo kompozicija "Truth Hurts".

Taip pat geriausiu metų garso takeliu pripažinta Hildur Gudnadottir atliktas kūrinys Černobylio serijai iš HBO. Tarp nugalėtojų buvo ir buvusi pirmoji JAV ponia Michelle Obama, kuri laimėjo su savo knygos audioversija "Becoming".

Tegai:
apdovanojimai, dainininkė
Dar šia tema
Justinui Bieberiui diagnozuota pavojinga liga
Tarp "Grammy" nominantų — ir lietuviai
Džo Baidenas

"Putinas tavęs nebijo!" Britai pasmerkė Baideną sankcijas Rusijai

(atnaujinta 13:13 2021.04.16)
Rusijos užsienio reikalų ministerija teigė, kad JAV sankcijų kursas neatitinka abiejų šalių tautų interesų, ir pažadėjo parengti atsakomąsias priemones

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Britai sukritikavo JAV prezidentą Džo Baideną dėl naujų sankcijų Rusijai, rašo "Daily Mail".

"Baidenas laiko save supermenu, išspardęs dešimt Rusijos diplomatų. Koks jis kvailys!" — rašė vienas iš skaitytojų.

Kitas komentatorius pažymėjo, kad Amerikos lyderis bando padaryti "viską nepaisant" buvusio prezidento Donaldo Trampo, kiti mano, kad tokia situacija nebūtų buvusi vadovaujant buvusiam JAV vadovui.

Nord Stream-2
© Sputnik / Дмитрий Лельчук

"Visa tai sukels chaosą ir prives mus prie karų, bado, nedarbo ir anarchijos", — pabrėžė jis.

Dauguma vartotojų ragina "išvaryti Baideną iš Baltųjų rūmų".

Kai kurie vartotojai apgailestavo ir atsiprašė "viso laisvojo pasaulio" dėl JAV demokratų partijos padarytos žalos.

"Ar norite pasmaugti Rusiją sankcijomis? Ji turi 600 milijardų dolerių aukso ir užsienio valiutos atsargų. Tai šalis, turinti didžiausius gamtos išteklius pasaulyje", — sakė kitas komentatorius.

Jungtinės Valstijos vakar paskelbė dar vieną sankcijų Rusijai paketą dėl "Maskvos kišimosi į 2020 metų rinkimus", "kibernetinių atakų" ir padėties Kryme.

Rusijos užsienio reikalų ministerija teigė, kad JAV sankcijų kursas neatitinka abiejų šalių tautų interesų, ir pažadėjo parengti atsakomąsias priemones.

Tegai:
sankcijos, Rusija, JAV, Didžioji Britanija, Vladimiras Putinas, Džo Baidenas
Fukušimos AE saugyklos su užterštu vandeniu

"Aplink vien priešai!" Japonus papiktino Rusijos pozicija dėl "Fukušimos"

(atnaujinta 13:11 2021.04.16)
Anksčiau Japonijos vyriausybė pareiškė, jog nori išlieti į vandenyną vandenį iš avarinės atominės elektrinės "Fukušima-1" po kruopštaus jo valymo, tačiau Rusija, Kinija ir Pietų Korėja sukritikavo Japonijos iniciatyvą

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Japonijos naujienų agentūros "Jiji" skaitytojai išreiškė nepasitenkinimą Rusijos nuomone dėl Tokijaus planų išpilti radioaktyvų vandenį iš avarinės atominės elektrinės "Fukušima-1".

Kaip jau buvo pranešta anksčiau, Japonijos vyriausybė ruošiasi išpilti vandenį į vandenyną po kruopštaus jo valymo. Remiantis preliminariais planais, šis procesas prasidės 2023 metais. Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pabrėžė, kad Maskva laukia paaiškinimų, nes Tokijas nesitarė su kaimyninėmis šalimis dėl veiksmų, galinčių kelti radiacinę grėsmę.

Kinija ir Pietų Korėja taip pat sukritikavo Japonijos iniciatyvą. Šiuo atžvilgiu kai kurie vartotojai priėjo prie išvados, kad Japonijos kaimyninės šalys nusprendė "sudaryti susitarimą" ir "kištis į valstybės vidaus reikalus".

"Raudonoji gauja" — Kinija, Pietų Korėja ir Rusija — dar kažką sako Japonijai! Ir jos mano, kad mes klausysimės savo priešų!"— pasakė vienas iš skaitytojų.

"Kinija, Pietų ir Šiaurės Korėja bei dar Rusija — tai antijaponų kartelė. Kažkoks vaikų darželis. Visi laikosi tos pačios pozicijos Japonijos atžvilgiu", — mano vartotojas.

"Negana to, tokius pareiškimus pateikia ir Šiaurės Korėja! Ir vis dėlto aplink Japoniją yra tik priešai!" — teigia vienas iš komentatorių.

"O kokia prasmė Japonijai ką nors susitarti su kokia nors "prievartautojų gauja", jei ji atitinka visus tarptautinius standartus?"— paklausė kitas.

Tarp diskutuojančių apie situaciją buvo ir tų, kurie paragino Japonijos valdžią imtis atsakomųjų veiksmų.

"O tegul Japonijos vyriausybė netyli. Reikia duoti atkirtį kiekvienam tokiam pasikėsinimui!" — sureagavo skaitytojas.

"Atėjo laikas Japonijai nutraukti pacifizmą, kai aplink mus yra tokios šalys kaip Kinija ir Rusija!" — įsitikinęs komentatorius.

"Atskieskime išvalytu vandeniu iš Fukušimos atominės elektrinės rusų vandenį, visiškai užterštą radiacija Vladivostoko pakrantėje", — pasiūlė kitas.

Vienas iš skaitytojų mano, kad Rusija susidurs su neigiamomis pasekmėmis dėl savo pozicijos dėl radioaktyvaus vandens išmetimo iš avarinės atominės elektrinės "Fukušima-1".

"Na, dabar Rusija, kuri pati aiškiai priėmė sprendimą neatiduoti mums šiaurinių salų jokiomis aplinkybėmis, ima reikšti mums pretenzijas dėl visko, įskaitant riziką išvalyto aušinamojo vandens iš atominės elektrinės išliejimą į vandenyną. Ar Rusija nebijo tolesnio japonų visuomenės nuomonės apie ją blogėjimo?" — pastebėjo vartotojas.

Tegai:
Kinija, Pietų Korėja, atominė elektrinė, Japonija, Rusija
Pienas

Paskelbtos vidutinės natūralaus pieno supirkimo kainos kovo mėnesį

(atnaujinta 12:06 2021.04.16)
Pabrėžiama, kad vidutinė bazinių rodiklių pieno supirkimo kaina 2021 metų kovo mėnesį, palyginti su vasariu, padidėjo 1 proc. ir buvo 250,8 eurų už toną

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Šių metų kovo mėnesį vidutinė natūralaus (4,35 proc. riebumo ir 3,42 proc. baltymingumo) pieno supirkimo kaina buvo 321 Eur už t, 0,5 proc. didesnė, palyginti su praėjusiu mėnesiu vasario mėnesio pieno supirkimo kaina buvo 319,3 Eur už t), praneša Žemės ūkio ministerija.

Pabrėžiama, kad vidutinė bazinių rodiklių pieno supirkimo kaina 2021 metų kovo mėnesį, palyginti su vasariu, padidėjo 1 proc. ir buvo 250,8 eurų už toną.

Kovo mėnesį natūralaus pieno supirkimo kaina buvo 3,3 proc. didesnė, palyginti su 2020 metų kovą (ji buvo 310,7 Eur už t).

Per šių metų kovą buvo supirkta 100,44 tūkst. t pieno, 0,1 proc. daugiau, palyginus su praėjusių metų kovu.

Per šių metų pirmąjį ketvirtį iš viso buvo supirkta 293,31 tūkst. t pieno, 2,2 proc. mažiau, palyginti su 2020 m. I ketv.

Tegai:
Žemės ūkio ministerija (ŽUM), ekonomika, pienas