Jelena Čeryševa. archyvinė nuotrauka

Čeryševa apie Sputnik situaciją: Estija kankina savo piliečius

(atnaujinta 13:43 2020.01.30)
Paryžiuje vykusioje diskusijoje apie žodžio laisvę dalyvavo MIA "Rossija segodnia" vykdomasis direktorius Kirilas Višinskis ir Sputnik Estija vadovė Jelena Čeryševa

VILNIUS, sausio 30 — Sputnik. Susitikime dalyvavo "Sud Radio" žurnalistas Andre Birkofas, žurnalo "Paris Match" žurnalistas ir direktoriaus pavaduotojas Regis le Sommier. Višinskis ir Čeryševa papasakojo savo kolegoms apie žiniasklaidos situaciją Estijoje.

Pasaulis turi žinoti apie neteisėtumą Estijoje

Priminsime, kad nuo 2020 metų sausio 1 dienos agentūros darbuotojai buvo priversti nutraukti darbo santykius su MIA "Rossija segodnia" dėl Estijos valdžios grasinimų iškelti baudžiamąsias bylas. Naujųjų metų išvakarėse visi Sputnik Estija darbuotojai gavo Policijos ir pasienio apsaugos departamento vadovybės laiškus dėl būtinybės nutraukti darbą MIA "Rossija segodnia", kitaip žmonėms gresia įkalinimas.

Šiuo metu Sputnik Estija dirba nepaprastuoju režimu.

Sputnik Estija vadovė Talino veiksmus vadina cenzūra
© Sputnik / Игорь Руссак

"Mes norime, kad Europa žinotų, jog Europos valstybėje yra pasirengę pradėti baudžiamąsias bylas prieš žurnalistus, įkalinti tik už tai, kad jie vykdo savo profesinę pareigą ir dirba Rusijos tarptautinėje naujienų agentūroje. Norime kuo daugiau viešinti situaciją, kuri vyksta Estijoje, kad visas pasaulis žinotų apie šį neteisėtumą", — sakė Jelena Čeryševa.

Ji priminė, kad per ketverius tinklalapio veiklos metus Estijos valdžia oficialiai nereiškė pretenzijų dėl agentūros darbo. Tačiau žurnalistai darbe susidurdavo su įvairiomis kliūtimis. Reporteriams dažnai būdavo sunku dalyvauti kai kuriuose renginiuose, o visi šalies pareigūnai buvo įspėti, kad nerekomenduojama kalbėtis su Sputnik Estija.

Anot Čeryševos, MIA "Rossija segodnia", ji asmeniškai ir įvairios Rusijos struktūros daro viską, kas įmanoma, kad "išspręstų pagrindinę problemą — pašalintų visas Estijos valdžios institucijų pretenzijas, išgalvotas pretenzijas".

Žurnalistai turi turėti galimybę kalbėti

"Patinka tai jums ar ne, ką sako žurnalistai, bet jie turi turėti galimybę pasakyti tai, ką nori, net jei tai kažkam nepatinka. Nes tai yra laisvė", — atsakė prancūzų žurnalistas Andre Birkofas.

Anksčiau Europos Tarybos žmogaus teisių komisarė Dunja Mijatovič pareiškė, kad ji ir jos biuras kontroliuos situaciją, susijusią su Sputnik Estija.

"Mus patikino, kad ponia Mijatovič ir jos biuras kontroliuos šią situaciją ir dės visas pastangas, kad mūsų kolegos galėtų dirbti normaliomis, civilizuotomis sąlygomis, kaip tai turėtų būti šalyje, kuri deklaruoja savo įsipareigojimą Europos vertybėms", — tarė Kirilas Višinskis.

Estija kankina savo piliečius

Elena Čeryševa prisipažino, kad jai pasirodė, jog Europos Tarybos komisarė turi neišsamią informaciją apie Sputnik Estija situaciją.

"Todėl ji (Dunja Mijatovič — Sputnik) uždavė man papildomų klausimų, į kuriuos aš, žinoma, atsakiau. Tai buvo mano apsilankymo ETPA tikslas — pateikti kuo daugiau informacijos apie situaciją dėl Sputnik Estija", — sakė portalo vadovė.

Čeryševa pabrėžė, kad dauguma Sputnik Estija darbuotojų yra Estijos piliečiai.

"Savo veiksmais policija kankina savo piliečius ir yra pasirengusi įkalinti savo piliečius tik todėl, kad jie dirba Rusijos žiniasklaidoje. Mes darome viską, kad kuo greičiau išspręstume situaciją, ir visi darbuotojai grįžtų į savo darbą, o Sputnik vėl pasirodytų Estijos horizonte", — pridūrė Sputnik Estija vadovė.

Anksčiau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, komentuodamas Sputnik Estija situaciją, teigė, kad Rusijos valdžia rems Sputnik darbą kitose šalyse.

Tarptautinė organizacija "Reporteriai be sienų" (RSF), atsakydama į MIA "Rossija segodnia" laišką, pranešė, kad organizacija tiria rusakalbės žiniasklaidos Estijoje situaciją. MIA "Rossija segodnia" prašo peržiūrėti diskriminacinę politiką Sputnik Estija atžvilgiu ir yra pasirengusi pasiūlyti tinkamą šio precedento neturinčio atvejo vertinimą.

Tegai:
Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA), žiniasklaidos laisvė, žodžio laisvė, Rusijos žiniasklaida, Kirilas Višinskis, Estija, Sputnik
Temos:
Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (96)
Dar šia tema
Rusijos žurnalistai ETPA papasakojo apie spaudimą Sputnik Estija žurnalistams
Kaip Europa iškraipė rezoliuciją dėl žiniasklaidos laisvės
Politologas: Estija, kitaip nei Latvija, supranta savo vietą pasaulyje
"Liko be palaikymo": Baltijos šalims nepavyko atimti iš Rusijos įgaliojimų ETPA
Koronaviruso testas

Mokslininkas priėjo prie netikėtų išvadų apie koronaviruso kilmę

(atnaujinta 22:42 2020.07.06)
Remdamasis viso pasaulio duomenimis, mokslininkas išreiškė įsitikinimą, kad virusas kurį laiką buvo įvairiose šalyse

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. SARS-CoV-2 koronavirusas buvo ramybės būsenos ilgai prieš protrūkį Uhane praėjusią žiemą ir pasireiškė, kai susidarė palankus natūralių veiksnių derinys. Tokią išvadą padarė Tomas Džefersonas (Tom Jefferson), vyresnysis bendradarbis iš Oksfordo įrodymais pagrįstos medicinos (CEBM) centro, praneša RIA Novosti.

Remdamasis viso pasaulio duomenimis, mokslininkas išreiškė įsitikinimą, kad virusas kurį laiką buvo įvairiose šalyse.

Ankstesni koronaviruso pėdsakai buvo rasti Barselonos nuotekų mėginiuose, kurie buvo surinkti 2019 metų kovo mėnesį — likus devyniems mėnesiams iki pirmųjų COVID-19 atvejų Kinijoje. Teigiami rezultatai gauti ištyrus ir praėjusių metų gruodį Turine ir Milane gautus mėginius.

"Aš manau, kad virusas jau buvo čia, o sakydamas "čia" turiu omenyje "visur". Visiškai įmanoma, kad turime reikalų su miegančiu virusu, kurį suaktyvino aplinkos sąlygos", — laikraštis "The Daily Telegraph" cituoja mokslininką.

Jis paminėjo koronavirusinės infekcijos pavyzdį kruiziniame laive, vykusiame iš Pietų Džordžijos į Buenos Aires.

"Aštuntą dieną, kai keleiviai perplaukė Vedelio jūrą, buvo užfiksuotas pirmasis atvejis. Ar virusas buvo paruoštame maiste ir suaktyvinamas jį atšildžius?" — stebėjosi mokslininkas.

Džefersonas pateikė analogiją su praėjusio amžiaus pradžios "ispanų" pandemija. Nuo 1918 iki 1920 metų nuo šio gripo mirė apie šimtas milijonų žmonių, o kas trečias Žemės gyventojas buvo užsikrėtęs. Visų pirma, mokslininkas atkreipė dėmesį į tai, kad apie 30 % Vakarų Samoa gyventojų mirė nuo "ispanų", nors jie neturėjo jokio kontakto su išoriniu pasauliu.

Pasak eksperto, tai galima paaiškinti tik tuo, kad viruso sukėlėjai neatsiranda iš niekur ir niekur nekeliauja.

"Jie visada yra čia ir kartais juos kažkas suaktyvina — galbūt gyventojų tankis ar aplinkos sąlygos. Ir tai turime išstudijuoti", — aiškino jis.

Jis pripažino, kad virusas gali plisti ne tik tarp žmonių ore esančiais lašeliais, bet ir per nuotekas.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 11,1 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 528 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, mokslininkas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lėktuvas su NATO kariuomene Latvijos nepasiekė dėl COVID-19 grėsmės
PSO nutraukė trijų vaistų nuo koronaviruso tyrimus
Lietuvoje namų ūkių indėliai auga sparčiau nei skolinimasis
Koronaviruso testas

Jungtinėse Amerikos Valstijose atliekamas "kokteilio" antikūnų prieš COVID-19 testas

(atnaujinta 22:35 2020.07.06)
Be to, vaistas pateko į antrąją tyrimų, skirtų hospitalizuotiems pacientams gydyti, fazę. Pažymima, kad pirmajame etape buvo gauti teigiami atsiliepimai apie saugumą, kai preparatas buvo išbandytas su 30 pacientų

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Amerikos biotechnologijų kompanija "Regeneron Pharmaceuticals" paskelbė savo dviejų antikūnų "kokteilio", skirto užkirsti kelią COVID-19, galutinį bandymo etapą ir antrąją paciento gydymo nuo koronaviruso fazę, praneša RIA Novosti.

"Trečiajame etape bus įvertintas [kokteilio — Sputnik] gebėjimas užkirsti kelią infekcijai tarp neužkrėstų žmonių, tiesiogiai bendravusių su pacientu, sergančiu COVID-19", — teigiama bendrovės pranešime.

Be to, vaistas pateko į antrąją tyrimų, skirtų hospitalizuotiems pacientams gydyti, fazę. Pažymima, kad pirmajame etape buvo gauti teigiami atsiliepimai apie saugumą, kai preparatas buvo išbandytas su 30 pacientų.

Trečiasis viruso prevencijos tyrimo etapas atliekamas 100 regionų, jame gali dalyvauti 2 tūkstančiai žmonių. "Kokteilio" galimybės gydyti virusą tyrimas planuojamas 150 JAV, Brazilijos, Meksikos ir Čilės regionų.

"Mes atliekame vienu metu reguliuojamus tyrimus, kad kuo greičiau judėtume į priekį ir pateiktume galimą sprendimą COVID-19 infekcijų prevencijai ir gydymui net ir siaučiant pasaulinei pandemijai", — sakė bendrovės vadovas George'as Yankopoulos'as.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 11,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 531 tūkst. žmonių.

Koronavirusas — mitai ir tiesa
© Sputnik /
Koronavirusas — mitai ir tiesa
Tegai:
koronavirusas, JAV
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
JAV nufilmavo paukštį, skraidantį su rykliu naguose
JAV Nepriklausomybės dienos proga Vilniuje surengtos amerikietiško futbolo rungtynės