Statybininkas, archyvinė nuotrauka

Lietuva pateko į šalių trejetuką, į kurias važiuoja dirbti baltarusiai

(atnaujinta 15:38 2020.02.08)
Daugiau nei pusė migrantų iš Baltarusijos išvyksta ieškoti darbo į Rusiją, likę — į kaimynines Europos šalis

VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. Lietuva pateko į šalių, kuriose baltarusiai dažniausiai išvyksta dirbti, sąrašą, praneša Sputnik Baltarusija, cituodama Vidaus reikalų ministerijos Pilietybės ir migracijos departamentą.

Agentūros duomenimis, nuo 2019 metų sausio iki gruodžio 9061 žmogus išvyko užsidirbti. Iš jų beveik pusė išvyko į Rusiją — 4 173. Lietuva ir Lenkija pateko į geriausiųjų trejetuką.

Praėjusiais metais uždirbti pinigų į Lenkiją išvyko 1606 žmonės, o į Lietuvą išvyko 1260 žmonės.

Ketvirtoji šalis pagal darbo migrantų skaičių iš Baltarusijos buvo Čekija: 2019 metais čia atvyko 782 žmonės, o Vokietija užėmė penktą vietą su 395 darbo migrantais.

Sputnik Baltarusija duomenimis, JAV, Suomija, Kinija, Bulgarija ir Kataras pateko į dešimtuką 2019 metais. Taip pat žinoma, kad dauguma darbo jėgos migrantų iš Baltarusijos yra specialybių, paslaugų ir prekybos sektorių atstovai.

Anksčiau tapo žinoma, kad Lietuvoje dėl darbo migracijos padidėjo gyventojų skaičius. Buvo pažymėta, kad dauguma darbuotojų migrantų yra imigrantai iš Ukrainos.

Tačiau darbo sąlygos ne visada yra palankios Lietuvoje. Kai kurie ekspertai teigia, kad daugelis darbo migrantų persikels iš Lietuvos į Vokietiją ieškodami didesnio atlyginimo.

Higienos ir epidemiologijos centro darbas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Евгений Епанчинцев

Lietuvoje kelis dešimtmečius tęsiasi demografinė krizė, sukelianti rimtą susirūpinimą tarp ekspertų, kurie prognozuoja tolesnį gyventojų mažėjimą. Demografai mano, kad Vilnius gali įveikti šią situaciją tik iš kitų šalių kilusių migrantų sąskaita.

Pažymima, kad pernai iš Lietuvos išvyko 32,2 tūkst. Kai kurie ekspertai mano, kad piliečiai palieka šalį ieškodami geresnio gyvenimo kitose ES šalyse.

Duodamas interviu Sputnik Lietuva, Rusijos baltų studijų asociacijos prezidentas, ekonomikos mokslų daktaras, Sankt Peterburgo valstybinio universiteto profesorius Nikolajus Meževičius sakė, kad gyventojų nutekėjimą taip pat palengvina Lietuvos valdžios pozicija ir jų žmonių bauginimas dėl Rusijos "agresijos".

Tegai:
Europa, Rusija, darbas, imigrantai, Lietuva, Baltarusija
Dar šia tema
Lietuva tapo lydere ES pagal sunkvežimių registraciją
Minimalus darbo užmokestis Lietuvoje yra didesnis nei Latvijoje ir Estijoje
COVID-19 testas

Infekcinių ligų specialistas papasakojo, ar COVID-19 persirgę asmenys gali užkrėsti kitus

(atnaujinta 07:46 2021.03.07)
Pasak eksperto, kai kurie asmenys, po klinikinio pasveikimo, kartu su oru išskiria virusą, tai gali trukti iki šešių mėnesių, tačiau šio viruso koncentracija yra daug mažesnė nei ligos laikotarpiu

VILNIUS, kovo 7 — Sputnik. Persirgę COVID-19 liga asmenys dažniausiai negali užkrėsti kitų, tačiau daug kas priklauso nuo padermės patogeniškumo ir imuniteto, sakė RIA Novosti apklausti infekcinių ligų specialistai, pažymint, kad šis klausimas vis dar tiriamas.

"Ligos [COVID-19 — Sputnik] trukmė dažniausiai neviršija dviejų savaičių, tačiau, nepaisant to, pas kai kuriuos žmones, ypač turintys silpną imunitetą, tam tikras virusinis tipas. Tai yra, po klinikinio pasveikimo, jis kartu su oru išskiria virusą, tai gali trukti iki šešių mėnesių, tačiau šio viruso koncentracija yra daug mažesnė nei ligos laikotarpiu", — sakė RTDU universiteto Infekcinių ligų katedros docentas Sergejus Voznesenskis.

Jis pridūrė, kad žmonių, kurie ilgą laiką skleidžią koronavirusą, nėra daug.

"Mažos koncentracijos virusas nedažnai sukelia daug atvejų", — pridūrė Voznesenskis.

Savo ruožtu medicinos centro "Leader of Medicine" vyriausiasis gydytojas infekcinių ligų gydytojas Jevgenijus Timakovas teigė, kad išskiriamo viruso kiekis priklauso ir nuo koronavirusą patyrusio asmens užkrečiamumo laipsnio.

"Tai gali būti nepakankama infekcijai ir ji nėra perduodama toliau", — sakė Timakovas.

Timakovas pažymėjo, kad naujų COVID-19 padermių patogeniškumas bus tiriamas toliau, tačiau atsiradę potipiai greičiausiai nesukels masinės infekcijos.

Tegai:
koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuvoje šiek tiek sumažėjo naujų COVID-19 atvejų skaičius
"Kad išsklaidyti abejones": Grybauskaitė parodė, kaip jai buvo suleistas skiepas
Klaipėdoje duris atvėrė naujas vakcinavimo centras
Kūdikis, archyvinė nuotrauka

Nekaltas pabučiavimas vos nepražudė vienerių metų vaiko

(atnaujinta 07:48 2021.03.07)
Gydytojai nustatė, kad mergaitę ištiko insultas ir ji laikinai prarado gebėjimą kalbėti

VILNIUS, kovo 7 — Sputnik. Nekaltas pabučiavimas vos nepražudė vienerių metų vaiko iš Anglijos miesto Redcar, Šiaurės Jorkšyre. Mergaitės, vardu Teddy, istoriją mama papasakojo "Teesside Live".

Vasario pradžioje 24 metų Zoe Picknett pastebėjo neįprastus vaiko simptomus.

"Jos delnai ir kojos buvo pamėlę ir atšalę, o kūnas buvo raudonas ir karštas", — sakė anglė.

Ji nusprendė, kad mergaitė susirgo gripu, ir nuvežė ją į ligoninę.

Gydytojai sakė, kad Teddy viskas gerai, ir išsiuntė Picknett namo. Po kelių dienų mergaitė nustojo valgyti ir gerti, nuolat miegojo buvo labai vangi. Motina paskambino šeimos gydytojui, į jos namus buvo išsiųsta medikų komanda. Jie apžiūrėjo mergaitę ir pasakė, kad su ja viskas gerai.

Anglė jais nepatikėjo ir išvežė Teddy į ligoninę. Po patikrinimo jie buvo nedelsiant hospitalizuota.

"Aš maniau, kad jai bus paskirtas antibiotikas naktį, o rytą bus gerai", — prisimena Picknett.

Tačiau gydytojai teigė, kad mergaitę ištiko kairės kūno pusės paralyžius, jai buvo atlikta kompiuterinė tomografija.

Vaikas nedelsiant buvo perkeltas į ligoninę su modernesne įranga, kur buvo paguldytas į intensyvios terapijos palatą. Gydytojai nustatė, kad mergaitę ištiko insultas ir ji laikinai prarado gebėjimą kalbėti. Teddy gulėjo ligoninėje daugiau nei keturias savaites, o gydytojai motinai pasakė, kad jei ji būtų kreipusis pagalbos bent po valandos, mergaitė galėjo mirti. Artimiausiu metu planuojama išleisti vaiką, gydytojai tikisi, kad ji visiškai pasveiks.

Kaip paaiškėjo, insulto priežastis buvo pūslelinė.

"Viskas įvyko todėl, kad ją pabučiavo kažkas, kam ant lūpų buvo pūslelinė! To nelinkėčiau net savo blogiausiam priešui", — prisipažino Picknett.

Herpės virusas nėra kenksmingas suaugusiems, tačiau jis gali pakenkti kūdikiams ir mažiems vaikams, taip pat žmonėms su nusilpusia imunine sistema. Kūdikiams pūslelinės simptomai, be bėrimo, pasireiškia kūno temperatūros svyravimais, mieguistumu, traukuliais ir pasunkėjusiu kvėpavimu. Nepradėjus gydymo laiku, gali ištikti mirtis.

Tegai:
insultas, kūdikis