Žmonės su kaukėmis

Mokslininkas įvertino PSO prognozę apie dviejų trečdalių žmonių užsikrėtimą koronavirusu

(atnaujinta 12:41 2020.02.14)
Gydytojas atkreipė dėmesį į tai, kad sergamumo kreivė kėlėsi, bet po to stabilizavosi, be to, pasirodė pranešimų, kad susirgimo atvejų skaičius pradeda mažėti, o tai yra labai geras rodiklis

VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Rusijos gamtos mokslų akademijos garbės viceprezidentas, virusologas Viktoras Zujevas interviu "Maskva 24" papasakojo, kad dabar Kinijoje koronaviruso paplitimas mažėja.

Paciento gydymas Uhano centrinėje ligoninėje, archyvinė nuotrauka
© REUTERS / THE CENTRAL HOSPITAL OF WUHAN VI

Jis pažymėjo, kad nėra jokio pagrindo teigti, kad koronavirusu gali užsikrėsti du trečdaliai pasaulio gyventojų. Gydytojas priminė, kad "sergamumo kreivė kėlėsi, o paskui stabilizavosi".

"Ir buvo pranešimų, kad atvejų skaičius pradeda mažėti, tai yra labai geras rodiklis", — paaiškino gydytojas.

Jis taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad yra bendra pasaulio politika koronaviruso atžvilgiu — 14 dienų izoliacija, kuri padeda sustabdyti ligą.

Zujevas priminė amerikiečių prognozes, kad Kinijoje turėjo užkrėsti milijonai žmonių. Tačiau, pasak virusologo, "jie tai prognozavo, neatsižvelgdami į visus kovos su epidemija renginius". Ekspertas pabrėžė, kad Rusija yra gerai apsaugota nuo koronaviruso plitimo.

Mokslininkai išsiaiškino, kiek laiko koronavirusas gyvena ant daiktų >>

"Mūsų epidemiologinės tarnybos puikiai organizuoja visus patikrinimus", — padarė išvadą specialistas.

Anksčiau Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) patarėjas, biostatistas ir epidemiologas Aira Londžinis pareiškė, kad naujuoju koronavirusu gali užsikrėsti du trečdaliai pasaulio gyventojų. Eksperto modelis pagrįstas duomenimis, pagal kuriuos kiekvienas susirgęs žmogus užkrečia du ar tris. Net jei bus rastas būdas pristabdyti ligos plitimo greitį, pasak Longinio, maždaug 30% pasaulio gyventojų rizikuoja užsikrėsti.

Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
© Sputnik /
Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
Tegai:
sveikata, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1855)
Dar šia tema
Lietuviai sukūrė mobiliąją programėlę apie koronavirusą
Nuo butelių iki dujokaukių: neįprastos kaukės "apsaugai" nuo koronaviruso
Medicininė kaukė nesuteikia visiškos apsaugos nuo naujo koronaviruso
Mirė kinų gydytojas, kuris pirmasis pranešė apie koronavirusą
Skvernelis: Lietuva pasirengusi padėti Kinijai kovoti su koronavirusu
Kinijoje nuo koronaviruso išgydyta trijų mėnesių mergaitė
Kinijoje paaiškino, kodėl staigiai išaugo koronavirusu užsikrėtusių skaičius
Delfinas

Mokslininkai įvardijo laukinius gyvūnus, kuriems yra rizika užsikrėsti COVID-19

(atnaujinta 12:05 2020.05.28)
Biologė taip pat pridūrė, kad okeanariume labai padidėja pavojus užsikrėsti virusu nuo gyvūnų. Be to, galimas ir atvirkštinis perdavimas.

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Okeanariumuose gyvenantys gyvūnai, įskaitant banginių šeimos gyvūnus, gali užsikrėsti žmogaus koronavirusu, sakė Marija Voroncova, biologė, JT konvencijų gyvūnų apsaugos ir biologinės įvairovės konferencijose dalyvė, praneša RIA Novosti.

"Mes nusprendėme patikrinti gyvūnus, kad suprastume, kurias rūšis virusas gali praleisti. Mokslininkai išsiaiškino, kuriose gyvūnų ląstelėse yra receptorių, į kurias virusas gali patekti. Santykinai neseniai 40 rūšių gyvūnus išskyrė ląstelių struktūra, kurioje virusas gali patekti ir užkrečia juos. Visų pirma, tai visi dantyti banginiai: delfinai, banginiai, orkos, narvalai, taip pat ruoniai. Beždžionėms taip pat yra rizika. Todėl gorilos Afrikoje yra saugomos, kad virusas nebūtų perduodamas", — sakė ji.

Ji taip pat pridūrė, kad okeanariume labai padidėja pavojus užsikrėsti virusu nuo gyvūnų. Be to, galimas ir atvirkštinis perdavimas.

"Jei mes grįšime prie gyvūnų, tada, pavyzdžiui, banginiai yra labai švelnūs ir lengvai gali užkrėsti nuo žmonių. Okeanariumuose gyvūnai gyvena tik dalyvaujant veterinarui, todėl koronavirusas bus papildoma našta", — sakė ji.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 5,4 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 349 tūkst. žmonių.

Tegai:
mokslininkai, delfinai, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1855)
Dar šia tema
Pažadėti dar nereiškia neatleisti. Ar Lietuvoje galima pasitikėti verslo pažadais
Lietuvoje koronaviruso atvejų skaičius viršijo 1655
Rusijos ir JAV vėliavos

Ekspertas: JAV permetė Rusijos "sutramdymą" Europai

(atnaujinta 16:16 2020.05.28)
Vašingtonas žino, kad prireikus negalės kovoti dviem frontais, nes yra dar ir Kinija, mano karo ekspertas Aleksejus Leonkovas

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Granatsvaidis yra universalus ginklas kare, interviu Sputnik Lietuva sakė karo ekspertas, žurnalo "Tėvynės arsenalas" komercijos direktorius, karo ekspertas Aleksejus Leonkovas.

"Toks granatsvaidis yra pagrindinis ginklas sunaikinti šarvuotas transporto priemones, tiek lengvai šarvuotas transporto priemones, tiek sunkiai šarvuotas transporto priemones, įskaitant tas, kurios naudojamos puolimo operacijose. Operacijos, kurios atliekamos Sirijoje parodė, kad granatsvaidžiai yra veiksmingi ir prieš gyvą jėgą. Tai yra, iš esmės toks universalus ginklas kare", — pažymėjo karo ekspertas.

Pasak Leonkovo, kol JAV savo programos dokumentuose nustatinėjo standartus vienam karui — "karui" prieš vieną "didžiavalstybinę šalį". Šie žodžiai reiškia Rusiją ir Kiniją.

"Tuo tarpu jie supranta, kad negali kovoti dviem frontais. Dėl to JAV svarbus antrasis frontas, kad Europa užsiimtų su Rusiją, sutramdytų ją, o JAV spręstų klausimus susijusius su Kinija, ir akivaizdu, kad šiuose abejose kariniuose konfliktuose šarvuočiai bus plačiai naudojami. Žinoma, kuo daugiau priemonių šiam šarvuočiui sunaikinti, tuo geriau. Jei kalbame apie šio konflikto tikimybę, tai kol kas jokios tikimybės nėra. Nes, viena vertus, Europa nenori trečią kartą užlipti ant tų pačių grėblių, o antra, visi supranta, kad Rusija ir Kinija — tai branduolinės valstybės. Niekas negali numatyti, kada šios valstybės nuleis branduolinį kabliuką. Todėl kol kas viskas išlieka planų fone, kuriuose Rusija ir Kinija laikomos pirmosios eilės priešininkėmis" , — mano karo ekspertas.

Latvija ir Estija iš Švedijos "Saab" užsisakė "Carl-Gustaf M4" granatsvaidžius. Kaip praneša gamintojo svetainėje, pristatymas bus tiekiamas 2021–2024 metais.

Estijos gynybos tyrimų centro atstovas Ramilis Lipas pažymėjo, kad toks bendras Latvijos ir Estijos pirkimas gali padėti sutaupyti didelių išlaidų ir yra puikus bendradarbiavimo pavyzdys.

Tegai:
Europa, JAV, Kinija, Rusija
Dar šia tema
Ekspertas: "Nord Stream-2" bus baigtas ir pradėtas eksploatuoti nepaisant JAV nuomonės
Lavrovas: Vakarams draudžiama prašyti Rusijos pagalbos
Ekspertas: Lenkija tik apsimeta, kad jai nereikia rusiškų dujų