Ukraina, Kijevas, archyvinė nuotrauka

Zelenskio patarėjas keikėsi dėl dujų kainų

(atnaujinta 08:30 2020.01.30)
Anot Ukrainos prezidento patarėjo, nors dėl jau pasirašytų "Naftogaz" susitarimų popieriuje dujos atpigo, ukrainiečių mokesčiai nesumažės, kitaip pati įmonė patirs žalą

VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. "Naftogaz" vasarą įsigijo per brangių dujų, o dabar tai daro įtaką "paprastų mirtingųjų" kišenėms, pareiškė Ukrainos prezidento patarėjas Igoris Novikovas.

Jis paskelbė sausį gautą mokesčių nuotrauką, pagal kurią dujų kaina siekė beveik 256 eurus (septynis tūkstančius grivinų) už tūkstantį kubinių metrų, ir priminė, kad tiek "Naftogaz", tiek valdžios institucijos pažadėjo tiekti dujas už 170 eurų (4650 grivinų).

"Kokio [velnio — Sputnik], visiškai pagrįstai paklausite jūs", — piktinosi jis ir pradėjo nepadoriai kalbėti.

Anot Novikovo, nors dėl jau pasirašytų "Naftogaz" susitarimų popieriuje dujos atpigo, ukrainiečių mokesčiai nesumažės, kitaip pati įmonė patirs žalą.

"O jei neims, paklausite jūs? Teisingai — išjungsime dujas. Kitaip tariant, laisva rūkančiųjų rinka. <...> Tai yra dabar jus su mumis atidavė atpirkimui kitiems rinkos žaidėjams, su kuriais jau sudarytos sutartys ir kurie gana teisėtai iš mūsų gali paprašyti 252 eurų (6913 grivinų) už sausį", — paaiškino jis Facebook paskyroje.

Novikovas pažadėjo, kad perduos Zelenskiui pažymą apie nusikaltimus prieš Ukrainos energetinį saugumą.

Praėjusią savaitę Ukrainos energetikos ministras Aleksejus Orželis pareiškė, kad tranzito sutarties pasirašymas su "Gazprom" padėjo stabilizuoti situaciją rinkoje, o tai gali privesti prie žemesnių dujų kainų ukrainiečiams.

Gruodžio pabaigoje Rusija ir Ukraina pasirašė susitarimų dėl dujų tranzito per Ukrainą tęstinį paketą, įskaitant penkerių metų tranzito sutartį, pagal kurią "Gazprom" garantuoja, kad pirmaisiais metais bus pumpuojama 65 milijardai kubinių metrų dujų, o per kitus ketverius metus — 40 milijardų kubinių metrų. Sandoris užtikrino dujų tranzito tęsimą nuo sausio 1 dienos, pasibaigus ankstesnei sutarčiai.

Tegai:
Ukrainos "Naftogaz", dujos, mokestis, Ukraina
Dar šia tema
Rusija ir Ukraina pasirašė dujų tranzito sutartį
Žiniasklaida: Zelenskis pasiūlė, kad ES Didžiąją Britaniją pakeistų Ukraina
Ukraina — sąjungininkė, su kuria nereikia jokių priešininkų
Traktorius, archyvinė nuotrauka

Baltarusijos prezidentas atskleidė, kiek savo ūkyje turi traktorių

(atnaujinta 17:55 2020.05.30)
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka prisipažino, kad pats dirba traktoriu, pavyzdžiui, pjauna žolę

VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka papasakojo, kiek traktorių yra jo kolekcijoje, siužetą apie tai parodė Baltarusijos nacionalinė televizija "ONT".

Penktadienį Baltarusijos vadovas lankėsi Minsko traktorių gamykloje. Kalbėdamasis su gamyklos darbuotojais jis pareiškė, kad asmeniniais tikslais turėjo du traktorius.

"Aš turiu du traktorius. Vienas iš jų man padovanojo šį gamykla. Antrąjį nusipirkau jau seniai", — pasakojo Lukašenka.

Jis taip pat patikslino, kad pats daug dirbo su šia technika.

"Aš dirbu su jūsų traktoriumi: kažkur žolę papjausiu, arba pakabinsiu plūgą", —  pridūrė Baltarusijos vadovas.

Vizito metu gamykloje prezidentui buvo įteikta dovana — galingiausio traktoriaus modelis. Lukašenka pažadėjo jį pastatyti Nepriklausomybės rūmuose — oficiali Baltarusijos prezidento rezidencija.

Tegai:
Minsko traktorių gamykla, traktorius, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija
Dar šia tema
Grynas oras ir sportas: Lukašenka paragino "fiziškai kovoti" su COVID-19
Pirmasis Nausėdos pokalbis su Lukašenka: išreikštas susirūpinimas dėl Astravo AE
Ir pandemija ne kliūtis: Lukašenka sodina medžius Černobylio zonoje
"Pakentėk mėnesį": Lukašenka paragino nesibučiuoti su visais iš eilės
Grožio salonas, archyvinė nuotrauka

Gydytoja papasakojo, kaip išvengti užsikrėtimo koronavirusu kirpyklose

(atnaujinta 20:14 2020.05.30)
Anot jos, tiek klientas, tiek kirpėjas privalo dėvėti kaukes ir laikytis visų būtinų apribojimų. Tokiu atveju reikės atsisakyti procedūrų, susijusių su blakstienų priauginimu ir veido priežiūra

VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Aukščiausios kategorijos gydytoja Larisa Aleksejeva televizijos kanalui "Zvezda" papasakojo, kaip išvengti užsikrėsti koronavirusu apsilankius kirpyklose.

Vilnius
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

"Kirpykloje galite atlikti tik tas procedūras, kaip kirpimas, šukuosenos formavimas. Veido procedūros nėra atliekamos, nes jūs turite dėvėti kaukę", — aiškino specialistė.

Anot jos, tiek klientas, tiek kirpėjas privalo dėvėti kaukes ir laikytis visų būtinų apribojimų. Tokiu atveju reikės atsisakyti procedūrų, susijusių su blakstienų priauginimu ir veido priežiūra.

"Kontaktas yra labai artimas, o jei kirpykloje yra užsikrėtusių, galite užsikrėsti ir jūs", — perspėjo gydytoja.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyti 1670 užsikrėtimo atvejai, 1229 žmonės pasveiko, 70 pacientų mirė. Karantinas Lietuvoje paskelbtas kovo 16 dieną, kelis kartus pratęstas šiuo metu jis galioja iki birželio 16 dienos.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užregistruota daugiau nei 5,7 milijono ligos atvejų, mirė daugiau nei 357 tūkstančiai žmonių.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
gydytojai, koronavirusas, grožio salonas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Biologė rekomenduoja nesistengti greičiau persirgti COVID-19
Lietuva kompensuoja nuostolius ūkininkams, nukentėjusiems nuo pandemijos ir karantino