Petro Porošenka susitikime su Lietuvos ambasadoriumi Mariumi Janukoniu

Porošenka pasiskundė Lietuvos ambasadoriui dėl "politinio persekiojimo" Kijeve

(atnaujinta 12:37 2020.02.13)
Buvęs Ukrainos prezidentas mano, kad dabartinė padėtis gali sukelti abejonių Kijevo pažanga per pastaruosius penkerius metus

VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Buvęs Ukrainos prezidentas, "Europos solidarumo" partijos lyderis Petro Porošenka susitiko su Lietuvos ambasadoriumi Ukrainoje Mariumi Janukoniu. Apie tai pranešė Ukrainos "Europos solidarumo" partijos spaudos tarnyba.

Šalys apsikeitė nuomonėmis apie "besitęsiančią Rusijos agresiją" Ukrainos atžvilgiu, taip pat aptarė tarptautinės vienybės konsolidavimą siekiant užtikrinti Donbaso ir Krymo "deokupaciją". Be to, Porošenka išreiškė susirūpinimą dėl pavojingos Ukrainos tendencijos grįžti į politiškai motyvuotų persekiojimų laikus.

Петр Порошенко на встрече с послом Литвы Марюсом Януконисом
Petro Porošenko susitikime su Lietuvos ambasadoriumi Mariumi Janukoniu

Buvęs prezidentas mano, kad tai gali sukelti abejonių Kijevo pažanga per pastaruosius penkerius metus.

"Europos solidarumo vadovas pastebi nerimą keliančias Ukrainos žodžio ir saviraiškos laisvės ribojimo tendencijas. Jis pranešė, kad už tai, jog "Europos solidarumo" deputatė Sofija Fedina išreiškė savo nuomonę ja dabar persekioja teisėsaugos organai. Petro Porošenka pažymėjo, kad tokia situacija yra visiškai nepriimtina", — rašoma pranešime.

Петр Порошенко на встрече с послом Литвы Марюсом Януконисом
Šalys apsikeitė nuomonėmis apie "besitęsiančią Rusijos agresiją" Ukrainos atžvilgiu, taip pat aptarė tarptautinės vienybės konsolidavimą siekiant užtikrinti Donbaso ir Krymo "deokupaciją"

Susitikimo metu buvo atkreiptas dėmesys į Ukrainos europinę ir euroatlantinę integracijos strategiją ir pažymėta, kad svarbu surengti eilinę tarptautinę konferenciją, skirtą paremti reformas Ukrainoje šių metų liepą Lietuvos iniciatyva.

Trečiadienį Fedina pareiškė, kad oficialiai paskelbta įtariamąją byloje dėl grasinimų dabartiniam Ukrainos prezidentui Vladimirui Zelenskiui.

Praėjusią savaitę Fedina buvo iškviesta į Valstybinį tyrimų biurą, kad įteiktų rašytinį pranešimą dėl įtarimų, tačiau ji neatvyko dėl ligos. Po antrojo iškvietimo jai buvo įteiktas šaukimas į apklausą.

Praėjusių metų spalio pabaigoje, po Zelenskio kelionės į Donbasą, Fedina ir savanorė Jelena Belkova, žinoma slapyvardžiu Marusia Zveroba, įrašė vaizdo įrašą, kuriame sakoma, kad prezidentas gali mirti konflikto zonoje, kai "ten atsitiktinai gali sprogti granata".

Vėliau Rados deputatas iš "Tautos tarno" partijos Aleksandras Kačuro kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir Valstybinį tyrimų biurą, pastebėdamas šiuose pareiškimuose "raginimus nuversti valdžią, įskaitant raginimus fizišku susidorojimu". Buvo iškelta baudžiamoji byla.

Porošenkos partija pareikalavo nutraukti šią bylą, nes, jo manymu, tai yra "nuomonių persekiojimas".

Ukrainos valdžia 2014 metų balandį pradėjo karinę operaciją prieš Luhansko ir Donecko Liaudies respublikas, kurios paskelbė apie savo nepriklausomybę po valstybinio perversmo Ukrainoje 2014 metų vasarį. Naujausiais JT duomenimis, konflikto aukomis tapo apie 13 tūkstančių žmonių.

Situacijos Donbase sureguliavimo klausimas aptariamas ir kontaktinės grupės susitikimų metu Minske, kuri nuo 2014 metų rugsėjo jau priėmė tris dokumentus, reglamentuojančius konflikto deeskalavimo veiksmus. Tačiau net ir po susitarimų dėl paliaubų tarp konflikto šalių tęsiasi susišaudymai.

Tegai:
Ukraina, Lietuva, Petro Porošenka
Dar šia tema
Baltijos šalys "atsitempė" Ukrainą atgal į ETPA
Ukraina — sąjungininkė, su kuria nereikia jokių priešininkų
Radoje įvardijo ideologinius spąstus, į kuriuos pateko Zelenskis
Traktorius, archyvinė nuotrauka

Baltarusijos prezidentas atskleidė, kiek savo ūkyje turi traktorių

(atnaujinta 17:55 2020.05.30)
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka prisipažino, kad pats dirba traktoriu, pavyzdžiui, pjauna žolę

VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka papasakojo, kiek traktorių yra jo kolekcijoje, siužetą apie tai parodė Baltarusijos nacionalinė televizija "ONT".

Penktadienį Baltarusijos vadovas lankėsi Minsko traktorių gamykloje. Kalbėdamasis su gamyklos darbuotojais jis pareiškė, kad asmeniniais tikslais turėjo du traktorius.

"Aš turiu du traktorius. Vienas iš jų man padovanojo šį gamykla. Antrąjį nusipirkau jau seniai", — pasakojo Lukašenka.

Jis taip pat patikslino, kad pats daug dirbo su šia technika.

"Aš dirbu su jūsų traktoriumi: kažkur žolę papjausiu, arba pakabinsiu plūgą", —  pridūrė Baltarusijos vadovas.

Vizito metu gamykloje prezidentui buvo įteikta dovana — galingiausio traktoriaus modelis. Lukašenka pažadėjo jį pastatyti Nepriklausomybės rūmuose — oficiali Baltarusijos prezidento rezidencija.

Tegai:
Minsko traktorių gamykla, traktorius, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija
Dar šia tema
Grynas oras ir sportas: Lukašenka paragino "fiziškai kovoti" su COVID-19
Pirmasis Nausėdos pokalbis su Lukašenka: išreikštas susirūpinimas dėl Astravo AE
Ir pandemija ne kliūtis: Lukašenka sodina medžius Černobylio zonoje
"Pakentėk mėnesį": Lukašenka paragino nesibučiuoti su visais iš eilės
Grožio salonas, archyvinė nuotrauka

Gydytoja papasakojo, kaip išvengti užsikrėtimo koronavirusu kirpyklose

(atnaujinta 20:14 2020.05.30)
Anot jos, tiek klientas, tiek kirpėjas privalo dėvėti kaukes ir laikytis visų būtinų apribojimų. Tokiu atveju reikės atsisakyti procedūrų, susijusių su blakstienų priauginimu ir veido priežiūra

VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Aukščiausios kategorijos gydytoja Larisa Aleksejeva televizijos kanalui "Zvezda" papasakojo, kaip išvengti užsikrėsti koronavirusu apsilankius kirpyklose.

Vilnius
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

"Kirpykloje galite atlikti tik tas procedūras, kaip kirpimas, šukuosenos formavimas. Veido procedūros nėra atliekamos, nes jūs turite dėvėti kaukę", — aiškino specialistė.

Anot jos, tiek klientas, tiek kirpėjas privalo dėvėti kaukes ir laikytis visų būtinų apribojimų. Tokiu atveju reikės atsisakyti procedūrų, susijusių su blakstienų priauginimu ir veido priežiūra.

"Kontaktas yra labai artimas, o jei kirpykloje yra užsikrėtusių, galite užsikrėsti ir jūs", — perspėjo gydytoja.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyti 1670 užsikrėtimo atvejai, 1229 žmonės pasveiko, 70 pacientų mirė. Karantinas Lietuvoje paskelbtas kovo 16 dieną, kelis kartus pratęstas šiuo metu jis galioja iki birželio 16 dienos.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užregistruota daugiau nei 5,7 milijono ligos atvejų, mirė daugiau nei 357 tūkstančiai žmonių.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
gydytojai, koronavirusas, grožio salonas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Biologė rekomenduoja nesistengti greičiau persirgti COVID-19
Lietuva kompensuoja nuostolius ūkininkams, nukentėjusiems nuo pandemijos ir karantino