Ledkalnis Antarktidoje, archyvinė nuotrauka

Britų aktyvistas klimato pokyčius lygina su Antruoju pasauliniu karu

(atnaujinta 11:14 2020.01.29)
Jis taip pat teigė, kad politikai, ypač pasaulio lyderiai, turėtų apsilankyti Antarktidoje, kad suprastų neigiamų klimato pokyčių mastą

VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. Klimato pokyčiai yra toks pat rimtas iššūkis žmonijai, koks buvo ir Antrasis pasaulinis karas, RIA Novosti sakė britų ekstremalus sportininkas, geros valios ambasadorius Jungtinių Tautų aplinkos programai Lewis Pugh'as.

Jis taip pat teigė, kad politikai, ypač pasaulio lyderiai, turėtų apsilankyti Antarktidoje, kad suprastų neigiamų klimato pokyčių mastą.

"Klimato kaita — pagrindinė mūsų kartos problema. Kiekviena karta susidūrė su tuo. Seneliai susidūrė su Antruoju pasauliniu karu, kai vyko dekolonizacija aštuntajame dešimtmetyje. Mūsų atsakas į klimato problemas nulems visą žmonijos ateitį. Dabar pirmą kartą istorijoje ši problema iškilo ir žmonijai gresia sunaikinimas", — teigė jis.

"Viena iš priežasčių, kodėl Antarktida nebuvo tinkamai išsaugota, yra ta, kad pasaulio lyderių niekada ten nebuvo. Kaip galima tikėtis, kad jie tikrai jaudinsis dėl to, ko dar niekad nematė? Todėl riekia padaryti taip, jog jie pamatytų viską, kad jie nesijaudintų tik dėl savo vietos ir negalėtų miegoti naktimis", — teigė jis.

Gręžimo stotyje Vostok, archyvinė nuotrauka
Фото : Екатерина Еременко

Pugh'as taip pat patikslino, kad jam gėda dėl to, jog dėl savo veiklos jis privalo dažnai skraidyti lėktuvais, palikdamas taršių dujų pėdsaką. Tačiau tiesiog parašius į Twitter'į apie problemas, globalios klimato problemos nebus išspręstos.

Pugh'as plaukioja ekstremaliomis sąlygomis, norėdamas atkreipti visuomenės dėmesį į jūrų išteklių ir klimato problemas.

2020 metų sausio 24 dieną jis plaukė į rytinę Antarktidą palei upę, kuri susidarė dėl ledynų tirpsmo. Britas turėjo tik maudymuisi skirtas glaudes, kepurėlę ir akinius.

Tegai:
ekologija, Didžioji Britanija, pasaulio lyderiai, Antarktida
Dar šia tema
Antarktidos paslaptys: kaip gyvena poliarininkai ir turistai
Estijos prezidentė Belingshauzeną pavadino "mūsų žmogumi"
Vladimiras Putinas

Elžbietos II pusbrolis apkaltintas bandymu parduoti susitikimą su Putinu

(atnaujinta 14:05 2021.05.10)
78 metų princas Maiklas šiuos kaltinimus atmetė. Jo oficialus atstovas pažymėjo, kad Kento princas nenorėtų to padaryti ir negalėjo to padaryti

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II pusbrolis, Kento princas Maiklas buvo apkaltintas bandymu parduoti galimybę susitikti su Vladimiru Putinu, praneša BBC Rusijos tarnyba, remdamasi "Sunday Times".

Britų leidimo žurnalistai atliko tyrimą, kurio metu jie prisidengdami privačios įmonės atstovais susitiko su Kento princu. Susitikime jiems buvo pasakyta, kad princas gali juos supažindinti su Putinu. Šio pristatymo tikslas liko neaiškus. Jo draugas, skaitymo markizas, vėliau jį apibūdino kaip "neoficialų karalienės ambasadorių Rusijoje". Priduriama, kad Maikals savo penkių dienų vizitą į Rusiją galėjo įvertinti maždaug 50 000 svarų. Arba jis gali užfiksuoti vaizdo pranešimą su privačios įmonės rekomendacija už 200 tūkstančių dolerių.

78 metų princas Maiklas šiuos kaltinimus atmetė. Jo oficialus atstovas pažymėjo, kad Kento princas nenorėtų to padaryti ir negalėjo to padaryti. Tokie susitikimai, pasak jo, neįmanomi be Britanijos ambasados ​​sutikimo ir Rusijos ir Didžiosios Britanijos prekybos rūmų pagalbos. Be to, spaudai buvo priminta, kad Kentskis su Putinu nebuvo susitikęs nuo 2003 metų.

Vėliau pranešta, kad susitikdamas su žurnalistais jis padarė klaidą ir davė nerealius pažadus, dėl kurių nuoširdžiai gailisi.

Tegai:
susitikimas, Vladimiras Putinas, Elžbieta II
Salotos

Kas nutinka organizmui valgant kopūstus

(atnaujinta 16:01 2021.05.10)
Šiame straipsnyje sužinosite apie šios daržovės teigiamą ir neigiamą naudą žmogaus organizmui bei vartojimo būdus

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Daržovė, subūrusi visą gerbėjų armiją visame pasaulyje ir ilgą laiką laikyta "sodo karaliene", yra kopūstas. Nepaprastai skanus ir sveikas, jis yra nepakeičiamas daugelio salotų ingredientas, taip pat svarbus mitybos ir sveikatos stebinčiųjų komponentas, praneša Sputnik Baltarusija.

Teigiamos kopūstų sąvybės 

Kopūstai yra vienas iš svarbiausių turtingų vitaminų ir mineralų šaltinių.

Viskas dėl to, kad jame yra kalcio — jis stiprina kaulus ir dantis, nikotino rūgštis — dalyvauja organizmo energijos mainuose, B grupės vitaminuose — jie daro plaukus, nagus ir odą gražius ir gerai prižiūrimus, taip pat stebi kūno aktyvumą, nervų sistemos, taip pat kalio, kuris yra būtinas visiškam širdies ir kraujagyslių sistemos funkcionavimui.

Taip pat kopūstų naudojimas teigiamai veikia medžiagų apykaitą, turi nuskausminamąjį ir priešuždegiminį poveikį, todėl dažnai vadinamas natūraliu vaistu.

Daržovė valo organizmą nuo cholesterolio, o jame esančios skaidulos pašalina toksinus ir kenksmingus toksinus.

Kopūstai gydo inkstų ligas, virškinimo trakto ligas (ypač mažai rūgštingus gastritus) ir, svarbiausia, stiprina imuninę sistemą.

Neigiamos kopūstų sąvybės

Vartojant kopūstus, verta su saiku vartoti daržovę, kitaip galite susidurti su pilvo pūtimu, viduriavimu ir pykinimu. Verta riboti tiems žmonėms, kurie turi sveikatos problemų su skydliauke, inkstais ir kepenimis.

Tegai:
sveikata, daržovės
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai