Smegenų nuotraukos, archyviė nuotrauka

Amerikietis dešimt metų gyveno su kirminu smegenyse

(atnaujinta 13:11 2020.01.29)
Maždaug prieš metus Teksaso gyventojas prarado sąmonę per futbolo varžybas. Po to jis nuvyko į ligoninę ir pasakė, kad kelis mėnesius jį kankino baisūs galvos skausmai ir pykinimas, taip pat dažnai alpdavo

VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. Amerikietis dešimt metų gyveno su kaspinuočiu smegenyse, praneša televizijos kanalas "CBS 21".

Maždaug prieš metus Teksaso gyventojas prarado sąmonę per futbolo varžybas. Po to jis nuvyko į ligoninę ir pasakė, kad kelis mėnesius jį kankino baisūs galvos skausmai ir pykinimas, taip pat dažnai alpdavo.

Tyrimas parodė, kad jo smegenyse susiformavo maždaug keturių centimetrų darinys, tačiau gydytojai atmetė galimybę, kad šis darinys — auglys. Tolesnė analizė nustatė, kad tai kiaulinis kaspinuotis.

Kaip pats pacientas prisiminė, maždaug prieš dešimt metų Meksikoje jis valgė prastai iškeptą kiaulienos kepsnį. Tikriausiai tada parazitas ir pateko į kūną. Kaspinuočiui pašalinti prireikė chirurginės intervencijos. Po kurio laiko pacientas visiškai pasveiko.

Kiaulinis kaspinuotis dažniausiai apsigyvena žarnyne, tačiau kartais gali pasiekti ir smegenis. Tokį atvejį labai sunku nustatyti, nes simptomai priskiriami kitoms patologijoms.

Rugpjūtį Kinijos Dziangsi provincijos gyventojui iš smegenų buvo pašalintas dešimties centimetrų kirminas. Su parazitu žmogus gyveno 30 metų — skausmai prasidėjo 1989 metais, kai jam buvo 29 metai.

Pasak gydytojų, kirmėlė galėjo patekti į vyro kūną, kai jis išgėrė nešvaraus vandens.

Tegai:
Teksasas, smegenys, JAV
Dar šia tema
Amerikoje zebras užsuko nosį į turistų automobilį ir gavo vaišių
Amerikoje vyras į prekybos centrą atsivedė bulių su didžiuliais ragais