Britanijos ambasada Maskvoje

Britanijos ambasadorė atsisakė atskleisti Skripalių buvimo vietą

Diplomatė pažymėjo, jog Britanijos pusė nori, kad "Skripalių bylos" figūrantai stotų prieš teismą — ir kol tai neįvyks, tyrimas bus tęsiamas

VILNIUS, vasario 3 — Sputnik. Buvusio GRU karininko Sergejaus Skripalio ir jo dukters Julijos buvimo vieta neatskleidžiama, pareiškė naujoji Didžiosios Britanijos ambasadorė Maskvoje Debora Bronnert.

"Jie gyvi. Negaliu jums pasakyti, kur jie yra, nes mes gerbiame žmonių teisę savarankiškai priimti sprendimus. Ir vyriausybė, ir policija visada vadovausis privačių asmenų norais", — interviu laikraščiui "Kommersant" pasakė Bronnert, atsakydama į atitinkamą žurnalisto klausimą.

Pasak diplomatės, Britanijos pusė nori, kad "Skripalių bylos" figūrantai stotų prieš teismą — ir kol tai neįvyks, tyrimas bus tęsiamas. Ambasadorė taip pat patikino, kad įrodymai šioje byloje bus kruopščiai ištirti, o teismo procesas bus "tinkamai vykdomas".

Skripaliai, remiantis Britanijos valdžios institucijų teiginiais, buvo apnuodyti 2018 metų kovo 4 dieną Solsberyje. Tai išprovokavo didelį tarptautinį skandalą. Londonas mano, kad Rusijos valstybė yra prisidėjusi prie Skripalių apnuodijimo A234 medžiaga, Maskva tai kategoriškai neigia.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas 2018 metų gegužę pareiškė, kad Skripalių byla byra mūsų akyse dėl to, kad trūksta kokių nors Rusijos kaltės įrodymų. Britanijos pusė nepateikė jokių dokumentų apie tyrimą ir neleido Skripaliams susisiekti su žiniasklaida.

Tegai:
Sergejus Skripalis, "Skripalių byla", Rusija, Didžioji Britanija
Temos:
Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)
Dar šia tema
Rusijos ambasada pareiškė apie daugybę keistybių Skripalių byloje
Lavrovas palygino Rusijos žiniasklaidos diskriminaciją Vakaruose su Skripalių byla
Kremlius pakomentavo žiniasklaidos pranešimą apie Trampo nuomonę dėl Skripalių bylos