Antarktida, archyvinė nuotrauka

Antarktidoje užfiksuotas naujas temperatūros rekordas

(atnaujinta 11:53 2020.02.14)
Pirmą kartą stebėjimų istorijoje temperatūra Antarktidoje pakilo virš 20 laipsnių šilumos, sinoptikai ginčijasi dėl tokių temperatūros rekordų

VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Argentinos meteorologai užfiksavo rekordiškai aukštą temperatūrą Antarktidoje per visą stebėjimų istoriją, per Twitter pranešė Argentinos nacionalinė meteorologijos tarnyba.

Pirmą kartą stebėjimų istorijoje temperatūra Antarktidoje pakilo virš 20 laipsnių Celsijaus, rašo laikraštis "The Guardian", remdamasis Brazilijos meteorologinės regione stoties ekspertų duomenimis.

Prognozuotojai iš Brazilijos tvirtina, kad vasario 9 dieną Simoro saloje, esančioje į rytus nuo Antarktidos pusiasalio šiaurinio galo, buvo užfiksuota rekordinė 20,75 laipsnių šiluma.

Taigi tai viršija 19,8 laipsnio temperatūrą, iki kurios oras sušilo 1982 metų sausį Signy saloje — vienoje iš Pietų Orknio salų.

Pažymima, kad įrašų rodmenis turi patvirtinti Pasaulio meteorologinė organizacija. Tačiau Argentinos meteorologai, taip pat dirbantys Simoro saloje, jau suabejojo savo kolegų pastebėjimais.

"Šie duomenys gali būti nepatikimi", — laikraščiui "Clarin" sakė Antarktidos "Maarbio" stoties vadovė Viviana Lopez.

Anot jos, nuo vasario 9 dienos stotyje paimtų parodymų matyti, kad tą dieną Simore temperatūra neviršijo 15,5 laipsnių.

Gręžimo stotyje Vostok, archyvinė nuotrauka
Фото : Екатерина Еременко

Anksčiau Argentinos "Esperanzos" stoties darbuotojai paskelbė registravę 18,3 laipsnių temperatūrą — tai Antarktidos rekordas.

Antarktida užima daugiau nei 14 milijonų kvadratinių kilometrų ir yra visiškai padengta sniegu ir ledu. Vidutinė metinė temperatūra Antarktidoje svyruoja nuo 10 iki 60 laipsnių žemiau nulio. Pasaulio meteorologinės organizacijos (WMO) duomenimis, Antarkties pusiasalio — didžiausio žemyne — klimatas yra vienas greičiausiai besikeičiančių planetoje.

Per pastaruosius 50 metų vidutinė paviršiaus temperatūra pusiasalyje padidėjo beveik 3 ° C. Aukščiausia "Antarkties regiono" (kaip apibrėžta WMO ir JT, žemė ir ledas į pietus nuo 60 ° į pietus) temperatūra buvo nustatyta 1982 metų sausio 30 deiną Signy tyrimų stotyje, Borgo įlankoje, saloje Signy — 19,8 ° C.

Tegai:
rekordas, šiluma, Antarktida
Vladimiras Putinas

Elžbietos II pusbrolis apkaltintas bandymu parduoti susitikimą su Putinu

(atnaujinta 14:05 2021.05.10)
78 metų princas Maiklas šiuos kaltinimus atmetė. Jo oficialus atstovas pažymėjo, kad Kento princas nenorėtų to padaryti ir negalėjo to padaryti

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II pusbrolis, Kento princas Maiklas buvo apkaltintas bandymu parduoti galimybę susitikti su Vladimiru Putinu, praneša BBC Rusijos tarnyba, remdamasi "Sunday Times".

Britų leidimo žurnalistai atliko tyrimą, kurio metu jie prisidengdami privačios įmonės atstovais susitiko su Kento princu. Susitikime jiems buvo pasakyta, kad princas gali juos supažindinti su Putinu. Šio pristatymo tikslas liko neaiškus. Jo draugas, skaitymo markizas, vėliau jį apibūdino kaip "neoficialų karalienės ambasadorių Rusijoje". Priduriama, kad Maikals savo penkių dienų vizitą į Rusiją galėjo įvertinti maždaug 50 000 svarų. Arba jis gali užfiksuoti vaizdo pranešimą su privačios įmonės rekomendacija už 200 tūkstančių dolerių.

78 metų princas Maiklas šiuos kaltinimus atmetė. Jo oficialus atstovas pažymėjo, kad Kento princas nenorėtų to padaryti ir negalėjo to padaryti. Tokie susitikimai, pasak jo, neįmanomi be Britanijos ambasados ​​sutikimo ir Rusijos ir Didžiosios Britanijos prekybos rūmų pagalbos. Be to, spaudai buvo priminta, kad Kentskis su Putinu nebuvo susitikęs nuo 2003 metų.

Vėliau pranešta, kad susitikdamas su žurnalistais jis padarė klaidą ir davė nerealius pažadus, dėl kurių nuoširdžiai gailisi.

Tegai:
susitikimas, Vladimiras Putinas, Elžbieta II
Salotos

Kas nutinka organizmui valgant kopūstus

(atnaujinta 16:01 2021.05.10)
Šiame straipsnyje sužinosite apie šios daržovės teigiamą ir neigiamą naudą žmogaus organizmui bei vartojimo būdus

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Daržovė, subūrusi visą gerbėjų armiją visame pasaulyje ir ilgą laiką laikyta "sodo karaliene", yra kopūstas. Nepaprastai skanus ir sveikas, jis yra nepakeičiamas daugelio salotų ingredientas, taip pat svarbus mitybos ir sveikatos stebinčiųjų komponentas, praneša Sputnik Baltarusija.

Teigiamos kopūstų sąvybės 

Kopūstai yra vienas iš svarbiausių turtingų vitaminų ir mineralų šaltinių.

Viskas dėl to, kad jame yra kalcio — jis stiprina kaulus ir dantis, nikotino rūgštis — dalyvauja organizmo energijos mainuose, B grupės vitaminuose — jie daro plaukus, nagus ir odą gražius ir gerai prižiūrimus, taip pat stebi kūno aktyvumą, nervų sistemos, taip pat kalio, kuris yra būtinas visiškam širdies ir kraujagyslių sistemos funkcionavimui.

Taip pat kopūstų naudojimas teigiamai veikia medžiagų apykaitą, turi nuskausminamąjį ir priešuždegiminį poveikį, todėl dažnai vadinamas natūraliu vaistu.

Daržovė valo organizmą nuo cholesterolio, o jame esančios skaidulos pašalina toksinus ir kenksmingus toksinus.

Kopūstai gydo inkstų ligas, virškinimo trakto ligas (ypač mažai rūgštingus gastritus) ir, svarbiausia, stiprina imuninę sistemą.

Neigiamos kopūstų sąvybės

Vartojant kopūstus, verta su saiku vartoti daržovę, kitaip galite susidurti su pilvo pūtimu, viduriavimu ir pykinimu. Verta riboti tiems žmonėms, kurie turi sveikatos problemų su skydliauke, inkstais ir kepenimis.

Tegai:
sveikata, daržovės
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai
gegužės 11

Kokia šiandien diena: gegužės 11-osios šventės

(atnaujinta 18:04 2021.05.10)
Gegužės 11 yra 131-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 234 dienos

2021 metų gegužės 11 dieną saulė teka 05:23, leidžiasi 21:09, dienos ilgumas 15.46.

Pagarbos mokesčių mokėtojams diena

Nuo 2017 metais gegužės 11-ąją Lietuvoje minima Pagarbos mokesčių mokėtojams diena.

Savo vardadienius šiandien švenčia Mamertas, Miglė, Pilypas, Skirgaudas, Vaitnoras ir Vaitnorė-Dileta.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1931 metais gimė Algimantas Grigelis, profesorius, Lietuvos mokslininkas geologas, mineralogas, habilituotas fizinių mokslų daktaras;

1969 metais gimė Lietuvos teatro, kino ir televizijos aktorius, režisierius Rolandas Kazlas;

1989 metais gimė Agnija Ditkovskytė, lietuvių kilmės aktorė, besifilmuojanti Rusijoje;

2001 metais mirė Janina Siliūnaitė, Lietuvos fotografė, poetė (g. 1948 m.);

2020 metais mirė Stasys Stačiokas, teisininkas, Lietuvos politinis bei visuomenės veikėjas (g. 1937 m.).

Šią dieną pasaulio istorijoje

1981 metais gimė Odd Hassel, norvegų chemikas, 1969 m. Nobelio chemijos premijos laureatas (g. 1897 m.);

1998 – Prancūzijoje nukaldinta pirmoji euro moneta;

2000 – Naujojo Delio ligoninėje gimė milijardasis Indijos gyventojas;

2014 – įvyko referendumas Donecke ir Luhanske.

Tegai:
Lietuva
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai