JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas ir Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis spaudos konferencijoje po susitikimo Kijeve, archyvinė nuotrauka

Pompėjas teigė, kad Zelenskio vizitui į JAV nebuvo sąlygų

(atnaujinta 14:51 2020.01.31)
Jis taip pat sakė, kad tarp šalių yra "daug darbo", ypač JAV mato ekonomines galimybes Amerikos įmonėms Ukrainoje

VILNIUS, sausio 31 — Sputnik. JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas teigė, kad Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio vizitui Vašingtone nebuvo sąlygų, reikia rasti tinkamą momentą, praneša RIA Novosti.

"Ukrainos prezidentui Zelenskiui atvykti į Vašingtoną nebuvo jokių sąlygų. Tiesiog turime rasti tinkamą laiką, tinkamas galimybes šiam susitikimui. Mes norime įsitikinti, kad tai įvyks tuo metu, kai bus padaryta reikšminga pažanga... Prezidentą Zelenskį mes visada mielai priimsime Vašingtone ir esame įsitikinę, kad toks susitikimas įvyks", — sakė Pompėjas per spaudos konferenciją su Zelenskiu Kijeve, transliuojamą Ukrainos televizijos kanalų.

Jis taip pat sakė, kad santykiuose tarp šalių laukia "daug darbo", ypač JAV mato ekonomines galimybes Amerikos įmonėms Ukrainoje.

Zelenskis, savo ruožtu, teigė, kad nenori būti "politiniu keliautoju", ir tikėjosi, kad jo būsimas vizitas bus esminis.

"Ar aš esu suinteresuotas apsilankyti Baltuosiuose rūmuose? Tai tinka abiem šalims, tačiau noriu pasakyti, kad buvimas Ukrainos prezidentu man yra nauja profesija. Gaunu daugybę pasiūlymų apsilankyti vienoje ar kitoje šalyje. Jei be strategijos ir taktikos turime svarbų diskusijos dalyką, dėl kurio galime susitarti, ką galime pasirašyti, ko galime imtis, tada esu pasirengęs vykti jau rytoj", — sakė Ukrainos prezidentas.

Anksčiau Ukrainos užsienio reikalų ministras Vadimas Pristaiko teigė, kad Zelenskio vizitas JAV buvo planuojamas prieš priimant sprendimą apkaltinti JAV prezidentą Donaldą Trampą.

Atstovų rūmai gruodžio mėnesį apkaltino Trampą dėl dviejų priežasčių — piktnaudžiavimo valdžia ir Kongreso darbo trukdymu. Trečiadienį byla buvo perduota Senatui. Numatoma, kad apkaltos procesas prasidės kitą antradienį.

Šiuo metu respublikonai ketina išteisinti savo partijos narį Trampą.

Trampas tapo trečiuoju prezidentu istorijoje, kuriam buvo pateikti kaltinimai. Demokratai sako, kad Trampas vilkino Kongreso patvirtintą karinę pagalbą Ukrainai, mainais už ją reikalaudamas prezidento Vladimiro Zelenskio pasinaudoti turimais įgaliojimais atliekant tyrimą prieš Trampo oponentą Džo Baideną.

Trampas teigia, kad tik reikalavo, jog Ukrainos valdžia kovotų su korupcija.

Tegai:
vizitas, Vladimiras Zelenskis, Ukraina, JAV
Dar šia tema
Pompėjas atšaukė vizitą į Kijevą dėl įtemptos padėties Irake
Pompėjas pabrėžė, kad JAV informuoja ambasadas apie artėjančią Irano ataką
Traktorius, archyvinė nuotrauka

Baltarusijos prezidentas atskleidė, kiek savo ūkyje turi traktorių

(atnaujinta 17:55 2020.05.30)
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka prisipažino, kad pats dirba traktoriu, pavyzdžiui, pjauna žolę

VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka papasakojo, kiek traktorių yra jo kolekcijoje, siužetą apie tai parodė Baltarusijos nacionalinė televizija "ONT".

Penktadienį Baltarusijos vadovas lankėsi Minsko traktorių gamykloje. Kalbėdamasis su gamyklos darbuotojais jis pareiškė, kad asmeniniais tikslais turėjo du traktorius.

"Aš turiu du traktorius. Vienas iš jų man padovanojo šį gamykla. Antrąjį nusipirkau jau seniai", — pasakojo Lukašenka.

Jis taip pat patikslino, kad pats daug dirbo su šia technika.

"Aš dirbu su jūsų traktoriumi: kažkur žolę papjausiu, arba pakabinsiu plūgą", —  pridūrė Baltarusijos vadovas.

Vizito metu gamykloje prezidentui buvo įteikta dovana — galingiausio traktoriaus modelis. Lukašenka pažadėjo jį pastatyti Nepriklausomybės rūmuose — oficiali Baltarusijos prezidento rezidencija.

Tegai:
Minsko traktorių gamykla, traktorius, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija
Dar šia tema
Grynas oras ir sportas: Lukašenka paragino "fiziškai kovoti" su COVID-19
Pirmasis Nausėdos pokalbis su Lukašenka: išreikštas susirūpinimas dėl Astravo AE
Ir pandemija ne kliūtis: Lukašenka sodina medžius Černobylio zonoje
"Pakentėk mėnesį": Lukašenka paragino nesibučiuoti su visais iš eilės
Grožio salonas, archyvinė nuotrauka

Gydytoja papasakojo, kaip išvengti užsikrėtimo koronavirusu kirpyklose

(atnaujinta 20:14 2020.05.30)
Anot jos, tiek klientas, tiek kirpėjas privalo dėvėti kaukes ir laikytis visų būtinų apribojimų. Tokiu atveju reikės atsisakyti procedūrų, susijusių su blakstienų priauginimu ir veido priežiūra

VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Aukščiausios kategorijos gydytoja Larisa Aleksejeva televizijos kanalui "Zvezda" papasakojo, kaip išvengti užsikrėsti koronavirusu apsilankius kirpyklose.

Vilnius
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

"Kirpykloje galite atlikti tik tas procedūras, kaip kirpimas, šukuosenos formavimas. Veido procedūros nėra atliekamos, nes jūs turite dėvėti kaukę", — aiškino specialistė.

Anot jos, tiek klientas, tiek kirpėjas privalo dėvėti kaukes ir laikytis visų būtinų apribojimų. Tokiu atveju reikės atsisakyti procedūrų, susijusių su blakstienų priauginimu ir veido priežiūra.

"Kontaktas yra labai artimas, o jei kirpykloje yra užsikrėtusių, galite užsikrėsti ir jūs", — perspėjo gydytoja.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyti 1670 užsikrėtimo atvejai, 1229 žmonės pasveiko, 70 pacientų mirė. Karantinas Lietuvoje paskelbtas kovo 16 dieną, kelis kartus pratęstas šiuo metu jis galioja iki birželio 16 dienos.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užregistruota daugiau nei 5,7 milijono ligos atvejų, mirė daugiau nei 357 tūkstančiai žmonių.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
gydytojai, koronavirusas, grožio salonas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Biologė rekomenduoja nesistengti greičiau persirgti COVID-19
Lietuva kompensuoja nuostolius ūkininkams, nukentėjusiems nuo pandemijos ir karantino