JAV, archyvinė nuotrauka

JAV kontržvalgyba Rusiją pavadino viena pagrindinių grėsmių

(atnaujinta 09:43 2020.02.11)
Baltieji rūmai taip pat paskelbė biudžetą 2021 finansiniams metams, kuriame Kinija ir Rusija taip pat įvardijamos kaip pagrindinės grėsmės

VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Naujojoje JAV kontržvalgybos strategijoje 2020–2022 metams suformuluoti penki tikslai, o grėsmių sąraše Rusija ir Kinija yra pirmosios. Dokumentą paskelbė Nacionalinis kontržvalgybos ir saugumo centras.

"Žaidėjų, nukreiptų prieš JAV, skaičius auga. Rusija ir Kinija veikia visame pasaulyje ir naudojasi visais nacionalinės galios instrumentais prieš JAV ir turi platų šiuolaikinių žvalgybos galimybių spektrą", — rašoma dokumente.

Kitos grėsmės yra Kuba, Iranas, Šiaurės Korėja, judėjimas "Hezbollah", teroristinė organizacija "Islamo valstybė" * ir "Al-Qaida"* bei tarptautinės nusikalstamos organizacijos. Tai yra pirmoji iš trijų dabartinės situacijos tendencijų Amerikos kontržvalgybos požiūriu.

Antroji yra ta, kad šie žaidėjai naudoja vis sudėtingesnes priemones. Atkreipiamas dėmesys į biometrinius prietaisus, autonomines sistemas, aukštos raiškos vaizdus, pažangius šifravimo ir stebėjimo mechanizmus bei duomenų analizę.

"Šios technologijos atvėrė naujas galimybes oponentams naudoti informaciją kaip strateginius išteklius siekiant savo tikslų ekonominio saugumo srityje ir daryti spaudimą konkurentams", — sakoma strategijoje.

Trečioji tendencija yra minėtų priemonių naudojimas vis platesniame tikslų spektre. Užsienio žvalgybos tikslas, anot dokumento autorių, yra dauguma Amerikos ministerijų ir departamentų, laboratorijų, finansų sektorius, pramonės įmonės ir pan. Kai kuriais užsienio žvalgybos veiksmais siekiama sutrikdyti kritinės infrastruktūros ir karinių objektų veikimą krizės atveju, sakoma strategijoje.

"Visuomenės nuomonė JAV ir tarp sąjungininkų taip pat yra užsienio įtakos objektu", — rašoma dokumente.

"Visa tai gali pakenkti JAV kariniam pranašumui, taip pat ir kosmose, bei "pakenkti Amerikos produktų ir paslaugų vientisumui, patikimumui ir autentiškumui", — rašo autoriai.

Šiuo atžvilgiu jie formuluoja penkis kontržvalgybos tikslus:

  • apsaugoti kritinę infrastruktūrą
  • sumažinti grėsmes pagrindinėms tiekimo grandinėms;
  • priešintis Amerikos ekonomikos išnaudojimui;
  • apsaugoti JAV demokratiją nuo užsienio įtakos;
  • neutralizuoti kibernetinius ir techninius užsienio žvalgybos veiksmus.

Pirmadienį Baltieji rūmai paskelbė biudžetą 2021 finansiniams metams, kuriame Kinija ir Rusija taip pat įvardijamos kaip pagrindinės grėsmės.

Rusijos Federacijos tarybos tarptautinio komiteto narys Olegas Morozovas, komentuodamas šią informaciją, pažymėjo, kad Rusija Amerikai yra pagrindinė priešininkė, todėl Baltieji rūmai sieks priešintis Maskvai visose srityse.

Grėsmės Lietuvoje

Šią savaitę Lietuvos specialiosios tarnybos pateikė kasmetinę grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo ataskaitą.  

Valstybės saugumo departamento kasmetinėje ataskaitoje samprotavimams apie priešišką Maskvos veiklą skirta daugiausia dėmesio. Apskritai dėl visko, pasirodo, kalta Rusija.

Kliuvo net elektroninėms vizoms, kurios "sudaro Rusijos žvalgybos tarnyboms palankias sąlygas iš atvykstančių turistų rinkti informaciją ir ieškoti tinkamų verbuoti taikinių". Be to, Rusija taip pat kelia "didžiausią riziką" Lietuvos energetinei nepriklausomybei.

Rusijos valdžios institucijos ir daugelis ekspertų pakartotinai pabrėžė, kad Vakarų šalys bando kalbas apie "Rusijos grėsmę" panaudoti kaip pačių susidaryto plano įgyvendinimą, visų pirma NATO pajėgų ir kontingento prasiveržimą per Rusijos Federacijos sienas.

Tuo tarpu Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija nesiruošia pulti nė vienos iš aljanso šalių, o NATO naudoja pareiškimus apie "Rusijos grėsmę", norėdama daugiau karinės technikos ir batalionų išdėstyti rytiniame flange.

* Rusijoje uždrausta teroristų organizacija.

Tegai:
Kinija, Rusija, JAV
Dar šia tema
Lietuvos žvalgybos ataskaita — sena daina apie tą patį
"Šnipai, barbarai ir vagys": 10 absurdiškiausių kaltinimų Rusijai
SGD terminalo operatorius Lietuvoje nori gauti naują kelių milijonų paskolą
"Anksčiau KGB, dabar VSD". Lietuvos rusų spaudos tėvas — apie valdžios kontrolę
Protestai JAV

Per protestus JAV nustatyta beveik 280 išpuolių prieš žurnalistus

(atnaujinta 17:47 2020.06.04)
Užregistruoti mažiausiai 279 incidentai. 45 atvejais žurnalistai buvo areštuoti, 40 atvejų buvo apgadinta įranga ar studijos

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Per protestus JAV beveik 280 žurnalistų patyrė smurtą, rodo portalo U.S. Press Freedom Tracker duomenys.

Gegužės 26 - birželio 3 dienomis užregistruoti mažiausiai 279 incidentai. 45 atvejais žurnalistai buvo areštuoti, 40 atvejų buvo apgadinta įranga ar studijos.

Užfiksuota 180 išpuolių, iš kurių 149 - iš policijos pusės. Portale suskaičiuoti 67 fizinės jėgos naudojimo atvejai, iš jų 42 atvejai iš policijos, 23 ašarinių dujų išpuolių atvejai, 69 - naudojant gumines kulkas ir kitas šaudymo priemones.

Portalo tikslas yra sekti spaudos laisvės pažeidimus JAV. Jos veiklą valdo Spaudos fondas, o jo patariamąją tarybą sudaro keletas įtakingų žurnalistinių organizacijų, tokių kaip Žurnalistų gynimo komitetas ir "Reporteriai be sienų".

Po afroamerikiečio Džordžo Floido mirties policijos rankose per JAV miestus nuslinko protestų ir riaušių banga. Keturiems policijos pareigūnams pateikti kaltinimai. Protesto ir riaušių metu nustatyta daugybė policijos išpuolių prieš žurnalistus atvejų.

Dar šia tema
JAV policija guminėmis kulkomis šovė į "Sputnik" prodiuserę — video
Kaip reporteriai dirba ypač pavojingomis protestų sąlygomis JAV
Trampas sako, kad Baidenas nežino, kaip nutraukti riaušes JAV
Ekspertas: JAV valdžia negali kovoti su riaušėmis įprastais būdais
Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, archyvinė nuotrauka

Rusijos URM tikisi, kad tarp Vašingtono ir PSO nugalės sveikas protas

(atnaujinta 16:52 2020.06.04)
JAV prezidentas Donaldas Trampas anksčiau teigė, kad šalis nutraukia santykius su PSO, nes organizacija "atsisakė vykdyti reikalingas reformas"

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Maskva tikisi, kad Vašingtone nugalės sveikas protas atsižvelgiant į Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO), sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, praneša RIA Novosti.

"Tikimės, kad nugalės sveikas protas. Dabar labiau nei bet kada reikia solidarumo ir pasirengimo daugiašaliam bendradarbiavimui", — sakė ji.

JAV prezidentas Donaldas Trampas anksčiau teigė, kad šalis nutraukia santykius su PSO, nes organizacija "atsisakė vykdyti reikalingas reformas".

Anot jo, JAV "nukreips šias lėšas visam pasauliui skubiems sveikatos poreikiams patenkinti". Trampas anksčiau apkaltino PSO, kad Kinija nuslėpė koronaviruso epidemijos mastą.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija.

Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 383 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), JAV, Marija Zacharova
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
ULAC vadovas papasakojo, ką dar reikia išmokti apie koronavirusą
PSO pakomentavo duomenis apie COVID-19 gydymą vitaminais
Žydinčios alyvos, archyvinė nuotrauka

Birželio 5 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 16:21 2020.06.04)
Žvaidždės sako, kad ši yra puiki diena atsikratyti žalingų įpročių. Nebijokite pradėti mokytis, tai niekada nevėlu

Avinas (03.21-04.20)

Nelabai tinkama diena dirbti, viskas, tiek nauji, tiek seni, pradėti ir atidėti dėl objektyvių priežasčių darbai negali būti sėkmingai baigti.

Jautis (04.21-05.21) 

Patariama visada kontroliuoti save, nereaguoti į išorinius dirgiklius, bet ypač šią dieną: reikia stebėti savo žodžius, kad neišsprūstų tai, dėl ko vėliau teks pasigailėti.

Dvyniai (05.22-06.21)

Diena nulems kito mėnesio darbo režimą: jei šiandien nuspręsite, kad galite nieko neveikti, tai ir likęs laikas praeis tuščiai.

Perone
© Фото : из личного архива Георга Валльнера

Vėžys (06.22-07.22)

Būtina atsisakyti naujų pažinčių, ypač internete: yra didelė rizika, kad už gražaus profilio paveikslėlio gali slėptis nesąžiningas žmogus, turintis piktų kėslų žmogus.

Liūtas (07.23-08.23)

Šią dieną turėsite puikią galimybę įsijausti į mėgstamą vaidmenį - tapti pavyzdžiu aplinkiniams žmonėms, pasistenkite jų nenuvilti.

Mergelė (08.24-09.22)

Nesikiškite į kitų žmonių pokalbius: jei neturite išsamių žinių apie situaciją, apie kurią žmonės diskutuoja, rizikuojate pasakyti ką nors netinkamo ir išprovokuoti nesusipratimą.

Svarstyklės (09.23-10.22)

Nepageidautina pradėti įgyvendinti naujus planus, jie vis tiek neatneš sėkmės, todėl geriau daryti dalykus, kurie dėl tam tikrų priežasčių šiandien liko neužbaigti.

Skorpionas (10.23-11.21)

Šią dieną teisingumas gali būti atkurtas visais lygmenimis, todėl, jei jūsų aplinkoje yra žmogus, kuris buvo neteisingai nuskriaustas ar įskaudintas, patartina įsikišti į situaciją ir apginti jį.

Šaulys (11.22-12.21)

Neįsivelkite į ginčus su artimaisiais - pateikdami vis daugiau argumentų, kurie jums pasirodys įtikinantys, galite, to nepastebėję, rimtai įžeisti pašnekovą.

Ožiaragis (12.22-01.20) 

Blogio jėga šią dieną yra tokia didžiulė, kad paskelbti jam karą yra nemalonus ir ginčytinas dalykas, geriau sustoti ir palaukti, kol aplinkinio pasaulio energija vėl taps teigiama.

Vandenis (01.21-02.19)

Labai tikėtina, kad žmogus, kuris kartą jus įžeidė, pagaliau gaus tai, ko nusipelno: priimkite tai be piktdžiugos, bet ramiai ir oriai.

Žuvys (02.20-03.20) 

Bet kurios šios dienos finansinės operacijos gali sukelti nuostolių, todėl jos yra nepageidautinos, tačiau metas palankus ateities planams kurti.

Tegai:
horoskopas