Baltarusijos nepriklausomybės dienos paradas

Baltarusijoje ir NATO pastebėjo teigiamas santykių tendencijas

(atnaujinta 18:30 2020.02.04)
Minske buvo paskelbtas pareiškimas ketvirtojo Baltarusijos ir NATO ekspertų konsultacijų dėl pasitikėjimo ir saugumo priemonių

VILNIUS, vasario 4 — Sputnik. Baltarusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Andrejus Dapkiūnas ir NATO Tarptautinio sekretoriato Masinio naikinimo ginklų kontrolės, nusiginklavimo ir neplatinimo centro direktorius Viljamas Alberkas pažymėjo teigiamas Baltarusijos ir aljanso santykių tendencijas, praneša RIA Novosti su nuoroda į Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnybą.

Minske buvo paskelbtas pareiškimas ketvirtojo Baltarusijos ir NATO ekspertų konsultacijų dėl pasitikėjimo ir saugumo priemonių.

"Susitikimo metu pašnekovai pasidžiaugė teigiamomis Baltarusijos ir NATO santykių tendencijomis, pasikeitė nuomonėmis apie tolesnio abipusiai naudingo bendradarbiavimo plėtros galimybes", — sakoma ministerijos pranešime.

Anot spaudos tarnybos, Dapkiūnas ir Alberkas taip pat aptarė svarbius tarptautinio ir regioninio saugumo, ginklų neplatinimo ir ginklų kontrolės klausimus.

"Ministro pavaduotojas pabrėžė, kad svarbu gilinti abipusiai pagarbų Baltarusijos, NATO sekretoriato ir NATO valstybių narių dialogą dėl pasitikėjimo stiprinimo ir saugumo priemonių, siekiant palaipsniui mažinti konfrontaciją ir sudaryti palankias sąlygas praktiniam darbui atkurti ginklų kontrolės mechanizmų gyvybingumą ir masinio naikinimo ginklų neplatinimą", — rašoma pranešime.

2019 metų spalio mėnesį Dapkiūnas pareiškė, kad šalis yra pasirengusi konstruktyviam dialogui ir bendradarbiavimui su NATO abipusiai pagarbiais ir lygiais pagrindais.

Jis taip pat pažymėjo laipsnišką Baltarusijos ir NATO santykių gerinimo tendenciją. Tuo tarpu Minskas išreiškė susirūpinimą dėl NATO ir JAV aktyvumo prie jos sienų, nors tuo metu Gynybos ministerijai vadovavęs Andrejus Ravkovas teigė, kad Baltarusija to nelaikė kaip tiesioginės karinės grėsmės.

Gruodžio pradžioje Baltarusijos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas paskelbė, kad Minskas yra pasirengęs pratyboms su NATO, kai aljansas suprato strateginę Baltarusijos partnerystę su Rusijos Federacija.

2019 metų gruodžio mėnesį Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladimiras Makėjus Bratislavoje susitiko su NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoju Mircea Geoană.

2019 metų spalį NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas Antonio Misiroli lankėsi Minske, kad dalyvautų NATO informacijos dienoje Baltarusijoje pagal Mokslo taikai ir saugumui programą.

Jis tapo aukščiausiu NATO sekretoriato vadovybės atstovu Baltarusijoje per pastaruosius 27 metus.

Tegai:
santykiai, Baltarusija, NATO
Dar šia tema
Ažubalis pareiškė, kad "silpninamos Lietuvos pozicijos" NATO
Bundestagas papasakojo, kaip NATO apgavo TSRS valdant Gorbačiovui
Rusijos URM, archyvinė nuotrauka

Rusijos URM pareiškė, kad JAV žvalgyba užsiima narkotikų prekyba

(atnaujinta 18:12 2020.07.04)
Rusijos URM atstovas užsiminė apie JAV žvalgybos ryšius su narkotikų kontrabanda

VILNIUS, liepos 4 — Sputnik. JAV žvalgyba, kuri kaltina Rusiją sąmokslu su Talibanu, yra susijusi su prekyba narkotikais, sakė televizijos kanalo "Rossija 1" eteryje Rusijos prezidento specialusis įgaliotinis Afganistane, Azijos Antrojo departamento užsienio reikalų ministerijos direktorius Zamiras Kabulovas.

"Tai yra daugybė atpildų iš ten buvusių projektų, tų pačių nuostabių amerikiečių žvalgybos agentų, kurie kaltina mūsiškius, dalyvavimas narkotikų kontrabandoje. Jie turi lėktuvus iš Kandaharo, iš Bagramo, skraido bet kur be leidimo — į Vokietiją, į Rumuniją. Juk toks verslas. Kiekvienas afganas Kabule jums pasakys, net tingus žmogus yra pasirengęs kalbėti šia tema. Tai paslaptis, kuri visiems jau atsibodo. Visi mostelėjo ranka", — sakė diplomatas.

Anksčiau laikraštis "The New York Times" su nuoroda į anoniminius Amerikos žvalgybos atstovus rašė, kad Rusijos karinė žvalgyba pasiūlė atlygį su Talibanu susijusiems kovotojams už išpuolius prieš amerikiečių kareivius Afganistane. Nebuvo pateikta jokių įrodymų.

Rusijos užsienio reikalų ministerija straipsnį pavadino netikru.

JAV prezidentas Donaldas Trampas laiko straipsnį "užsakymu".

Baltieji rūmai, Pentagono ir JAV žvalgyba teigė, kad nėra jokių paskelbtų duomenų įrodymų, ir kad Trampas nebuvo apie tai informuotas.

Rusijos ambasada JAV pareikalavo, kad Vašingtonas tinkamai reaguotų į grėsmes, kurias sulaukia diplomatai.

Tegai:
Rusija, JAV
Dar šia tema
Žiniasklaida: Trampui rečiau pranešama apie ryšius, "susijusius su Rusijos grėsme"
"Tiesioginis smūgis". Politologas apie naujus raginimus įvesti sankcijas Rusijai
"Tai turi būti padaryta nedelsiant": už ką JAV iš tikrųjų nubaus Rusiją
Aktoriaus Michailo Jefremovo automobilis avarijos vietoje Maskvos Smolenskos aikštėje vietoje

Jefremovas nelaiko savęs atsakingu mirtiną avariją, pareiškė aktoriaus advokatas

(atnaujinta 17:04 2020.07.04)
Tuo pačiu metu gynybinė pusė atsisakė atsakyti į klausimą, ar jo klientas vairavo mašiną mirtinos avarijos Maskvos centre metu

VILNIUS, liepos 4 — Sputnik. Aktorius Michailas Jefremovas nelaiko savęs garsios avarijos Maskvos centre, kurioje žuvo kitas vairuotojas, kaltininku, penktadienį televizijos kanalu "Maskva 24" pasakojo aktoriaus advokatas Elmanas Pašajevas.

"Šiandien Jefremovas paskelbė, kad nelaiko savęs nekaltu dėl avarijos. Aš daugiau nieko nepaaiškinsiu — dar per anksti, tai yra, jis nepadarė šio nusikaltimo. Michailas Olegovičius, kai anksčiau sakė: "Aš noriu kompensuoti",  — ne kompensuoti, bet "esu pasirengęs sumokėti", nes jo automobilis dalyvavo avarijoje", — RIA Novosti cituoja advokato pranešimą.

Pašajevas taip pat atsisakė atsakyti į klausimą, ar jo klientas sėdėjo prie vairo, kai įvyko mirtina avarija.

"Jefremovas avarijos metu nieko neprisimena. Mes žinome, kokia buvo jo būklė. Būdamas kriminalinių reikalų specialistu, jei ką nors pasakiau, reiškia, kad turėjau ką nors konkretaus. Visi sako, kad atvyko policijos pareigūnai. Kada jie atvyko? Po avarijos. Visos istorijos susijusios su tuo, kas įvyko po to. Jefremovas teigė, kad jis pripažįsta kaltę. Jo automobilis pateko į avariją ir dėl šio automobilio kaltės žmogus žuvo. Tačiau yra tam tikrų punktų, jie nėra siejami nei su automobilio technine būkle, nei su kompetencija. Yra tam tikrų faktų", — sakė Elmanas Pašajevas televizijos kanalui "Rossija1" , komentuodamas savo pareiškimą, kad Jefremovas nepripažino kaltės.

Anot jo, "Jefremovas buvo automobilyje prieš ir po, ir avarijos metu".

"Aš neatsakysiu į klausimą, ar jis vairavo. Tyrimas ir teismas nustato, kas padarė konkrečią veiką. Gal ten buvo 10 žmonių, galbūt vienas. Už konkrečią veiką atsakingas konkretus asmuo", — sakė jis.

Jefremovas birželio 8 dienos vakare Maskvos Sodo žiede, vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", įvažiavo į priešpriešinio eismo juostą važiuojančią "Lada", kurios vairuotojas, internetinės parduotuvės kurjeris Sergejus Zacharovas, po patirtų sužalojimų ligoninėje mirė. Prokuratūros duomenimis, įvykio metu menininkas tuo buvo apsvaigęs nuo alkoholio ir narkotikų.

Michailas Jefremovas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Пресс-служба Таганского суда

Dabar Jefremovui paskirtas namų areštas. Jam gresia laisvės atėmimas nuo 5 iki 12 metų.

Praėjus kelioms dienoms po avarijos, Jefremovas įrašė vaizdo žinutę ir Zacharovų šeimos paprašė atleidimo, taip pat pažadėjo pagalbos, jei "ji bus priimta". Menininkas teigė, kad bus pasirengęs atlikti sąžiningą bausmę, ir pavadino savo poelgį "neatleistina".

Nukentėjusiųjų advokatas Aleksandras Dobrovinskis RIA Novosti sakė, kad Zacharovų šeima nepriėmė Jefremovo atsiprašymo ir nepriims iš jo materialinės pagalbos.

Praėjusią savaitę Pašajevas pareiškė, kad Jefremovo atstovai daugiau nesiūlys mirusiojo Sergejaus Zacharovo šeimai piniginės kompensacijos, kurią dabar turi nustyti teismas. Tačiau "Echo Maskvy" eteryje advokatas teigė, kad aktorius yra pasirengęs net įvaikinti Zacharovo vaikus, kad užtikrintų jiems deramą gyvenimą.

Tegai:
Maskva, avarija
Dar šia tema
"Išdaviau visus": Jefremovas po avarijos įrašė kreipimąsi
Žuvusiojo avarijoje šeima atsisakė priimti Jefremovo atsiprašymą
Jefremovas "pasirengęs įvaikinti" dėl jo kaltės žuvusio vyro nepilnamečius giminaičius
Advokatas papasakojo, kuo Voločkovai gresia skandalas su policija