Žmonės su kaukėmis, archyvinė nuotrauka

Kinijos mokslininkai pradėjo kurti iRNR vakciną nuo koronaviruso

(atnaujinta 10:33 2020.01.28)
Tradicinių vakcinų gamybos laikas koronavirusui yra per ilgas. Pavyzdžiui, vakcinos, pagrįstos pertvarkytais baltymais, sukūrimas užtrunka nuo penkių iki šešių mėnesių, o iRNR vakciną galima sukurti per trumpesnį laiką

VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Dongfango ligoninė ir Kinijos biotechnologijų įmonė "Stemirna" patvirtino projektą, skirtą sukurti koronaviruso iRNR vakciną, kuri gali būti pagaminta greičiau nei įprasta, praneša "Paper".

Kaip leidiniui pasakojo projekto vadovas Li Hanvenas, tyrėjai ketina sintetinti matricos ribonukleino rūgštį (iRNR) su kelių rūšių sekomis, turinčiomis įvairių antigenų.

Tada, atlikdami testus, jie parinks veiksmingus antigenus ir tuo remdamiesi galės per 40 dienų sukurti profilaktinės vakcinos 2019-nCoV pavyzdžius.

Sukūrus vakcinos mėginius, planuojama atlikti bandymus.

Tradicinių vakcinų gamybos laikas koronavirusui yra per ilgas. Pavyzdžiui, vakcinos, pagrįstos pertvarkytais baltymais, sukūrimas užtrunka nuo penkių iki šešių mėnesių, tuo tarpu iRNR vakciną galima pagaminti per trumpesnį laiką.

Praėjusių metų gruodžio pabaigoje Kinija paskelbė nežinomos kilmės pneumonijos protrūkį Uhane. Paaiškėjo, kad tai yra 2019-nCoV koronavirusas. Visi užsikrėtę žmonės dirbo vietiniame jūros gėrybių turguje.

Kinijos Liaudies Respublikos nacionalinio ligų prevencijos ir kontrolės centro mokslininkai atliko aplinkos mėginių analizę ir patvirtino, kad 2019-nCoV galimas šaltinis yra didmeninis turgus Uhane. Be to, jis yra panašus į koronavirusą iš šikšnosparnio organizmo, kuris gyvena Džušano mieste, Džedziango provincijoje. Simptomai yra karščiavimas, kosulys, dusulys.

Mirė 81 žmogus, 2783 užsikrėtę virusu. Virusas išplito už KLR ribų, užkrėtimo atvejai užfiksuoti Pietų Korėjoje, Japonijoje, JAV, Tailande, Kanadoje, Vietname, Singapūre, Nepale, Prancūzijoje, Australijoje ir Malaizijoje.

Kinijos valdžia uždraudė parduoti ir gabenti laukinius gyvūnus, nes būtent jie galėjo būti pagrindinis naujos ligos šaltinis, daugelis miestų paskelbė karantiną.

Tegai:
vakcinacija, koronavirusas, Kinija
Temos:
Koronavirusas iš Kinijos: pasauliui gresia epidemija? (128)
Dar šia tema
Kinijos valdžia įvertino naujojo koronaviruso plitimo tempą
Bilo Geitso fondas skyrė pinigų kovai su koronavirusu
Kinija apribojo turistų vykimą į užsienį dėl koronaviruso