Tirpstantys Antarktidos ledynai, archyvinė nuotrauka

Mokslininkas įvardijo visuotinio atšilimo priežastį

(atnaujinta 08:41 2020.02.03)
Teigiama, kad viena iš pagrindinių pasaulio problemų — klimato atšilimas, kuris ypač pastebimas Arkties teritorijose

VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. Dėl į atmosferą patekusio anglies kiekio pasaulyje neišvengiamai pakils temperatūra, o tai sukels jūros lygio pakilimą, padidės jo rūgštingumas karščio bangų veikimas, RIA Novosti sakė UNESCO generalinio direktoriaus pavaduotojas Vladimiras Riabininas konferencijoje "Arkties sienos".

Pagrindinė šių metų konferencijos tema — "Žinių galia", mokslininkai, politikai, verslo ir visuomeninių organizacijų atstovai iš 35 šalių aptaria veiksmus, kurie kelia grėsmę mūsų planetai, ir kaip mokslas gali turėti įtakos šių problemų sprendimui.

Kaip įprasta, viena iš pagrindinių problemų — klimato atšilimas, kuris ypač pastebimas Arkties teritorijose.

"Iš tiesų, mes į atmosferą išmetame tiek daug anglies dioksido, kad atšilimas yra neišvengiamas. Neturime technologijų, kurios leistų iš atmosferos išsiurbti anglies dioksidą ir kažkur jį saugoti. Jei stebuklingu būdu pavyks atkurti atmosferoje esančią CO2, bus šioks toks atsiminimas, bet praktiškai neįmanoma grąžinti anglies dioksido iš atmosferos", — teigė mokslininkas.

Jis pažymėjo, kad nepaisant to, jog Paryžiaus klimato susitarimas yra svarbus ir reikšmingas daugeliui šalių, jis nedaro įtakos praktikoje: pasak mokslininkų, 2018 metais anglies dioksido išmetimas buvo didžiausias per visą žmogaus veiklos istoriją.

"Sutikime, bet tikrai nieko nedarome, todėl einame į pasaulį, kuriame padidės pasaulio vandenyno lygis, padidės jo rūgštingumas, bus karščio bangos — jos taip pat paliečia vandenynus ir naikina juose esančius koralinius rifus, kas sudaro 30 proc. rūšių gyvenamojo pagrindo", — pažymėjo Riabininas.

Jis pridūrė, kad mokslininkai pagal Vandenyno mokslo dešimtmečio darnaus vystymosi programą bando sukurti pagrindą priimti teisingus sprendimus visame pasaulyje. Prieš kelerius metus pasirodė išsami ataskaita, kurioje teigiama, kad pasaulio gyventojams trūksta laiko pradėti stabiliai valdyti vandenyną.

"Tai buvo sunki žinia visam pasauliui. Ji buvo išgirsta, bet iš tikrųjų vandenynas — pagrindinė ekosistema žemėje. Viską dar galima susigrąžinti, tačiau reikia pakeisti požiūrį. Norėdami tai padaryti, turime stebėti vandenyną, atlikti vertinimus, priimti tinkamus sprendimus ir valdyti vandenyną, kaip reikalauja mokslas, tam reikia politinių sprendimų", — tikina mokslininkas.

Tegai:
klimatas, Antarktida
Dar šia tema
Estijos prezidentė Belingshauzeną pavadino "mūsų žmogumi"
Ledo kupolų lobiai. Kas ir dėl ko kovoja Antarktidoje
Britų aktyvistas klimato pokyčius lygina su Antruoju pasauliniu karu
Vladimiras Putinas

Elžbietos II pusbrolis apkaltintas bandymu parduoti susitikimą su Putinu

(atnaujinta 14:05 2021.05.10)
78 metų princas Maiklas šiuos kaltinimus atmetė. Jo oficialus atstovas pažymėjo, kad Kento princas nenorėtų to padaryti ir negalėjo to padaryti

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II pusbrolis, Kento princas Maiklas buvo apkaltintas bandymu parduoti galimybę susitikti su Vladimiru Putinu, praneša BBC Rusijos tarnyba, remdamasi "Sunday Times".

Britų leidimo žurnalistai atliko tyrimą, kurio metu jie prisidengdami privačios įmonės atstovais susitiko su Kento princu. Susitikime jiems buvo pasakyta, kad princas gali juos supažindinti su Putinu. Šio pristatymo tikslas liko neaiškus. Jo draugas, skaitymo markizas, vėliau jį apibūdino kaip "neoficialų karalienės ambasadorių Rusijoje". Priduriama, kad Maikals savo penkių dienų vizitą į Rusiją galėjo įvertinti maždaug 50 000 svarų. Arba jis gali užfiksuoti vaizdo pranešimą su privačios įmonės rekomendacija už 200 tūkstančių dolerių.

78 metų princas Maiklas šiuos kaltinimus atmetė. Jo oficialus atstovas pažymėjo, kad Kento princas nenorėtų to padaryti ir negalėjo to padaryti. Tokie susitikimai, pasak jo, neįmanomi be Britanijos ambasados ​​sutikimo ir Rusijos ir Didžiosios Britanijos prekybos rūmų pagalbos. Be to, spaudai buvo priminta, kad Kentskis su Putinu nebuvo susitikęs nuo 2003 metų.

Vėliau pranešta, kad susitikdamas su žurnalistais jis padarė klaidą ir davė nerealius pažadus, dėl kurių nuoširdžiai gailisi.

Tegai:
susitikimas, Vladimiras Putinas, Elžbieta II
Salotos

Kas nutinka organizmui valgant kopūstus

(atnaujinta 16:01 2021.05.10)
Šiame straipsnyje sužinosite apie šios daržovės teigiamą ir neigiamą naudą žmogaus organizmui bei vartojimo būdus

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Daržovė, subūrusi visą gerbėjų armiją visame pasaulyje ir ilgą laiką laikyta "sodo karaliene", yra kopūstas. Nepaprastai skanus ir sveikas, jis yra nepakeičiamas daugelio salotų ingredientas, taip pat svarbus mitybos ir sveikatos stebinčiųjų komponentas, praneša Sputnik Baltarusija.

Teigiamos kopūstų sąvybės 

Kopūstai yra vienas iš svarbiausių turtingų vitaminų ir mineralų šaltinių.

Viskas dėl to, kad jame yra kalcio — jis stiprina kaulus ir dantis, nikotino rūgštis — dalyvauja organizmo energijos mainuose, B grupės vitaminuose — jie daro plaukus, nagus ir odą gražius ir gerai prižiūrimus, taip pat stebi kūno aktyvumą, nervų sistemos, taip pat kalio, kuris yra būtinas visiškam širdies ir kraujagyslių sistemos funkcionavimui.

Taip pat kopūstų naudojimas teigiamai veikia medžiagų apykaitą, turi nuskausminamąjį ir priešuždegiminį poveikį, todėl dažnai vadinamas natūraliu vaistu.

Daržovė valo organizmą nuo cholesterolio, o jame esančios skaidulos pašalina toksinus ir kenksmingus toksinus.

Kopūstai gydo inkstų ligas, virškinimo trakto ligas (ypač mažai rūgštingus gastritus) ir, svarbiausia, stiprina imuninę sistemą.

Neigiamos kopūstų sąvybės

Vartojant kopūstus, verta su saiku vartoti daržovę, kitaip galite susidurti su pilvo pūtimu, viduriavimu ir pykinimu. Verta riboti tiems žmonėms, kurie turi sveikatos problemų su skydliauke, inkstais ir kepenimis.

Tegai:
sveikata, daržovės
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai