Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas susitiko su Vokietijos kanclere Angela Merkel, archyvinė nuotrauka

Putinas ir Merkel aptarė JAV "Šimtmečio sandorį"

(atnaujinta 15:10 2020.01.31)
Vokietijos kanclerė ir Rusijos prezidentas pasidalino nuomonėmis apie JAV planą išspręsti Palestinos ir Izraelio konfliktą

VILNIUS, sausio 31 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas telefonu su Vokietijos kanclere Angela Merkel aptarė Amerikos planą išspręsti Palestinos ir Izraelio konfliktą, praneša RIA Novosti su nuoroda į Kremliaus spaudos tarnybą.

"Vadovai pasidalino nuomonėmis apie JAV planą išspręsti Palestinos ir Izraelio konfliktą", — sakoma pranešime.

JAV prezidentas Donaldas Trampas antradienį paskelbė "Šimtmečio susitarimo" plėtros rezultatus — Izraelio ir Palestinos susitarimo projektą, kuris turėtų nutraukti konfliktą regione.

Plane numatyta sukurti Palestinos valstybę ir ją demilitarizuoti, o Izraelis išlaikys Jordano upės rytų kontrolę, o Jeruzalė išliks jos nedaloma sostine. Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanjahu teigė, kad susitarimas taip pat numato, kad Palestinos sostine būtų pripažintas miestas Abu Dis rytiniame Jeruzalės pakraštyje.

Palestinos nacionalinės valdžios vadovas Mahmoudas Abbasas atmetė naująjį planą sakydamas, kad palestiniečiai primygtinai reikalauja pripažinti savo 1967 metų valstybės sostinę Jeruzalę.

Arabų Lyga užsienio reikalų ministrų lygiu šeštadienį surengs nepaprastąjį posėdį, kuriame aptars "Šimtmečio sandorį". Tuo tarpu organizacijos generalinis sekretorius Ahmedas Abu al-Gheitas jau pareiškė, kad pirmoji pažintis su JAV planu išspręsti Palestinos ir Izraelio konfliktą rodo palestiniečių teisių į jų žemes pažeidimą.

Tegai:
konfliktas, Palestina, Izraelis, JAV, Angela Merkel, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
JAV pakomentavo Rusijos dujų tranzitą per Ukrainą
Trampas: JAV kontroliuoja koronaviruso situaciją šalyje