Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

Lenkija nekvietė Putino į Holokausto įvykių minėjimą

(atnaujinta 16:22 2020.01.27)
Rusijos valdžios atstovas teigė, kad šaliai atstovaus ambasadorius. Dabar diplomatinei atstovybei Varšuvoje vadovauja Sergejus Andrejevas

VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas teigė, kad Lenkija nekvietė Vladimiro Putino 75-ųjų Aušvico koncentracijos stovyklos išvadavimo metinių minėti, praneša RIA Novosti.

Kremliaus atstovas teigė, kad Rusijai atstovaus ambasadorius. Dabar diplomatinei atstovybei Varšuvoje vadovauja Sergejus Andrejevas.

Tarybų kariuomenė išlaisvino koncentracijos stovyklą 1945 metų sausio 27 dieną. JT šią datą paskelbė Tarptautine Holokausto aukų atminimo diena.

Apie 200 buvusių koncentracijos stovyklos kalinių ir delegacijos iš daugiau nei 50 šalių atvyko dalyvauti iškilmėse Aušvice.

Aušvicas buvo didžiausia ir ilgiausiai veikusi nacių koncentracijos stovykla, todėl tapo vienu pagrindinių Holokausto simbolių. Per karo metus žuvo apie 1,4 milijono žmonių, iš jų apie 1,1 milijono buvo žydai.

Bandymai perrašyti istoriją

Gruodžio viduryje Vladimiras Putinas paskelbė, kad Lenkija yra tarp šalių, kurios pradėjo sąmokslą su nacistine Vokietija, o Rusija turi dokumentus, patvirtinančius tokias derybas.

Visų pirma, valstybės vadovas papasakojo, kaip Lenkijos ambasadorius Trečiajame Reiche Juzefas Lipskis pažadėjo pastatyti paminklą Adolfui Hitleriui už planus išsiųsti žydus į Afriką. Putinas jį išvadino "antisemitine kiaule".

Varšuva nepripažino šio fakto, ir Rusijos ambasadorius buvo iškviestas į šalies užsienio reikalų ministeriją. Putino žodžiai sukėlė pasipiktinimą tarp Lenkijos valdžios institucijų, kurios bando dėl karo apkaltinti TSRS, remdamosi Molotovo ir Ribentropo paktu.

Tegai:
Holokaustas, Rusija, Lenkija
Dar šia tema
Buvęs ministras: su visais susipykusi Lenkija grasina Rusijai pro rakto skylutę
Lenkija "apsaugos" Baltijos šalis amerikietiškais "žaislais"