Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis

Radoje įvardijo ideologinius spąstus, į kuriuos pateko Zelenskis

(atnaujinta 09:44 2020.02.12)
Vizito į Lenkiją metu Ukrainos prezidentas Tarybų Sąjungą pavadino Antrojo pasaulinio karo kaltininke lygiai kaip ir nacistinę Vokietiją

VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pateko į ideologinius spąstus, nusprendęs pripažinti TSRS vadovybę, lygiai kaip ir Vokietijos, atsakinga už Antrojo pasaulinio karo pradžią. Šį požiūrį, kaip rašo leidinys "Apostrof", išreiškė Aukščiausiosios Rados deputatas Vadimas Novinskis.

Parlamentaras Ukrainos vadovo poelgį pavadino "viena iš klastingiausių tezių, įdiegiamu piliečių mintyse". Jis taip pat atkreipė dėmesį į keletą retorinių ir ideologinių priemonių, kuriomis Zelenskis, sekdamas savo pirmtaku Porošenka, ir toliau negrabiai naudojasi. Pavyzdžiui, tezė, kad "pergalė prieš fašizmą Ukrainai nieko nedavė" ir tiesiog "vienas totalitarinis režimas buvo pakeistas kitu".

"Ukrainos propaganda mano, kad Raudonosios armijos vadai "užvertė vokiečius lavonais", neatsižvelgiant į tai, kad iš tikrųjų TSRS nuostoliai sudarė 11,5 milijono kareivių prieš 8,6 milijono iš Vokietijos pusės, tai yra 1:1,3 santykis. Be to, Kijevas pamiršta, kiek Ukraina prarado nacių okupacijos metu, o tai yra 13,5 milijono žmonių", — nurodė Novinskis.

Lietuvą ir Lenkiją išgąsdino Putino pateikta istorinė tiesa >>

Anot deputato, istorijos peržiūros procesas Ukrainoje vyksta blogiausių totalitarinių režimų tradicijų stiliumi. Ukrainiečiai, mano Novinskis, šiuo metu yra bandymų apversti istorines vertybes ir tiesą aukštyn kojomis liudytojai.

Svarbiausias uždavinys —  suabejoti, o po to išjuokti, nuvesti iki absurdą tą žygdarbį, kurį įvykdė buvusios TSRS tautos kovodamos su nacizmu Didžiojo Tėvynės karo metu, apibendrino Novinskis.

Vizito į Lenkiją metu Zelenskis Tarybų Sąjungą pavadino Antrojo pasaulinio karo kaltininke lygiai kaip ir nacistinę Vokietiją. Tuo pačiu metu, kalbėdamas apie nacių mirties stovyklos išvadavimą Aušvice, jis išvardijo šioje operacijoje dalyvavusius ukrainiečius, tačiau neužsiminė, kad Aušvicą, kaip ir visą Lenkiją, išlaisvino Raudonosios armijos kareiviai.

Kremliuje Zelenskio pareiškimas įvertintas kaip įžeidžiantis milijonus rusų ir NVS šalių piliečių, kurių tėvai, seneliai ir giminaičiai paaukojo savo gyvybes, kad išlaisvintų Europą nuo fašizmo.

Tegai:
Tarybų Sąjunga, Vokietija, Antrasis pasaulinis karas, Lenkija, Ukrainos Aukščiausioji Rada, Ukraina, Vladimiras Zelenskis
Dar šia tema
Atgailauja už TSRS. Kam įsipareigojo Zelenskis Lenkijoje
Pagrindinė Holokausto pamoka, apie kurią pamiršo politikai
Europos rabinų tarybos vadovas įspėjo Ukrainą ir Lenkiją dėl Lietuvos klaidų
Rusijoje pasiūlė griežtai atsakyti į sovietinių paminklų naikinimą Europoje
Ekspertas pasakojo apie bandymą skirti TSRS atsakomybę už Holokaustą
Lenkai nufilmavo filmą apie tai, kaip britas valgė vaikus netoli Donecko
Курицы

Lenkijoje nustatytas dar vienas paukščių gripo protrūkis

(atnaujinta 15:07 2020.12.03)
Aplink ligos židinį nustatytos būtinosios apsaugos ir stebėsenos zonos, ūkyje pradėti paukščių gaišinimo, valymo ir dezinfekavimo darbai

VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Trečiadienį naujas didelio patogeniškumo (H5N8 potipio) paukščių gripo protrūkis nustatytas Lenkijos Sedlcės apskrityje įsikūrusiame komercinių paukščių ūkyje, kuriame laikyta daugiau kaip 117 tūkst. mėsinių kalakutų, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Audinės, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Андрей Александров

VMVT duomenimis, tai jau antras toks didelis nuo šios ligos nukentėjęs Lenkijos paukštininkystės ūkis per pastarąją savaitę. Dėl viruso šiemet šalyje sunaikinta daugiau kaip 1,6 mln. paukščių.

Pranešama, kad ši liga patvirtinta staiga nugaišus daugiau nei tūkstančiui laikomų paukščių ir ištyrus jų gaišenų mėginius. Lenkijos veterinarijos specialistai jau ėmėsi visų būtinų priemonių, kad virusas neišplistų iš ūkio, o gyvi paukščiai, paukštiena ar šalutiniai gyvūniniai produktai iš protrūkio vietos nepatektų į rinką.

Aplink ligos židinį nustatytos būtinosios apsaugos ir stebėsenos zonos, ūkyje pradėti paukščių gaišinimo, valymo ir dezinfekavimo darbai. Taip pat vykdomas epizootinis tyrimas, aiškinantis, kaip virusas pateko į ūkį. Tai jau 34 didelio patogeniškumo paukščių gripo protrūkis, patvirtintas Lenkijos naminių paukščių laikymo vietose 2020 metais.

Tegai:
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), paukščių gripas, Lenkija
Dar šia tema
Lietuvoje įvertinta didelio patogeniškumo paukščių gripo protrūkio rizika
Patarta, į ką atkreipti dėmesį perkant šviežią žuvį
Didelio atgarsio sulaukę tyrimai dėl nelegalių augintinių veisėjų pasiekė teismą
Vilnius

Ekspertas: jei ne Rusija, Vakarai būtų pamiršę Baltijos šalis

(atnaujinta 15:07 2020.12.03)
Baltijos šalys, susidūrusios su neigiamu savo ekonomikos vystymusi, gali atkreipti Vakarų valstybių dėmesį tik pareiškimais apie mitinę Maskvos grėsmę, mano ekspertas Pavelas Feldmanas

VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Baltijos šalys NATO viduje bando būti "pagrindinės rangovės" santykius su Rusija sunkinančių klausimų srityje, interviu Sputnik Lietuva sakė Rusijos tautų draugystės universiteto Strateginių tyrimų ir prognozių instituto direktoriaus pavaduotojas, politikos mokslų kandidatas Pavelas Feldmanas.

"Neigiamos savo ekonomikos plėtros — gyventojų nuskurdimo, pramonės sunaikinimo — sąlygomis joms nelieka nieko kito, kaip tik pritraukti didesnių Vakarų partnerių, visų pirma Jungtinių Amerikos Valstijų, dėmesį į klausimus, susijusius su tariamu karinio saugumo užtikrinimu Rytų Europoje, Baltijos šalyse, pietuose. Nors iš tikrųjų šioms šalims negresia jokia Rusijos "grėsmė". Jiems šis nuolatinis įtampos eskalavimas yra tiesiog jų pačių ekonomikos išgyvenimo gilioje depresijoje garantas", — pareiškė jis.

Feldmanas pažymėjo, kad Lietuva, Latvija ir Estija neturi ką pasiūlyti Vakarų Europai ir JAV.

"Jei Baltijos šalys šios "siaubingai pavojingos Rusijos akivaizdoje" nebūtų pozicionavusios savęs kaip Vakarų forposto, tada, tikriausiai, jos apskritai nebūtų įdomios Vakarams, nes neturi ką pasiūlyti nei Vakarų Europai, nei Jungtinėms Amerikos Valstijoms. <...> Jei ne Rusija, jos vargu ar sulauktų tiek dėmesio", — apibendrino jis.

Anksčiau Lietuva kartu su Čekija, Latvija ir Slovakija paskelbė "būtinybę NATO glaudžiau bendradarbiauti su partneriais Juodosios jūros regione — Ukraina ir Sakartvelu".

Laikinai einantis užsienio reikalų ministro pareigas Linas Linkevičius atkreipė dėmesį į glaudesnio bendradarbiavimo su Ukraina ir Gruzija poreikį.

Tegai:
NATO, Rusija, JAV, Baltijos šalys
Dar šia tema
NATO pareiškė apie Rusijos "agresyvios politikos" tęsimą
Ukraina papasakojo apie stojimo į NATO sąlygas  
Statybininkas, archyvinė nuotrauka

pažeidimus statybvietėse skirta 74 000 eurų baudų

(atnaujinta 15:34 2020.12.03)
VDI darbo inspektoriai statybvietėse nustatė 372 nelegalų ir nedeklaruotą darbą dirbusius asmenis

VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Specialios akcijos metu atlikta daugiau nei 550 patikrinimų rizikingiausiose šalies statybvietėse, rašo Valstybinė darbo inspekcija.

Inspektavimų metu buvo vykdoma nelegalaus darbo kontrolė, taip pat tikrinta, kaip laikomasi kritimo iš aukščio prevencijos priemonių.

Per akciją, kuri truko mėnesį, darbo inspektoriai statybvietėse nustatė 372 nelegalų ir nedeklaruotą darbą dirbusius asmenis, iš kurių 347 — fiziniai asmenys, vykdę neregistruotą individualią veiklą.

Vidaus apdailos darbus pastatytuose daugiabučiuose namuose atlieka ne įmonės, o fiziniai asmenys, dažnai oficialiai neįregistravę veiklos: dirbantys be verslo liudijimo ar individualios veiklos pažymos. Panaši situacija yra ir individualios statybos objektuose. Tai viena pagrindinių priežasčių, kodėl patikrinimų metu nustatoma tiek daug nelegaliai dirbančių fizinių asmenų.

Nustatytas 41 nelegaliai dirbęs užsienio šalių pilietis. Daugiau nei pusė jų dirbo pas fizinius asmenis, patys su jais susitarę dėl darbų atlikimo, tačiau oficialiai neįregistravę veiklos. Septyniose įmonėse nelegaliai dirbo 16 užsieniečių.

Surašyti 352 administracinio nusižengimo protokolai. Už nustatytus pažeidimus skirtų baudų suma siekia 73 949 eurus.

Pažymima, kad buvo tikrinta, kaip laikomasi darbuotojų saugos ir sveikatos užtikrinimo reikalavimų, ar saugiai vykdomi darbai aukštyje.

Patikrintose statybvietėse už darbo įstatymų, darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų pažeidimus surašyta 12 administracinio nusižengimo protokolų, 23 reikalavimai pašalinti per 50 įvairių darbuotojų saugos ir sveikatos pažeidimų.

Tegai:
baudos, statyba, Valstybinė darbo inspekcija
Dar šia tema
ES paramą apgaule gavę asmenys stos prieš teismą
Klaipėdietis kaltinamas nelegaliai paskolinęs pusę milijono
Neoficialiai atlyginimus mokėjusi odontologijos klinika atlygino žalą — per 35 tūkst. eurų