Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova

Zacharova pasakojo apie Ukrainos valstybės griovimą

(atnaujinta 12:17 2020.02.14)
Oficialios Rusijos URM atstovės teigimu, Ukrainoje yra daugybė problemų, kurių pamatai buvo tvirtinami daugelį metų ir kurias Ukraina turi išspręsti

VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pareiškė, kad Ukraina yra griuvimo procese.

"Taip, ten viskas jau sudraskyta. Ten jau atėjo laikas proveržiams... tai laikas adymui, meniškam. Ir tokiam stipriam ir solidžiam. Valstybė byra. Ją reikia surinkti. Koks proveržis? Apie ką mes kalbame?" — pasakė Zacharova interviu leidiniui "Komsomolskaja pravda".

Diplomatė paragino nesinaudoti klišėmis, kurias periodiškai "kaišioja Kijevas".

Ji pridūrė, kad Ukrainos žmonės perėjo nemažai sunkių išbandymų, tačiau vis dėlto patikėjo "Oranžinės revoliucijos" šūkiais ir žmonėmis, kurie skelbėsi esą ukrainiečiai. Zacharova įsitikinusi, kad šalies politikai apsirengė nacionaliniais drabužiais, kad pateiktų save kaip žmonių interesų gynėjus.

Anot jos, Ukrainoje yra daugybė problemų, kurių pamatai buvo tvirtinami daugelį metų ir kurias Ukraina turi išspręsti.

Komentuodama Vladimiro Zelenskio prezidentavimą, Rusijos URM atstovė pažymėjo, kad "vilčių įgyvendinimui būtina investuoti didelį kiekį energijos".

"Reikia tiesiog pažiūrėti, kas šiandien yra šiuolaikinė Ukraina. Reikia suprasti, kaip galima išspręsti iškilusias problemas, tame tarpe tas, kurios kilo per pastaruosius dešimtmečius", — padarė išvadą Zacharova.

Tegai:
Ukraina, Rusija, Marija Zacharova
Dar šia tema
Ukraina — sąjungininkė, su kuria nereikia jokių priešininkų
Radoje įvardijo ideologinius spąstus, į kuriuos pateko Zelenskis
Ukrainoje papasakojo apie dujų telkinių išsekimą
Lavrovas įvertino Ukrainos ambasadoriaus grįžimo į Maskvą galimybę
Rusijos ir JAV vėliavos

Ekspertas: JAV permetė Rusijos "sutramdymą" Europai

(atnaujinta 16:16 2020.05.28)
Vašingtonas žino, kad prireikus negalės kovoti dviem frontais, nes yra dar ir Kinija, mano karo ekspertas Aleksejus Leonkovas

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Granatsvaidis yra universalus ginklas kare, interviu Sputnik Lietuva sakė karo ekspertas, žurnalo "Tėvynės arsenalas" komercijos direktorius, karo ekspertas Aleksejus Leonkovas.

"Toks granatsvaidis yra pagrindinis ginklas sunaikinti šarvuotas transporto priemones, tiek lengvai šarvuotas transporto priemones, tiek sunkiai šarvuotas transporto priemones, įskaitant tas, kurios naudojamos puolimo operacijose. Operacijos, kurios atliekamos Sirijoje parodė, kad granatsvaidžiai yra veiksmingi ir prieš gyvą jėgą. Tai yra, iš esmės toks universalus ginklas kare", — pažymėjo karo ekspertas.

Pasak Leonkovo, kol JAV savo programos dokumentuose nustatinėjo standartus vienam karui — "karui" prieš vieną "didžiavalstybinę šalį". Šie žodžiai reiškia Rusiją ir Kiniją.

"Tuo tarpu jie supranta, kad negali kovoti dviem frontais. Dėl to JAV svarbus antrasis frontas, kad Europa užsiimtų su Rusiją, sutramdytų ją, o JAV spręstų klausimus susijusius su Kinija, ir akivaizdu, kad šiuose abejose kariniuose konfliktuose šarvuočiai bus plačiai naudojami. Žinoma, kuo daugiau priemonių šiam šarvuočiui sunaikinti, tuo geriau. Jei kalbame apie šio konflikto tikimybę, tai kol kas jokios tikimybės nėra. Nes, viena vertus, Europa nenori trečią kartą užlipti ant tų pačių grėblių, o antra, visi supranta, kad Rusija ir Kinija — tai branduolinės valstybės. Niekas negali numatyti, kada šios valstybės nuleis branduolinį kabliuką. Todėl kol kas viskas išlieka planų fone, kuriuose Rusija ir Kinija laikomos pirmosios eilės priešininkėmis" , — mano karo ekspertas.

Latvija ir Estija iš Švedijos "Saab" užsisakė "Carl-Gustaf M4" granatsvaidžius. Kaip praneša gamintojo svetainėje, pristatymas bus tiekiamas 2021–2024 metais.

Estijos gynybos tyrimų centro atstovas Ramilis Lipas pažymėjo, kad toks bendras Latvijos ir Estijos pirkimas gali padėti sutaupyti didelių išlaidų ir yra puikus bendradarbiavimo pavyzdys.

Tegai:
Europa, JAV, Kinija, Rusija
Dar šia tema
Ekspertas: "Nord Stream-2" bus baigtas ir pradėtas eksploatuoti nepaisant JAV nuomonės
Lavrovas: Vakarams draudžiama prašyti Rusijos pagalbos
Ekspertas: Lenkija tik apsimeta, kad jai nereikia rusiškų dujų
Vakcinos kūrimas, archyvinė nuotrauka

Rusija PSO pasiūlė aštuonias vakcinas nuo koronaviruso

(atnaujinta 16:06 2020.05.28)
Pranešama, kad gegužės 22 dieną pateiktais duomenimis yra pateiktos 124 potencialios vakcinos kandidatės

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Rusija Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO) pasiūlė aštuonias vakcinas nuo naujos koronavirusinės infekcijos, 

užregistruota daugiau kaip 120 galimų vakcinų, sakė PSO Rusijos Federacijos atstovė spaudai Melita Vujnovič. Apie tai rašo RIA Novosti.

"Rusijos indėlis yra labai didelis. Mes užregistravome aštuonias vakcinas kandidates iš įvairių Rusijos Federacijos institutų",— sakė Vujnovič per internetinį RAS mokslo tarybos "Gyvosios gamtos mokslų" posėdį tema: "Vakcinos nuo COVID-19: prognozės ir realybė", kurį organizavo MIA "Rossija segodnia".

Ji taip pat sakė, kad gegužės 22 dienos duomenimis yra pateiktos 124 potencialios vakcinos kandidatės.

"Galbūt jų yra daugiau. Bet tai tie tos, apie kurias mums pateikta informacijos ir pritaikyti vertinimo kriterijai. Iš jų dešimt yra klinikinio įvertinimo stadijoje, o 114 - ikiklinikiniame etape", — aiškino PSO atstovė Rusijos Federacijoje.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos protrūkį sergant COVID-19 pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota beveik 5,5 milijono ligos atvejų, daugiau nei 349 tūkstančiai žmonių mirė.

Koronaviruso veikimo laikas įvairiomis sąlygomis
© Sputnik /
Koronaviruso veikimo laikas įvairiomis sąlygomis
Tegai:
Rusija, vakcinacija, COVID-19
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
ES vaistų agentūra tikisi, kad koronaviruso vakcina pasirodys po metų
JAV nepalaikys vakcinos pateikimo nuo COVID-19 be patento
Ekspertai įvertino vakcinos nuo koronaviruso sukūrimo perspektyvas
Šnipų manija. JAV įtaria, kad Kinija nori pavogti COVID-19 vakciną