Audros Ciara padariniai Šiaurės Velse

Po uragano į Škotijos pakrantę išmestas paslaptingo padaro skeletas

(atnaujinta 16:09 2020.02.12)
Skeletas buvo aptiktas Aberdynšyro grafystės paplūdimyje vasario 9 dieną, sekmadienį, kai regioną siaubė stiprūs vėjo gūsiai, kurių greitis buvo iki 144 kilometrų per valandą, ir gausios liūtys

VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. Uraganas "Ciara" išmetė paslaptingos jūros būtybės skeletą šiaurės rytų Škotijos pakrantėje, rašo "Daily Mail".

Skeletas buvo aptiktas Aberdynšyro grafystės paplūdimyje vasario 9 dieną, sekmadienį, kai regioną siaubė stiprūs vėjo gūsiai, kurių greitis buvo iki 144 kilometrų per valandą, ir gausios liūtys.

Paskelbtoje nuotraukoje pavaizduotas ilgas skeletas su rago formos iškyšomis priekyje. Socialiniuose tinkluose jau kilo diskusijų, kuriai gyvūnų rūšiai jis priklauso. Vieni atkakliai tvirtina, kad kandidatuoja į banginį ar orką, kiti sako, kad kalbame apie paprastąją jūrų lapę, kurios individai vasarą aptinkami Didžiosios Britanijos vandenyse.

Jūrų biologai pripažįsta, kad dar negali nustatyti, kieno tai palaikai. "Deja, remdamiesi tik viena nuotrauka, galime pasakyti tik tiek, kad tai yra kažkokio pobūdžio banginis. Norėdami įsitikinti, ar tai tiesa, reikia nuotraukų iš kitų pozicijų", — laikraščiui pasakojo Davidas Lusso iš Aberdyno universiteto.

Spėliojama, kad radinys gali būti susijęs su mitine Lochneso pabaisa iš Lochneso, esančia mažiau nei 200 kilometrų nuo radinio. "Nesė! Ji pateko į jūrą dėl savo likimo", — rašė vienas iš Twitter vartotojų. Kitas komentatorius teigė, kad Lochneso pabaisa negalėjo prisitaikyti prie sūraus vandens.

Pirmasis rašytinis Lochneso pabaisos paminėjimas yra VI amžiaus škotų vienuolio rankraštyje.

Jau paskutiniu metu Lochneso pabaisa su masyviu kūnu ir ilgu kaklu — tapo vienu iš labiausiai aptariamų reiškinių pasaulyje. Nepaisant daugybės liudytojų, kurie tariamai pamatė pabaisą, parodymų, jos egzistavimas nėra patvirtintas.

Tegai:
radinys, Škotija, uraganas
Dar šia tema
Megan Markl ir princas Haris laikinai grįžta į JK
JK Lietuvos pilietis buvo nuteistas už neblaivios merginos išprievartavimą
Erelis

JAV nufilmavo paukštį, skraidantį su rykliu naguose

(atnaujinta 07:55 2020.07.06)
Interneto vartotojai mano, kad grobiu galėjo tapti ir mažas ryklys, arba, pavyzdžiui, Ispanijos skumbrė

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. JAV, viename iš Pietų Karolinos paplūdimių, nufilmuota, kaip skrenda didelis paukštis, savo naguose laikydamas į ryklį panašią žuvį, praneša "Movieweb".

​Vaizdo įrašas greitai pasklido internete.

Socialinių tinklų vartotojai spėlioja, kad paukštis yra erelis žuvininkas — didelis plėšrūnas, kurio sparnų plotis gali siekti 1,7 metro.

Interneto vartotojai mano, kad grobiu galėjo tapti ir mažas ryklys, arba, pavyzdžiui, Ispanijos skumbrė.

Tegai:
ryklys, JAV
Dar šia tema
Pora iš JAV atbaido demonstrantus su ginklais rankose
Ukmergėje sergančios COVID-19 moters nepriėmė į ligoninę, ji mirė prie durų
Kaip vyko "Rusijos riterių" pilotažas trijų tipų "Su" orlaiviais — video
Mergina matuoja juosmenį, archyvinė nuotrauka

Gydytoja papasakojo apie greito svorio metimo pavojų

(atnaujinta 12:07 2020.07.05)
Specialistė pabrėžė, kad žmonėms, kurie atsikrato papildomų kilogramų per ypač trumpą laiką, ateityje bus nepaprastai sunku kontroliuoti svorį

VILNIUS, liepos 5 — Sputnik. Dietologė Lidija Ionova papasakojo, kokias pasekmes gali sukelti greitas svorio metimas.

Anot jos, greitai numetus svorį, endokrininė sistema nespėja atsistatyti, dėl to žmogus gali susidurti su problemomis dėl hormonų.

Bakterijas naikinančios lempos metro vagone
© Sputnik / Кирилл Каллиников

Greitas riebalų netekimas taip pat gali sukelti įvairių aplink juos esančių organų, tokių kaip inkstai, veikimo sutrikimus, pažymėjo specialistė.

Ionova pabrėžė, kad žmonėms, kurie atsikrato papildomų kilogramų per ypač trumpą laiką, ateityje bus nepaprastai sunku kontroliuoti svorį.

"Kuo didesni apribojimai, tuo sunkiau bus susidėlioti gyvenimą, kuriame pavyktų kontroliuoti svorį", — cituoja ją RIA Novosti.

Dietologė pažymėjo, kad gyvenime gali susidaryti situacijų, kai reikia numesti svorio per trumpą laiką, pavyzdžiui, prieš operaciją. Šiuo atveju svorio metimo procesą visada turėtų prižiūrėti gydytojas, padarė išvadą ji.

Tegai:
sveikata, antsvoris, gydytojai
Temos:
Medicina ir sveikata

Nufilmuota Tu-160 sąlyginio gaisro gesinimo treniruotė

(atnaujinta 08:01 2020.07.06)
Pratybos vyko Rusijos oro pajėgų tolimojo nuotolio orlaivių bazėje. Pagal jų legendą, kilo kairiojo orlaivio variklio gaisras

Rusijos gynybos ministerija nufilmavo, kaip Saratovo srityje vyksta lėktuvo Tu-160 gaisro gesinimo treniruotė.

Pratybos vyko Rusijos oro pajėgų tolimojo nuotolio orlaivių bazėje.

Pagal pratybų legendą, užvedus orlaivį kilo kairiojo variklio gaisras. Po to įgula pranešė skrydžio vadybininkui apie avarinę situaciją ir gavo komandą evakuotis. "Aukos" buvo evakuotos į saugią zoną, joms buvo suteikta medicinos pagalba.

Ugniagesiai sėkmingai lokalizavo ir likvidavo sąlyginį gaisrą.

"Remiantis treniruotės rezultatais, dalyvauvę darbuotojai demonstravo gerai koordinuotus veiksmus ir aiškią dalyvaujančių padalinių sąveiką, taip pat įvykdė savo misiją per nustatytą laiką", — rašoma ministerijos pranešime.

Viršgarsinis strateginis bombonešis-raketnešis Tu-160 buvo sukurtas Tupolevo projektavimo biure aštuntajame dešimtmetyje. Tai yra didžiausias ir galingiausias viršgarsinis orlaivis karinės aviacijos istorijoje. Pilotai tokius bombonešius vadina "Baltosiomis gulbėmis".

Tegai:
gaisras, vaizdo įrašas, Rusijos gynybos ministerija
Dar šia tema
RF Gynybos ministerija papasakojo apie savanorius, testuojančius vakciną nuo COVID-19
Kaip Rusija reagavo į NATO pratybas "Ramstein Alloy" Latvijoje
Rusijos T-14 "Armata" tankas buvo išbandytas nepilotuojamu režimu