Ledkalnis Antarktidoje, archyvinė nuotrauka

Britų aktyvistas klimato pokyčius lygina su Antruoju pasauliniu karu

(atnaujinta 11:14 2020.01.29)
Jis taip pat teigė, kad politikai, ypač pasaulio lyderiai, turėtų apsilankyti Antarktidoje, kad suprastų neigiamų klimato pokyčių mastą

VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. Klimato pokyčiai yra toks pat rimtas iššūkis žmonijai, koks buvo ir Antrasis pasaulinis karas, RIA Novosti sakė britų ekstremalus sportininkas, geros valios ambasadorius Jungtinių Tautų aplinkos programai Lewis Pugh'as.

Jis taip pat teigė, kad politikai, ypač pasaulio lyderiai, turėtų apsilankyti Antarktidoje, kad suprastų neigiamų klimato pokyčių mastą.

"Klimato kaita — pagrindinė mūsų kartos problema. Kiekviena karta susidūrė su tuo. Seneliai susidūrė su Antruoju pasauliniu karu, kai vyko dekolonizacija aštuntajame dešimtmetyje. Mūsų atsakas į klimato problemas nulems visą žmonijos ateitį. Dabar pirmą kartą istorijoje ši problema iškilo ir žmonijai gresia sunaikinimas", — teigė jis.

"Viena iš priežasčių, kodėl Antarktida nebuvo tinkamai išsaugota, yra ta, kad pasaulio lyderių niekada ten nebuvo. Kaip galima tikėtis, kad jie tikrai jaudinsis dėl to, ko dar niekad nematė? Todėl riekia padaryti taip, jog jie pamatytų viską, kad jie nesijaudintų tik dėl savo vietos ir negalėtų miegoti naktimis", — teigė jis.

Gręžimo stotyje Vostok, archyvinė nuotrauka
Фото : Екатерина Еременко

Pugh'as taip pat patikslino, kad jam gėda dėl to, jog dėl savo veiklos jis privalo dažnai skraidyti lėktuvais, palikdamas taršių dujų pėdsaką. Tačiau tiesiog parašius į Twitter'į apie problemas, globalios klimato problemos nebus išspręstos.

Pugh'as plaukioja ekstremaliomis sąlygomis, norėdamas atkreipti visuomenės dėmesį į jūrų išteklių ir klimato problemas.

2020 metų sausio 24 dieną jis plaukė į rytinę Antarktidą palei upę, kuri susidarė dėl ledynų tirpsmo. Britas turėjo tik maudymuisi skirtas glaudes, kepurėlę ir akinius.

Tegai:
ekologija, Didžioji Britanija, pasaulio lyderiai, Antarktida
Dar šia tema
Antarktidos paslaptys: kaip gyvena poliarininkai ir turistai
Estijos prezidentė Belingshauzeną pavadino "mūsų žmogumi"