Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid lankosi Rusijos poliarinėje stotyje Antarktidoje

Estijos prezidentė apsilankė Rusijos poliarinėje stotyje Antarktidoje

(atnaujinta 20:22 2020.01.30)
Estijos prezidentė apsilankė Antarktidoje ir užsuko į Rusijos poliarinę stotį, ši jos kelionė skirta žemyno atradimo 200-osioms metinėms

VILNIUS, sausio 30 — Sputnik. Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid per vizitą Antarktidoje, skirtą Fadėjaus Belingshauzeno žemyno atradimo 200-osioms metinėms, apsilankė Rusijos poliarinėje stotyje "Belingshauzenas", kur ją pasitiko su šventiniu tortu.

"Pats iškilmingiausias renginys vyko Rusijos tyrimų stotyje "Belingshauzenas". Be šalių, kurios čia turi savo tyrimų stotis, suplevėsavo ir Estijos trispalvė. Šis atradimas, padarytas prieš 200 metų, buvo svarbus visai žmonijai, ir pagal šį pavyzdį šiandien turime plėtoti tarptautinį bendradarbiavimą ir daugiašališkumą", — ketvirtadienį Facebook parašė Kaljulaid.

Prezidentės Facebook įkeltose nuotraukose matyti, kad Kaljulaid kartu su rusais, svečiais iš kaimyninės Čilės stoties ir Estijos ekspedicijos komanda burlaivinėje jachtoje "Admiral Belingshauzen" supjaustė didelį šventinį tortą.

Президент Эстонии Керсти Кальюлайд посетила российскую полярную станцию в Антарктиде
Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid lankosi Rusijos poliarinėje stotyje Antarktidoje

Estijos ekspedicija, skirta Antarktidos atradimo 200-osioms metinėms, prasidėjo liepos 11 dieną iš Rusijos Kronštato. Pakeliui jachta sustojo 38 kartus 20-yje šalių.

Ekspedicija taip pat rengiama siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į klimato pokyčius, todėl joje dalyvauja nemažai Estijos mokslininkų, žurnalistų ir visuomenės veikėjų.

Gręžimo stotyje Vostok, archyvinė nuotrauka
Фото : Екатерина Еременко

Belingshauzenas gimė 1778 metais Saremos saloje. Jis tarnavo Kronštato karinio jūrų laivyno kadetų korpuse ir dalyvavo kelionėje aplink pasaulį, kuriai vadovavo Ivanas Kruzenšternas.

1819 metais jis leidosi "Vostok" ir "Mirnyj" (vadovaujamas Michailo Lazarevo) laivais iki nežinomos pietinės žemės krantų (1820 metais laivai pasiekė Antarktidos krantus).

Ekspedicijos metu buvo atrasta Antarktida ir 29 salos. Žygio metu buvo surinktos unikalios gamtamokslinės ir etnografinės kolekcijos, kurios saugomos Kazanės universitete.

Tegai:
Kersti Kaljulaid, Rusija, Antarktida, Estija
Dar šia tema
Kaljulaid atsisakė priimti Rusijos ambasados padovanotą Krymo vyną
Estijos prezidentė papasakojo apie neišsipildžiusias viltis dėl Rusijos
Estijos prezidentė atvyko į Antarktidą
Estijos prezidentė Belingshauzeną pavadino "mūsų žmogumi"
Rusijos ir JAV vėliavos

Ekspertas: JAV permetė Rusijos "sutramdymą" Europai

(atnaujinta 16:16 2020.05.28)
Vašingtonas žino, kad prireikus negalės kovoti dviem frontais, nes yra dar ir Kinija, mano karo ekspertas Aleksejus Leonkovas

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Granatsvaidis yra universalus ginklas kare, interviu Sputnik Lietuva sakė karo ekspertas, žurnalo "Tėvynės arsenalas" komercijos direktorius, karo ekspertas Aleksejus Leonkovas.

"Toks granatsvaidis yra pagrindinis ginklas sunaikinti šarvuotas transporto priemones, tiek lengvai šarvuotas transporto priemones, tiek sunkiai šarvuotas transporto priemones, įskaitant tas, kurios naudojamos puolimo operacijose. Operacijos, kurios atliekamos Sirijoje parodė, kad granatsvaidžiai yra veiksmingi ir prieš gyvą jėgą. Tai yra, iš esmės toks universalus ginklas kare", — pažymėjo karo ekspertas.

Pasak Leonkovo, kol JAV savo programos dokumentuose nustatinėjo standartus vienam karui — "karui" prieš vieną "didžiavalstybinę šalį". Šie žodžiai reiškia Rusiją ir Kiniją.

"Tuo tarpu jie supranta, kad negali kovoti dviem frontais. Dėl to JAV svarbus antrasis frontas, kad Europa užsiimtų su Rusiją, sutramdytų ją, o JAV spręstų klausimus susijusius su Kinija, ir akivaizdu, kad šiuose abejose kariniuose konfliktuose šarvuočiai bus plačiai naudojami. Žinoma, kuo daugiau priemonių šiam šarvuočiui sunaikinti, tuo geriau. Jei kalbame apie šio konflikto tikimybę, tai kol kas jokios tikimybės nėra. Nes, viena vertus, Europa nenori trečią kartą užlipti ant tų pačių grėblių, o antra, visi supranta, kad Rusija ir Kinija — tai branduolinės valstybės. Niekas negali numatyti, kada šios valstybės nuleis branduolinį kabliuką. Todėl kol kas viskas išlieka planų fone, kuriuose Rusija ir Kinija laikomos pirmosios eilės priešininkėmis" , — mano karo ekspertas.

Latvija ir Estija iš Švedijos "Saab" užsisakė "Carl-Gustaf M4" granatsvaidžius. Kaip praneša gamintojo svetainėje, pristatymas bus tiekiamas 2021–2024 metais.

Estijos gynybos tyrimų centro atstovas Ramilis Lipas pažymėjo, kad toks bendras Latvijos ir Estijos pirkimas gali padėti sutaupyti didelių išlaidų ir yra puikus bendradarbiavimo pavyzdys.

Tegai:
Europa, JAV, Kinija, Rusija
Dar šia tema
Ekspertas: "Nord Stream-2" bus baigtas ir pradėtas eksploatuoti nepaisant JAV nuomonės
Lavrovas: Vakarams draudžiama prašyti Rusijos pagalbos
Ekspertas: Lenkija tik apsimeta, kad jai nereikia rusiškų dujų
Vakcinos kūrimas, archyvinė nuotrauka

Rusija PSO pasiūlė aštuonias vakcinas nuo koronaviruso

(atnaujinta 20:56 2020.05.28)
Pranešama, kad, gegužės 22 dienos duomenimis, iš viso organizacijai pateiktos 124 potencialios vakcinos nuo COVID-19

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Rusija Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO) pasiūlė aštuonias vakcinas nuo naujos koronavirusinės infekcijos,

užregistruota daugiau kaip 120 galimų vakcinų, sakė PSO atstovė Rusijos Federacijoje Melita Vujnovič. Apie tai rašo RIA Novosti.

"Rusijos indėlis yra labai didelis. Mes užregistravome aštuonias vakcinas kandidates iš įvairių Rusijos Federacijos institutų", — sakė Vujnovič per internetinį "Gyvosios gamtos mokslų" posėdį tema "Vakcinos nuo COVID-19: prognozės ir realybė", kurį organizavo MIA "Rossija segodnia".

Ji taip pat sakė, kad, gegužės 22 dienos duomenimis, organizacijai iš viso yra pateiktos 124 potencialios vakcinos kandidatės.

"Galbūt jų yra daugiau. Bet tai tik tos, apie kurias mums pateikta informacijos ir pritaikyti vertinimo kriterijai. Iš jų dešimt yra klinikinio įvertinimo stadijoje, o 114 — ikiklinikiniame etape", — aiškino PSO atstovė Rusijos Federacijoje.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota beveik 5,5 milijono ligos atvejų, daugiau nei 349 tūkstančiai žmonių mirė.

Koronaviruso veikimo laikas įvairiomis sąlygomis
© Sputnik /
Koronaviruso veikimo laikas įvairiomis sąlygomis
Tegai:
Rusija, vakcinacija, COVID-19
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
ES vaistų agentūra tikisi, kad koronaviruso vakcina pasirodys po metų
JAV nepalaikys vakcinos pateikimo nuo COVID-19 be patento
Ekspertai įvertino vakcinos nuo koronaviruso sukūrimo perspektyvas
Šnipų manija. JAV įtaria, kad Kinija nori pavogti COVID-19 vakciną
Gamtinių dujų gamykla, archyvinė nuotrauka

Artimiausioje ateityje ES neketina atsisakyti dujų vartojimo

(atnaujinta 16:53 2020.05.28)
Tuo tarpu Europos Komisija ketina skatinti "grynesnių" rūšių dujų, kuriose nėra anglies, pavyzdžiui, vandenilio, naudojimą ES

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Europos Sąjunga neplanuoja atsisakyti gamtinių dujų naudojimo per ateinančius 10 metų ar net artimiausioje ateityje, per internetinę konferenciją su Atlanto taryba sakė Europos Komisijos energetikos generalinio direktorato vadovas Ditte Yuuul Jorgensen, rašo RIA Novosti.

"Gamtinės dujos vaidina labai, labai didelį vaidmenį mūsų naudojamų energijos išteklių komplekte, jos sudaro daugiau nei trečdalį mūsų suvartojamos energijos. Artimiausioje ateityje priklausysime nuo dujų. Neketiname atsisakyti jų per ateinančius 10 metų ar artimiausioje ateityje. Dujos ir ateityje išliks svarbus energijos šaltinis", — sakė ji.

Tuo tarpu Europos Komisija ketina skatinti "grynesnių" rūšių dujų, kuriose nėra anglies, pavyzdžiui, vandenilio, naudojimą ES. Kaip anksčiau ketvirtadienį sakė EB pirmasis viceprezidentas Francas Timmermansas, ES nori ateityje reikšmingai investuoti į vandenilio naudojimą energetikos sektoriuje.

Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų
© Sputnik /
Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų
Tegai:
ES, dujos, Europos Komisija
Dar šia tema
Lietuvoje paaiškinta, kas "sukėlė šoką" gamtinių dujų rinkoje
Pirmosios aukos: JAV naftos ir dujų milžinės paskelbė, kad greitai bankrutuos
PGNiG paskelbė apie Rusijos lyderystę dujų tiekime Lenkijai