Opozicija Gruzijoje mitinguoja reikalaudama pakeisti rinkimų sistemą

Opozicija Gruzijoje mitinguoja reikalaudama pakeisti rinkimų sistemą

(atnaujinta 12:47 2020.02.05)
Protestuotojai ne kartą blokavo Gruzijos parlamento pastatą, kai kurie protestai buvo išvaikyti specialiųjų pajėgų

VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Gruzijos opozicijos partijų, nevyriausybinių organizacijų atstovai ir jų rėmėjai trečiadienio rytą mitinge priešais parlamento pastatą Tbilisyje reikalavo pakeisti rinkimų sistemą, praneša RIA Novosti.

"Mes pradėjome protestus ir jie nesibaigs, kol valdžia neįvykdys pažadų. Rinkimai turi būti rengiami pagal proporcingą sistemą. Dėl to mes kovosime iki galo. Matote, žmonės, susirinkę prie parlamento, mes rengiame "gėdos koridorius,  kuriais deputatai turi praeiti", — teigė vienas iš protestuotojų Kako Lapauri.

2019 metų gruodžio mėnesį Gruzijos opozicijos pajėgos susibūrė ir pradėjo mitingus po to, kai parlamentas nepriėmė konstitucijos pataisų dėl perėjimo prie proporcingos rinkimų sistemos.

Opozicionieriai ir valdančiosios valdžios atstovai keletą kartų vedė derybas, tačiau jos nebuvo įtikinamos. Protestuotojai ne kartą blokavo parlamento pastatą, kai kurie protestai buvo išvaikyti specialiųjų pajėgų.

Tegai:
Gruzija, parlamentas, protestuotojai
Dar šia tema
Toliau — Baltijos šalys: Rusija išmokė Gruziją mandagumo
Gruzijos karo pabėgėlių stovyklose — lietuviškos saulės elektrinės
Draugystė draugyste, o euras atskirai. Į Lietuvos ir Gruzijos santykius įsiterpė pinigai
Erkės

Pranešta apie naują mirtino viruso protrūkį Kinijoje

(atnaujinta 16:19 2020.08.08)
Vienas iš užsikrėtusiųjų teigė, kad simptomai yra kosulys, aukštas karščiavimas ir sumažėjęs leukocitų bei trombocitų kiekis kraujyje

VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik. Kinijoje užfiksuotas erkių platinamas SFTS viruso protrūkis, rašo "Global Times".

Naujausiais duomenimis, 60 žmonių jau buvo užsikrėtę, septyni mirė.

Iš pradžių protrūkis buvo užfiksuotas Dziangsu provincijoje, vėliau Anhui provincijos gyventojai taip pat buvo užsikrėtę virusu.

Vienas iš užsikrėtusiųjų teigė, kad simptomai yra kosulys, aukštas karščiavimas ir sumažėjęs leukocitų bei trombocitų kiekis kraujyje.

SFTS pirmą kartą buvo nustatytaa 2011 metais. Virusas perduodamas tiek nuo erkių žmonėms, tiek nuo užsikrėtusiųjų kitam asmeniui — per kraują ar gleivinę.

Tegai:
virusas, Kinija
Dar šia tema
Ekologas įvertino Geitso žodžius apie "nelaimę, blogesnę nei koronaviruso pandemija" 
Patvirtinti trisdešimt septyni COVID-19 atvejai: 29 iš jų registruoti Kauno apskrityje
JAV prezidentas Donaldas Trampas

Trampas pareiškė, kad Rusija nenori jo perrinkimo  

(atnaujinta 11:36 2020.08.08)
Tarp savo laimėjimų, kurie, jo nuomone, nepatinka Rusijai, Trampas įvardijo ginkluotųjų pajėgų stiprinimą, padidintas išlaidas NATO ir sankcijas Rusijos dujotiekiams

VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad Maskva nenori, jog jis būtų perrinktas antrajai kadencijai, nes "su Rusija dar niekas nebuvo toks atšiaurus", kaip jis, praneša RIA Novosti.

"Paskutinis žmogus, kurį Rusija nori pamatyti einant pareigas, yra Donaldas Trampas", — sakė jis per spaudos konferenciją.

Tarp savo laimėjimų, kurie, jo nuomone, nepatinka Rusijai, Trampas įvardijo ginkluotųjų pajėgų stiprinimą, padidintas išlaidas NATO ir sankcijas Rusijos dujotiekiams.

Be to, Trampas mano, kad Kinija taip pat nenori jo perrinkti.

Tuo pat metu Nacionalinio kontržvalgybos ir saugumo centro vadovas Viljamas Evanina teigia, kad Rusijos valdžia palaiko Trampą ir bando smerkti jo konkurentą — demokratų kandidatą Džo Baideną, kuris laikomas "antirusiškos įstaigos" atstovu.

Kaip pavyzdį Evaninas paminėjo "prorusišką Ukrainos parlamentarą" Andrii Derkach, kuris, anot jo, skelbia korupciją liudijančius Baideno telefoninių pokalbių su Ukrainos vadovybe nuorašus, kad "sumenkintų buvusio viceprezidento ir Demokratų partijos kandidatūras".

Rusija ne kartą neigė kaltinimus mėgindama paveikti demokratinius procesus skirtingose ​​šalyse. Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas juos pavadino "absoliučiai nepagrįstais", o užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas ne kartą yra pažymėjęs, kad nėra jokių faktų, pagrindžiančių tokį kišimąsi.

Tegai:
NATO, prezidento rinkimai, Rusija, JAV
Dar šia tema
Nuspręsta: Kiniją "smaugs" dešimt susirinkusių. Ar bus pakviesta Rusija?
Trampas pasirašė potvarkį kovai su "TikTok" grėsme