Uhano centrinės ligoninės gydytojas Li Venlianas

Mirė kinų gydytojas, kuris pirmasis pranešė apie koronavirusą

(atnaujinta 13:45 2020.02.07)
Gydytojas vienas pirmųjų socialiniuose tinkluose pranešė apie gruodžio mėnesį įvykusį pneumonijos protrūkį, tačiau valdžios institucijos neatsižvelgė rimtai į jo žodžius

VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Kinijos gydytojas Li Venlianas, kuris vienas pirmųjų bandė perspėti apie naujo koronaviruso protrūkį, mirė nuo šio viruso sukeltos ligos, praneša ligoninė, kurioje gydytojas buvo gydomas.

Merginos su medicinėmis kaukėmis
© Sputnik / Александр Кондратюк

Anksčiau laikraštis "Global Times" jau pranešė apie Li Venliano mirtį, tačiau vėliau paneigė šią informaciją, patikslinęs, kad jam taikoma intensyvi terapija.

"(Li Venlianas) paliko mus penktadienį 2:58 (ketvirtadienį 20:58 Lietuvos laiku)", — teigiama Uhano centrinės ligoninės pranešime socialiniame tinkle.

Uhano centrinės ligoninės gydytojas Li Venlianas gruodžio 30 dieną socialinio tinklo "WeChat" grupėse kolegoms parašė, kad Huanano jūros gėrybių rinkoje patvirtinti septyni SARS atvejai. Jis nežinojo, kad naujasis koronavirusas priklauso kitam štamui. Li žinutė pasklido po įvairius Kinijos socialinius tinklus, jis iškart tapo virusiniu, nes žmonės vis labiau bijojo SARS sugrįžimo.

Kitą dieną Li ir dar septyni gydytojai, kurie socialiniuose tinkluose paskelbė pranešimus apie didėjantį ligos protrūkį, buvo iškviesti į Uhano miesto policiją. Jiems buvo pateikti įspėjimai ir pasakyta nuo šiol nedaryti "melagingų internetinių pareiškimų internete", kurie galėtų smarkiai pakenkti viešajai tvarkai.

Savo oficialioje mikroblogo "Weibo" paskyroje Li parašė, kad sausio 11 dieną jam išsivystė kosulys ir karščiavimas. Savo naujausioje šeštadienio publikacijoje gydytojas pranešė, kad jam patvirtintas užsikrėtimas koronavirusu.

Pradėta byla dėl gydytojo mirties

Kinijos komunistų partijos Centrinės komisijos specialioji tardymo grupė drausmės tikrinimo klausimais vyks į Uhaną ištirti su daktaru Li Venlianu susijusią situaciją, kai jis vienas pirmųjų pranešė apie gruodžio mėnesį įvykusį pneumonijos protrūkį, tačiau valdžios institucijos jo žodžių nepriėmė rimtai, sakoma komisijos pranešime.

"Gavusi Kinijos komunistų partijos Centrinio komiteto pritarimą, Kinijos komunistų partijos Centrinė komisija drausmės tikrinimo klausimais nusprendė nusiųsti tardymo grupę į Uhaną, Hubėjaus provinciją, kad ji atliktų išsamų situacijos su gydytoju Li Venlianu tyrimą", — sakoma komisijos pranešime.

Naujas koronavirusas 2019-nCoV

Netipinė pneumonija (sunkus ūminis kvėpavimo takų sindromas, SARS) pirmą kartą buvo užfiksuotas 2002 metų lapkritį Kinijos Guanduno provincijoje, paskutinis SARS atvejis buvo užfiksuotas 2003 metų birželį. PSO duomenimis, epidemijos metu 30 pasaulio šalių buvo užregistruota daugiau nei 8,4 tūkstančio SARS atvejų, 813 žmonių mirė.

2019 metų gruodžio 31 dieną Kinijos valdžios institucijos informavo PSO apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhane, Hubėjaus provincijoje. Ekspertai nustatė ligos sukėlėją — koronavirusas 2019-nCoV. Kinijoje juo užsikrėtė daugiau nei 31,1 tūkst. žmonių, 636 iš jų mirė.

Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
© Sputnik /
Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
Tegai:
gydytojai, koronavirusas, Kinija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (860)
Dar šia tema
SAM: ištirtuose mėginiuose koronaviruso nerasta
Dėl koronaviruso Kinija ir Lietuva keisis informacija per "karštąją liniją"
Kinijos URM paragino netikėti gandais apie koronavirusą
Kinijoje mirčių nuo koronaviruso skaičius pasiekė 636