Pentagonas

Pentagonas pripažino naujus Rusijos ginklus kaip grėsmę savo branduolinei triadai

(atnaujinta 08:35 2020.02.14)
Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad nesudarius ginklų kontrolės sutarčių su Rusija ir Kinija, Vašingtonas sukurs "galingiausias" pasaulio branduolines pajėgas

VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Jungtinės Valstijos turi išlaikyti branduolinio atgrasymo galimybes ir atnaujinti triadą susidurdamos su naujausiais Rusijos ginklais, tokiais kaip viršgarsinis kompleksas "Avangard", praneša RIA Novosti su nuoroda į Pentagono viešųjų pirkimų ir paramos pavaduotoją Alaną Šaferį.

"Šis [naujas ginklas — Sputnik] yra grėsmė mūsų gynybai. Tai yra grėsmė mūsų triadai. Štai kodėl triados modernizavimas yra toks svarbus. Štai kodėl Gynybos ministerija teikia pirmenybę viršgarsiniams ginklams ir apsaugai nuo viršgarsinių ginklų. Tai yra specifinis iššūkis", — sakė jis branduolinio atgrasymo konferencijoje.

Pasak Šaferio, Kinija ir Rusija vykdo panašias plėtras, nepaisant to, kad jos turi tarpžemyninių balistinių raketų arsenalą, kurio pakaktų izoliavimo uždaviniams išspręsti.

"Kinija ir Rusija dislokuoja naujas ginklų sistemas branduolinės atgrasymo erdvėje, strateginėje erdvėje. Jie mums kels iššūkį. Turime būti pasirengę apsiginti nuo šių ginklų ir būti pasirengę pasiūlyti atsakomąsias sistemas", — pridūrė Pentagono vadovo pavaduotojas.

Anot jo, nesant veiksmingų apsaugos nuo viršgarsinių ginklų, didelę reikšmę turi branduolinis arsenalas.

"Branduolinis atgrasymas pasirodė esąs labai efektyvus, kad apsaugotų mus nuo didelio masto konflikto. Ir aš primygtinai reikalauju, kad ateityje išlaikytume branduolinio atgrasymo potencialą", - padarė išvadą Šaferis.

Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad nesudarius ginklų kontrolės sutarčių su Rusija ir Kinija, Vašingtonas sukurs "galingiausias" pasaulio branduolines pajėgas.

Praėjusių metų birželį Amerikos vadovas paskelbė ketinantis modernizuoti branduolinius ginklus ir sukurti naujus. JAV ketina įgyvendinti šį ketinimą per ateinančius dešimt metų.

Rusijos viršgarsiniai ginklai

Rusijos prezidentas pirmą kartą papasakojo apie naujausias strateginių ginklų rūšis, sukurtas Rusijoje, praėjusį pavasarį. Pranešime Federaliniam susirinkimui jis pristatė viršgarsinius kompleksus "Kinžal", "Avangard" ir "Burevestnik" kovos lazerį "Peresvet", povandeninį nepilotuojamą laivą "Poseidon" ir tarpžemyninę balistinę raketą "Sarmat".

2019 metų pranešime Putinas taip pat atkreipė dėmesį į šią temą. Taigi, jis pažymėjo, kad "Peresvet" lazerinės sistemos ir "Kinžal" viršgarsinių raketų sistemos patvirtino savo unikalias savybes, o "Avangard" raketų komplekso bandymus pavadino aukštųjų technologijų proveržiu ir palygino jį su pirmojo Žemės dirbtinio palydovo paleidimu.

Be to, Putinas kalbėjo apie viršgarsinę jūrinę raketą "Cirkon", kuri geba pasiekti devynių Machų greitį ir pataikyti į taikinius tiek jūroje, tiek žemėje.

Kartu Rusijos vadovas pabrėžė, kad visi darbai, skirti didinti gynybinius pajėgumus, turi tik vieną tikslą: siekiama užtikrinti Rusijos ir jos piliečių saugumą.

Tegai:
ginklavimasis, Kinija, JAV, Rusija, Pentagonas
Dar šia tema
JAV karinės oro pajėgos atsisakė vienos iš hipergarsinių ginklų kūrimo programų
Ekspertas: JAV — vienintelė šalis, kurios kariuomenė orientuota į intervencijas
Vakcinos nuo COVID-19 gamyba gamykloje Binnopharm, archyvinė nuotrauka

Rusijoje prasidėjo vakcinos nuo koronaviruso masinė gamyba

(atnaujinta 14:49 2020.08.15)
Anksčiau šią savaitę Rusija tapo pirmąja šalimi pasaulyje, užregistravusia tokio tipo preparatą prieš COVID-19

VILNIUS, rugpjūčio 15 — Sputnik. Rusijoje prasidėjo vakcinos nuo koronavirusinės infekcijos, kurią sukūrė Gamalėjaus vardo centras, gamyba, pranešė Rusijos sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba. 

Rusijoje registruota vakcina nuo COVID-19
© Sputnik / РФПИ и Центр имени Гамалеи

"Pradėta vakcinos nuo naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19, kurią sukūrė Rusijos sveikatos apsaugos ministerijos  Gamalėjaus nacionalinis epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras, gamyba", —  cituoja RIA Novosti.

Šią savaitę Rusija pirmoji pasaulyje užregistravo vakciną nuo koronaviruso. Vaistą sukūrė Rusijos Federacijos sveikatos apsaugos ministerijos Nacionalinis epidemiologijos ir mikrobiologijos Gamalėjaus tyrimų centras, o birželio – liepos mėn. buvo atlikti klinikiniai tyrimai. Jis remiasi gerai žinoma platforma, kurios pagrindu buvo sukurtos kitos vakcinos.

Anot Sveikatos apsaugos ministerijos vadovo Michailo Muraškos, rusiško preparato paklausa užsienyje yra didelė, tačiau Rusijos Federacija jo neparduos užsieniečiams, kol nebus aprūpinta Rusijos rinka.

Pirmiausia bus skiepijami tie, kurie "tiesiogiai dirba su pacientais ir su rizikos grupėmis".

Tegai:
vakcina, COVID-19, koronavirusas, Rusija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Virusologas įvertino Rusijos skiepų nuo koronaviruso saugumą
CNN paskelbė apie JAV atsisakymą padėti Rusijai sukurti vakciną nuo COVID-19
Britanija papasakojo, kodėl Vakaruose neleis naudoti rusiškos vakcinos

Karščiausios rusės: "Miss Maxim 2020" nugalėtoja ir finalininkės

(atnaujinta 20:11 2020.08.14)
Maskvoje buvo išrinkta gražiausia ir seksualiausia 2020 metų mergina. Išsamiau — Sputnik Lietuva nuotraukų galerijoje

Tarptautinis vyrų žurnalas "Maxim", be kito ko turi ir rusišką versiją. Versija rusų kalba išleidžiama kas mėnesį nuo 2002 metų balandžio. Išleidžiamas žurnalas 24 pasaulio šalyse. Žurnalui pozavo daugybė garsių aktorių, dainininkų, sportininkų, TV laidų vedėjų.

 • © Sputnik / Aleksey Maishev

  Kasmetinio "Miss Maxim" konkurso finalas įvyko rugpjūčio 12 dieną.

 • © Sputnik / Aleksey Maishev

  Dėl nugalėtojos karūnos varžėsi dešimt gražiausių ir seksualiausių merginų.

 • © Sputnik / Aleksey Maishev

  Pelnytą apdovanojimą gavo Oktiabrina Maksimova iš Naugardo.

 • © Sputnik / Alexey Maishev

  Norint dalyvauti konkurse, pareiškėja turėjo paskelbti savo nuotrauką VKontakte ar Instagram su žyma @missmaxim2020russia ir hashtag #missmaxim2020russia.

 • © Sputnik / Aleksey Maishev

  Dalyvės praėjo ilgą kelią iki finalo. Šio kelio pradžioje vyko balsavimas tarp skaitytojų.

 • © Sputnik / Aleksey Maishev

  Šimtas jo nugalėtojų buvo pakviestos į profesionalią fotosesiją Maskvoje.

 • © Sputnik / Alexey Maishev

  Remdamiesi fotosesijos rezultatais, žurnalo "Maxim" redakcija įvardijo dešimt geriausių pretendenčių į pergalę

 • © Sputnik / Alexey Maishev

  Finale žiuri išrinko gražiausią merginą.

 • © Sputnik / Alexey Maishev

  Varžybose dalyvavo merginos iš įvairių Rusijos kampelių.

 • © Sputnik / Alexey Maishev

  Nugalėtojos nuotrauka papuoš žurnalo "Maxim" spalio numerio viršelį.

Tegai:
grožio konkursas, nuotraka, Maskva, Rusija

Kaip vyko pirmosios korgių lenktynės Vingio parke

(atnaujinta 16:39 2020.08.15)
Trečiadienio vakarą Vingio parke įvyko pirmosios korgių veislės šunų lenktynės Lietuvoje

Lenktynėse dalyvavo 38 korgiai, kurie buvo suskirstyti į penkias svorio kategorijas. Tad iš viso įvyko šeši bėgimai (visos svorio kategorijos ir bendrasis nugalėtojų bėgimas) bei publikos numylėtinio rinkimai.

Kiekvienam šuneliui ir jo šeimininkui buvo skirta dar ir minutė prisistatyti bei atlikti norimą triuką.

Žiūrėkite Sputnik Lietuva vaizdo įraše, kaip vyko pirmosios karalienės Elžbietos II-osios mylimiausios veislės šuniukų lenktynės.

Tegai:
Vilnius, Vingio parkas, šunys